Сервис записи "Лікарні" является БЕСПЛАТНЫМ для пациентов и не содержит никаких скрытых комиссий.

Причини та наслідки варикозної хвороби

Киев ул. Юрия Поправки, 14а (ул. Н. Лебедева)
8,1
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00Сб: 08:00-20:00Вс: 09:00-15:00

Хирург, Сосудистый хирург, Флеболог

11 лет опыта

10
Причини та наслідки варикозної хвороби

На даний момент відомо досить багато причин або факторів виникнення варикозної хвороби. Деякі вчені вважають однією з причин виникнення механічну теорію. Під механічною теорією виникнення варикозної хвороби є наявність перепон, перешкод, які порушують відтік венозної крові. Це призводить до підвищення тиску в судинах, що спричиняє розширення самих вен. Іншою теорією виникнення варикозної хвороби є неспроможність клапанів (клапанна теорія). Суть якої полягає в тому, що неспроможність клапанів (не змикання) призводить до ретроградного (зворотнього) току крові, який в свою чергу збільшує тиск в просвіті вени, що призводить до розширення вен.

Інтерв’ю з судинним хірургом «Медичного центру Агапіт», Неділько Анатолієм Анатолійовичем.

Наявність видимих змінених вен нижніх кінцівок, «синдром важких ніг», набряклість нижніх кінцівок, синдром швидкого стомлення ніг, наявність «судинних» зірочок стають частими причинами звернення пацієнтів до лікаря.

Адже це є одні з перших ознак, симптомів варикозної хвороби вен нижніх кінцівок. У подальшому після звернення до лікаря призначаються необхідні обстеження, які допомагають підібрати найбільш ефективне та радикальне лікування данної патології. Лікування варикозної хвороби в залежності від стадії поділяється на малоінвазивну хірургію та «традиційну» хірургію з її модифікаціями.

У даному ракурсі я розповім про малоінвазивну хірургію, до якої відноситься склеротерапія, лазеротерапія та інші. Чому власне склеротерапія? Метод відомий вже понад 100 років. Вперше його винайшов французький лікар, який на той момент вводив етиловий спирт безпосередньо у вену. Після проведеної маніпуляції у пацієнтів виникали значні ускладнення. В зв’язку з цим декілька десятків років цей метод не використовували. Після того, як були винайдені сучасні склерозанти — це речовини, якими проводиться склеротерапія — метод знов набув популярності.Сучасні склерозанти є менш токсичні, потрапляючи в судину впливають на пошкоджені ділянки вен, не викликають змертвіння навколишніх тканин, а в подальшому білками крові розкладаються на воду та вуглекислий газ. Данний метод лікування не потребує госпіталізації, відсторонення людини від її звичного ритму життя. Процедура не вимагає знеболення та тривалого стаціонарного лікування, реабілітації. Дана процедура проводиться в амбулаторних умовах. В порівнянні з іншими методами має менше протипоказів та побічних дій.

Возникли вопросы — проконсультируйтесь с врачом
Для записи на консультацию звоните по телефонам или заполните форму обратной связи:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введите имя
Введите телефон
Заполните поле телефона
Комментарий
Отправляя заявку, вы принимаете правила работы сервиса
Спасибо,

Ваш запрос успешно отправлен!

В ближайшее время с Вами свяжется специалист
call-центра и уточнит все вопросы.

Склеротерапія як метод представляє собою введення безпосередньо у варикозно змінену вену чистого склерозанта або сучасний метод «foam-form» – введення у вену зпіненого склерозанту. Перевагою пінної склеротерапії є те, що утворена піна краще утворює адгезію (злипання) стінок самої вени, речовина не змішується з кров’ю пацієнта, це дає можливість досягнути кращого ефекту лікування при введенні меншої кількості склерозанту та зменншити кратність введень.

