Галюцинації
Небезпека появи в свідомості уявних образів полягає в тому, що людина втрачає здатність контролювати те, що відбувається. Він стає заручником власної фантазії, не може адекватно оцінювати свої вчинки. Галюцинуючі хворі становлять небезпеку як для оточуючих, так і для них самих. Відомі випадки, коли під впливом збудженої уяви людина намагалася покінчити життя самогубством або вчинити вбивство. Галюцинації зазвичай супроводжуються хронічною депресією і постійними неврозами. Хворий відчуває безперервний страх і паніку. Галюцинації доставляють більше психологічних страждань, ніж фізичних, але, тим не менш, вони можуть завдати шкоди здоров'ю і навіть життю. При появі такого тривожного симптому бажано не зволікати з візитом до лікаря.
Причини галюцинацій
Галюцинації найчастіше виникають під впливом наступних факторів.
- Пухлини головного мозку. Новоутворення впливають на роботу органу, змінюють свідомість. Хворий практично перестає відрізняти реальність від уяви, губиться в потоці постійного марення.
- Травми голови. Симптоми і механізм розвитку патології схожі з попереднім випадком. В результаті важкого струсу мозку та інших травм втрачається здатність контролювати уяву, свідомість дає уявні образи.
- Інфекційні ураження головного мозку (сифіліс, герпетичний енцефаліт та ін.). Хвороба швидко прогресує, і в організмі починається виражений запальний процес.
- Шизофренія. Симптом також часто виникає у людей з психічними розладами. Пацієнт сам не в змозі визначити наявність галюцинацій, проблему помічають оточуючі. Однією з найпоширеніших причин шизофренії є генетична схильність.
Діагностика станів із баченням уявної реальності
Залежно від причин виникнення галюцинацій обстеженням можуть займатися фахівці різних напрямків.Для первинного огляду найкраще звернутися до невролога або психіатра. Після уточнення етіології симптому лікар або призначить курс лікування, або направить на додаткову консультацію до іншого фахівця.
Лікування хворих з галюцинаціями
Якщо симптом обумовлений психічними розладами, лікар призначає психотропні препарати, транквілізатори. Для боротьби з недугою корисна групова терапія і бесіди з психіатром. Галюцинації, викликані наркотичною або алкогольною залежністю, усуваються за рахунок виведення шкідливих речовин з організму. Проводиться дезінтоксикаційна терапія, після чого пацієнту призначається реабілітаційний курс. Їх застосовують в тих випадках, коли галюцинації викликані пухлиною головного мозку.