Сервис записи "Лікарні" является БЕСПЛАТНЫМ для пациентов и не содержит никаких скрытых комиссий.

Здоровий спосіб життя та вагітність

Львов ул. Антоновича, 102
8,9
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-20:00Сб: 10:00-16:00

Акушер-гінеколог, Гінеколог

20 лет опыта

8,70
Здоровий спосіб життя та вагітність

Likarni.com спілкуються з прекрасним лікарем, доброзичливою людиною та майстром своєї справи, завідувачем відділенням жіночої консультації, акушером-гінекологом,Надіжко Вальдемаром Володимировичем.

— Ми запиталися у лікаря, яка повинна бути підготовка до вагітності, як правильно провести 9 заповітних місяців, а чого взагалі не варто робити. Ось які поради ми почули від фахівця.

Перед планованою вагітністю варто уникати вживання алкоголю, нікотину, наркотичних засобів, по можливості уникати шкідливих впливів, зокрема на роботі. Якщо говорити про ще якісь особливі умови підготовки до пологів, треба підкреслити, що вже науково доведено вплив фолієвої кислоти. Вона суттєво знижує ризик вроджених вад розвитку нервової системи плода, зокрема нервової трубки плода.

Рекомендовано подружній парі перед плануванням вагітності хоча би за 3 місяці вживати фолієву кислоту в дозі 400 мкг на добу.

Підготовка до вагітності має бути комплексною. Як правило, здорового способу життя та фолієвої кислоти достатньо, відповідно, все буде гаразд. Безумовно, необхідно пам’ятати і про загальні обстеження. Вони повинні бути також проведені подружньою парою перед вагітністю. Існують певні хронічні захворювання, які варто при необхідності пролікувати до вагітності. Якщо те чи інше хронічне захворювання загострюється на фоні вагітності, ми стаємо обмежені в лікувальному ресурсі. Багато препаратів є забороненими для використання під час вагітності. Тому власне подружній парі бажано перед планованою вагітністю провести загальні обстеження. Первинно — це візит до сімейного лікаря.

Є така хвороба, як краснуха або червоничка. Вона відноситься то тих хвороб, якими ми переважно хворіємо в дитинстві, але не всі. Якщо жінка не хворіла в дитинстві а захворіла під час вагітності, це є показом до переривання вагітності. На ранніх термінах краснуха, і це науково доведено, викликає численні вроджені вади розвитку дитини. Варто провести обстеження перед вагітністю на наявність антитіл до краснухи. Якщо є антитіла, значить, жінка перехворіла, і у неї імунітет. Якщо антитіл не виявлено — жінка не перехворіла, має ризик бути інфікованою. У цих випадках достатньо ефективною є вакцинація від краснухи. Це зменшує ризик, небезпеку захворіти під час вагітності.

— Чому перші 12 тижнів вагітності є найскладнішими?

Це період ембріогенезу, період коли відбувається закладка всіх органів і систем. Відповідно всі шкідливі впливи у цей період можуть завдати суттєвої шкоди для дитини. Перші 12 тижнів жінка має бути максимально обережною, уважною до себе. Це стосується вживання алкоголю, нікотину, також пасивного куріння, впливу важкої роботи, хімічних чи будь яких інших чинників, фізичних навантажень, емоційних навантажень.

— Є якісь протипокази у харчуванні у цей період?

Харчування має бути здорове та збалансоване. До кожного випадку треба підходити індивідуально. Не існує дієти, яка підходить усім. Нормою в середньому є 2400 ккал на добу. У раціоні обов’язково має бути 60-80 г білка. Основними джерелами білка в раціоні є м’ясо, риба, молочні продукти. Щодня жінка повинна споживати білковмісні продукти. Бажано обмежити жири тваринного походження — сало, смалець, шкварки. Відповідно треба віддавати перевагу рослинним жирам (олії). Із вуглеводів бажано віддавати перевагу чорному та сірому хлібу, не зловживати солодощами. Співвідношення в раціоні овочів до фруктів має бути 2 до 1.

Возникли вопросы — проконсультируйтесь с врачом
Для записи на консультацию звоните по телефонам или заполните форму обратной связи:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введите имя
Введите телефон
Заполните поле телефона
Комментарий
Отправляя заявку, вы принимаете правила работы сервиса
Спасибо,

Ваш запрос успешно отправлен!

В ближайшее время с Вами свяжется специалист
call-центра и уточнит все вопросы.

Вживання в достатній кількості овочів та фруктів поповнює потребу організму в вітамінах та мікроелементах. Жінка в перші 12 тижнів повинна отримувати 400 мкг фолієвої кислоти на добу. Якщо у минулому у жінки були завмерлі вагітності, викидні, вроджені вади в новонароджених дітей — доза фолієвої кислоти збільшується вдвічі, 800 мкг на добу. Дозування препарату повинен коригувати лікар. Доказовою медициною не доведена необхідність додаткових полівітамінних комплексів при умові нормальної вагітності.

— Скільки кілограмів у нормі повинна набрати жінка у період вагітності?

Оптимальною прибавкою є 12 кг за час вагітності. Надлишкова маса може бути спричинена різними факторами. Жінка під час вагітності знаходиться на обліку. Якщо в цей час виявляться фактори, які провокують надмірну вагу, корекція відбувається індивідуально. Не існує шаблонів чи прописаних правил стосовно корекції ваги.

— Чи дозволяються інтимні стосунки під час вагітності?

Секс під час вагітності не є заборонений за умови нормального перебігу вагітності. Але протоколи пишуть про необхідність використання презервативів. Якщо є явища загрози переривання вагітності, це обговорюється з лікарем.

