Сервис записи "Лікарні" является БЕСПЛАТНЫМ для пациентов и не содержит никаких скрытых комиссий.

У дитини болить живіт: що робити

7,7
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:30-20:00Сб: 08:30-20:00Вс: 08:30-20:00

Гастроэнтеролог, Семейный врач

6 лет опыта

9,05
Детский врач
У дитини болить живіт: що робити

Все про біль в животі у дітей розповіла лікар-гастроентеролог "Євроклініки" Інна Анатоліївна Ільчук.

І маленькі, і старші діти часто скаржаться на біль в животі. Іноді причини можуть бути досить простими, і біль може швидко минути. Однак, так буває не завжди. Іноді біль в животі може свідчити про серйозні захворювання і необхідність госпіталізації. Що може викликати у дитини біль в животі, та що робити, щоб їй допомогти, розповіла лікар-гастроентеролог Інна Анатоліївна Ільчук.

— Які є причини виникнення у дитини болю в животі?

Біль в животі може виникати у дітей по різним причинам. Він може бути наслідком недотримання дієти чи порушення раціону харчування. Також причиною буває глистна інвазія, захворювання шлунку, підшлункової залози, жовчного міхура. Окрему групу становлять гострі захворювання, такі як апендицит чи панкреатит. Всі захворювання мають свої специфічні прояви, однак диференціювати їх та поставити вірний діагноз може лише лікар.

— При яких симптомах треба обов’язково показати дитину лікарю?

Є так звані червоні прапорці, при яких необхідно терміново звернутися до лікаря. До них належать підвищення температури тіла на фоні болю, нестримна блювота, діарея, тривалий біль, який не знімається спазмолітиками, наприклад, Но-шпою. Батькам важливо знати, що при болі в животі та підвищенні температура дитині ні в якому разі не можна давати знеболюючі з групи нестероїдних протизапальних засобів, можна використовувати лише спазмолітики. Це дуже важливо.

— Які спазмолітики можна давати дітям до 1 року та з року до 6?

Більшість спазмолітиків можна призначати дітям лише після 6 чи 12 років. З 1 року дозволяється використовувати Но-шпу, однак треба дуже уважно слідкувати за дозуванням. При виникненні болю в животі у немовлят можна використовувати Ріабал. При цьому обов’язково слід проконсультуватися з лікарем, адже препарати мають дуже багато протипоказань і побічних дій, і їх необережне використання може призвести до виникнення серйозних ускладнень.

Возникли вопросы — проконсультируйтесь с врачом
Для записи на консультацию звоните по телефонам или заполните форму обратной связи:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введите имя
Введите телефон
Заполните поле телефона
Комментарий
Отправляя заявку, вы принимаете правила работы сервиса
Спасибо,

Ваш запрос успешно отправлен!

В ближайшее время с Вами свяжется специалист
call-центра и уточнит все вопросы.

— В яких випадках біль в животі є проявом захворювання, що вимагає хірургічного лікування?

Біль в животі у маленьких дітей (до 1-2 років) може бути викликаний інвагінацією кишківника, гострим апендицитом чи гострим панкреатитом. Також в дитини можуть бути гості інфекційні захворювання, бактеріальні та вірусні. Встановити такий діагноз може тільки лікар. Не можна сказати, який саме симптом сигналізує про конкретне захворювання. Дуже важливо своєчасно показати дитину лікарю, а у випадках, коли необхідна хірургічна допомога, час грає дуже важливу роль.

— Як лікар діагностує причину болю?

Лікар проводить загальний огляд дитини, дивиться живіт, міряє температуру та запитує маму про наявні симптоми. Так лікар отримує первинну клінічну картина та ставить попередній діагноз, для уточнення якого може призначити додаткові обстеження, наприклад, УЗІ. Коли діагноз з’ясовано, лікар призначає лікування та говорить батькам, чи необхідна госпіталізація.