Чи можливо вилікувати варикозну хворобу таблетовано або зовнішніми засобами, такими як мазями чи гелями

Консервативно вилікувати дану патологію неможливо. Таблетовані засоби, гелі та мазі сповільнюють процес розвитку хвороби, зупиняють прогрес, знімають симптоми, але не виліковують патологію. Найпоширенішою помилкою пацієнтів є несвоєчасне звернення до лікаря. Більшість пацієнтів звертається на етапі, коли малоінвазивна хірургія вже не є методом вибору, оскільки варикозна хвороба переходить в термінальні стадії. Є великий ризик рецедиву (повернення ) варикозної хвороби. Крім того, в епоху інтернету можно знайти досить багато методів самолікування, методів лікування «бабусиними порадами». Таке лікування є симптоматичне, воно іноді допомагає зняти деякі симптоми, але не вилікує варикозну хворобу. І викликає багато негативних наслідків з якими звертаються пацієнти.

Найбільш ефективним є комплексний підхід. Оперативне лікування, склеротерапія, чи будь-який інший метод не виключає подальшого розвитку варикозної хвороби вен. Зміни способу життя людини, дозування фізичних навантажень та режиму відпочинку, застосування лікарських засобів з профілактичною метою, носіння компресійного трикотажу — це запорука досягнення гарного ефекту лікування та комфортного життя для пацієнтів.

Також поговоримо про компресійний трикотаж. Коли його варто починати носити й кому

Компресійний трикотаж має декілька класів компресії. Під класом компресії розуміється тиск, який створює даний виріб на рівні гомілки. Є таке поняття, як профілактичний компресійний трикотаж. Це трикотаж, який рекомендує ВОЗ носити людям, які мають фактори ризику розвитку варикозної хвороби, а саме це малорухомий спосіб життя, наявність варикозної хвороби у родичів, надмірні фізичні навантаження, тривалі та часті перельоти, їзда на авто понад 1,5 години на добу. Підбір класу компресії визначається лікарем-спеціалістом з урахуванням стадії варикозної хвороби. Компресійна терапія — основний метод профілактики та лікування варикозної хвороби.

Киев бул. И. Лепсе, 4, АК «Росток» м.Шулявская31 13 м.Берестейская23 8
7,0
Многопрофильный медицинский центр “Клиника Флебологии” обеспечивает диагностирование и лечение разного рода сосудистых патологий. Клиника начала функционировать в 1999 году.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-20:00
7,0
Специализированный медицинский центр “Клиника Доброго Доктора” занимается ведением мужского и женского полового здоровья.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-20:00 Вс: 08:00-20:00
Киев пр-т Павла Тычины, 22 м.Левобережная39 11 м.Дарница52 10 м.Позняки15
8,1
Специализированное медучреждение "Тельбин-Мед" занимается лечением мужских и женских заболеваний различного генеза.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-20:00
Харьков пр-т Независимости, 10 (пр-т Правды) м.Университет2 1 м.Госпром5 3
8,5
Основное направление работы медицинского оздоровительного центра "Фортис" — профилактика и лечение болезней позвоночника и суставов, обеспечение здорового образа жизни клиентов.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-21:00 Сб: 08:00-21:00
Многопрофильная клиника "Лечебно-оздоровительный центр Виктория" занимается диагностированием и терапевтическим лечением распространенных расстройств различного генеза и профиля.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-18:00
Харьков ул.Тобольская, 45 м.23-го Августа8 4 м.Ботанический сад9 5
7,4
Медицинский центр «Снежана» является многопрофильным. В центре можно пройти диагностику и лечение различных заболеваний ротовой полости, эндокринной, репродуктивной системы и т.д.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-20:00 Вс: 08:00-20:00
Многопрофильный медицинский центр “МедЦентрСервис” - это клиника, занимающаяся диагностикой и лечением проблем со здоровьем. В учреждении работают специалисты около десяти медицинских профилей: гинекологи, урологи, проктологи, андрологи, венерологи, сексопатологи, дерматологи, трихологи, косметологи, а также специалисты по ультразвуковой диагностике.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-14:00
Киев ул. Прорезная, 11а (офис 5, во дворе банка Крещатик) м.Золотые ворота8 4 м.Тараса Шевченко7 3 м.Площадь Независимости11 9
8,0
Многопрофильный стоматологический центр “Троянда” занимается решением проблем с зубами и полостью рта. В учреждении практикуют доктора разных поколений и обеспечивают качественные услуги за умеренную стоимость.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-20:00