— Досить часто під час вагітності у жінок розвивається таке неприємне захворювання, як геморой. Яке показано лікування і чи можна якось попередити розвиток недуги?

Під час вагітності в організмі відбуваються зміни, які є нормою, але на межі фізіології. Геморой спровокований тим фактором, що під час вагітності утруднений відтік венозної крові від нижньої частини тіла. У другій половині вагітності матка, яка поступово збільшується, створює тиск на нижню порожнисту вену. Позаду матки проходять дві найбільші судини нашого тіла — аорта та нижня порожниста вена. По нижній порожнистій вені від нижньої частини тіла проходить відтік крові. Дієвого методу усунення цього немає. Загальну циркуляцію крові покращують прогулянки по парку, де менше машин, а більше дерев.

— А з чим пов’язаний розвиток пієлонефриту у вагітних?

Під час вагітності є суттєві зміни гормонального стану. На фоні вагітності підвищується рівень прогестерону. Цей гормон має властивість розслабляти м'язову тканину. Нормальний рівень прогестерону забезпечує нормальний тонус матки. За умови низького рівня прогестерону можуть виникати явища загрози переривання вагітності. Але крім матки гормон впливає і на іншу м’язову тканину, наприклад, яка є в сечоводах. Сечоводи мають знижений тонус, на фоні того відбувається застій в сечі, порушений відтік сечі від нирки до сечового міхура. То є сприятливим фактором до розвитку пієлонефриту.

— Як часто трапляється недоношена вагітність?

Статистично гострої проблеми зараз немає. Причин дуже багато — зовнішні та внутрішні фактори.

Майбутній мамі не треба нічого боятися. Треба бути чемною, знаходитись на обліку з приводу вагітності, бути під наглядом лікаря, вчасно робити обстеження, порекомендовані лікарем. Не треба займатися самолікуванням, користуючись при цьому інтернетом. В інтернеті дуже багато нефільтрованої інформації. Я рекомендую друковану літературу, якої зараз багато. Вона продається в книжкових магазинах, як правило, є достовірною. З інформацією треба бути обережною. Важливо під час вагітності почувати себе комфортно.

Медицинский Центр SENSAVI на м. Позняки предоставляет помощь квалифицированных специалистов в области амбулаторной хирургии, эстетической гинекологии, дерматологии, детской дерматологии, медицинской косметологии, трихологии, проктологии, подологии, лазерной эпиляции, гирудотерапии, рефлексотерапии (иглоукалывание).Мы гарантируем комплексный подход к лечению, уютную атмосферу и программу лояльности для постоянных посетителей. Основное преимущество сети – высокий профессиональный уровень персонала, комплексный подход к лечению, сертифицированное оборудование и применяемые препараты.
Записаться на прием
Пн — Пт: 10:00-21:00 Сб: 10:00-21:00 Вс: 10:00-17:00
Специалисты многопрофильного медицинского центра “Медельвейс” проводят лечение и консультации по гинекологии, неврологии, кардиологии и многим другим направлениям. Есть возможность выезда специалиста на дом к пациенту (взятие анализов, инъекции, массаж). Действует ряд акций и скидок на комплексные программы обследования.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-21:00 Сб: 09:00-18:00 Вс: 10:00-15:00
Днепр ул. Владимира Мономаха, 12 (ул. Московская) м.Вокзальная33 7 м.Метростроителей55 11
8,7
Медицинский центр "Техномед" специализируется на диагностирование различного рода заболеваний с последующим лечением. Ведет прием семейный доктор. Врачи с опытом работы более 15 лет, предоставляются услуги: консультации специалистов; функциональные и ультразвуковые методы исследования; суточное холтеровское мониторирование ЭКГ и артериального давления; электроэнцефалография (ЭЭГ); нейросонография (НСГ)
Записаться на прием
Вт: 08:30-13:00 Чт: 08:30-13:00
Специалисты клиники доктора Чорномыза специализируются на эфферентной терапии, проводят выведение из организма токсинов, ядов и химикатов. Пациентам предоставляются медицинские услуги следующих категорий: консультации: уролога; дерматолога; гинеколога; хирурга; гастроэнтеролога; терапевта; семейного врача общего профиля; нарколога; комплексное диагностическое обследование.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-17:00 Сб: 09:00-16:00 Вс: 09:00-16:00
Специализированная клиника Неврология и нейроортопедия оказывает помощь пациентам с неврологическими, нейроортопедическими и нейровестибулярными заболеваниями. Учреждение основано в 2000 году доктором-невропатологом Б. О. Цюрко. Пациенты клиники получают такие услуги: диагностика, лечение болезней нервной системы и костно-мышечного аппарата; мануальная терапия; восстановительная программа после острого нарушения мозгового кровообращения и травм опорно-двигательной системы; лечение психологических расстройств.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-21:00 Сб: 09:00-14:00
Узкоспециализированное медучреждение "Вера Надежда Любовь" — это первая клиника в Украине, предоставляющая услуги сиделок за тяжелобольными и престарелыми людьми в домашних условиях.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00
8,1
Медицинский центр "УРОМЕД" специализируется в области профилактики и лечения заболеваний репродуктивной и мочеполовой системы у женщин и мужчин. В центре проводится весь комплекс мероприятий по диагностике организма для выявления заболеваний: лабораторные исследования, УЗИ внутренних органов, инструментальные исследования. Для лечения заболеваний применяются современные методики, в том числе авторские.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 09:00-14:00
Киев с. Софиевская Борщаговка, ул. Лесная, 97
8,1
Узкоспециализированная клиника медицинский центр ЛАДИСТЕН КЛИНИК (Ladisten clinic) предоставляет услуги по консультации и терапии детских и взрослых ортопедических расстройств.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-16:00