— Наскільки часто біль в животі призводить до госпіталізації?

Досить часто. У маленьких дітей можуть виникати гострі захворювання, які я перераховувала вище, і їх лікування можливе лише в клініці. У дітей шкільного віку можуть розвиватися такі захворювання, як гастрит, холецистит, панкреатит, гастродуоденіт, рефлюксна хвороба. Ці захворювання дуже помолоділи. Часто батьки не мають змоги контролювати, що дитина їсть вдень, і це стає причиною розвитку хвороб травного тракту.

Катерина Васютіна

Киев бул. Вацлава Гавела, 4 м.Берестейская22 9 м.Шулявская30 8
8,1
Многопрофильная клиника "Гиппократ" основана в 1999 году. Это частное учреждение, ставшее со временем торговой маркой, одним из первых было аккредитовано украинским Министерством здравоохранения.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Допомога Плюс на Осокорках — медицинское учреждение, специализирующееся на предоставлении полного спектра услуг в области гинекологии, маммологии, урологии, проктологии, ортопедии и пластической хирургии.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:30-20:30 Сб: 08:30-20:30 Вс: 08:30-20:30
4,4
Медицинский центр "Іlaya" предоставляет свои услуги на медицинском рынке Украины с 2011 года. Одна из немногих, клиника "ilaya" предоставляет новую медицинскую услугу – биострахование. Внедрение сервиса, сохраняющего мезенхимальные стромальные клетки, дает возможность пациентам обеспечить быстрое восстановление тканей после несчастных случаев и предотвратить старение.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-20:00
Киев ул. Сикорского, 1 (Жилой комплекс "Зеленый остров 1") м.Берестейская16 9 м.Нивки29 11 м.Сырец22 13
9,9
Мультидисциплинарная и клиентоориентированная сеть поликлиник Doctor Sam (Доктор Сэм) известна в сфере медицинского обслуживания не первый год. Учреждение работает с применением инновационных методов и современных подходов в обслуживании. Данная поликлиника работает по принципу семейной медицины. Помощь предоставляет круглосуточно.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Медицинская сеть в Киеве под названием Doctor Sam (Доктор Сэм) целью своей деятельности считает изменение представлений населения о стандартном обслуживании пациента. Сетевой филиал, расположенный в жилом квартале "Новопечерские Липки" на улице Драгомирова, успешно совмещает инновации в лечении с качественным обслуживанием. Превентивный подход к оказанию медицинского сервиса позволяет клиентам заведения не становится пациентами, предупреждая недуги или выявляя их на ранних стадиях.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Центр "Медпомощь" специализируется на лечении и уходе за больными, оказании услуг лежачим и тяжелобольным пациентам. Выполнение самых сложных медицинских манипуляций и забор материала для анализов, современные исследования как в условиях клиники, так и на дому у пациента – ежедневная работа штата лицензированных врачей и медсестер.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Частный хирургический кабинет Алексея Орлова оказывает лечебно-диагностические услуги в области проктологии, хирургии и эндоскопии амбулаторно и на дому у пациента.
Записаться на прием
Киев пр-т Валерия Лобановского, 17 (пр-т Краснозвездный) м.Вокзальная39 14 м.Демеевская56 18 м.Олимпийская59 21
7,4
Медицинская клиника широкого профиля "Медбуд" создана в 1979 году, занимается оказанием квалифицированной медицинской помощи пациентам по различным лечебно-диагностическим направлениям. В штате клиники работают врачи преимущественно высшей и первой категории, среди которых кандидаты наук в области медицины. Лечение ведется в рамках стандартов оказания медпомощи в соответствии с принятыми клиническими протоколами. Структура медицинского центра включает основные отделения: поликлиника, диагностика, лаборатория, офтальмология, физиотерапия, реабилитация, неврология, хирургия, терапия, реанимация и клиника планирования семьи.
Пн — Пт: 09:00-19:00 Сб: 09:00-14:00