Порушення сну
Сон є однією з життєво важливих потреб організму. Коли порушується процес нічного відпочинку, людина починає страждати як фізично, так і психологічно. Нічні кошмари, безсоння або, навпаки, постійна сонливість змушують відчувати себе млявим, пригнічують свідомість. Слід розуміти, що з порушеннями сну необхідно боротися, так як вони часто свідчать про наявність серйозних захворювань. Тому ставити діагнози самостійно – не найкраща ідея.
Причини порушень сну
Порушення сну розвиваються на тлі різних причин, як психологічних, так і соматичних.
Діагностика порушень сну
При сонливості, нічних кошмарах або безсонні варто записатися на прийом до психотерапевта або невролога. Лікар проведе консультацію, після чого призначить полісомнографію для вивчення етіології патологічного стану. Процедура проводиться наступним чином: пацієнт занурюється в стан сну, при цьому дані, пов'язані з функціонуванням систем організму, фіксуються за допомогою датчиків. ЕЕГ, ЕОГ, ЕМГ. При виявленні соматичних патологій видається направлення до відповідного фахівця: при артриті - до ревматолога або хірурга, при астмі - до пульмонолога.
Лікування порушень сну
Терапевтичний курс підбирається відповідно до причин виникнення патології. Якщо мова йде про соматичних розладах, то вдаються до медикаментозних методів лікування для усунення симптомів основного захворювання. Патології, викликані стресом, неврозами або депресією, коригуються за допомогою седативних і снодійних засобів. Варто розуміти, що такі препарати слід приймати тільки під наглядом лікаря. Багато з них викликають побічні ефекти - гіперактивність, втрата короткочасної пам'яті, Запаморочення.
У більшості випадків при своєчасному зверненні до фахівця порушення сну швидко виліковуються. Тривала терапія, як правило, потрібна пацієнтам, що страждають хронічними соматичними захворюваннями. Безсоння в літньому віці важко піддається усуненню.