Сервис записи "Лікарні" является БЕСПЛАТНЫМ для пациентов и не содержит никаких скрытых комиссий.

Зміцнення імунітету імуномодуляторами: міф чи реальність

Киев ул. Бастионная, 2/1
8,1
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-21:00Сб: 08:00-21:00Вс: 09:00-18:00

Терапевт

26 лет опыта

10
Зміцнення імунітету імуномодуляторами: міф чи реальність

Чи дійсно імуномодулятори зміцнюють імунітет та чи завжди вони потрібні, розповіла лікар-терапевт медичного центру у аптеці PharmaClinic Олена Іванівна Присяжнюк.

Ще декілька років тому імуномодулятори широко використовувалися при лікуванні вірусних захворювань та з метою профілактики. Рік тому ставлення до препаратів цієї групи змінилось. Виявилось, що недоцільне використання імуномодуляторів може нанести організму великої шкоди і замість зміцнення імунітету, навпаки його послабити. Коли потрібно використовувати імуномодулятори, а коли ні, розповіла лікар-терапевт Олена Іванівна Присяжнюк.

— Олено Іванівно, розкажіть, будь ласка, що таке імуномодулятори?

Імуномодулятори — це група препаратів, дія яких направлена на зміцнення імунітету. Вони можуть бути як хімічного, так і рослинного походження. Ще не дуже давно імуномодулятори широко використовувалися при лікуванні гострих вірусних захворювань та хронічних патологій. Люди, які займаються самолікуванням, продовжують їх недоцільно використовувати і зараз. До препаратів цієї групи належать Арбідол, Аміксин, Амізон та інші.

— Коли ви призначаєте імуномодулятори?

Приблизно рік тому змінилися медичні протоколи, які визначають випадки призначення імуномодуляторів. Якщо раніше ми призначали їх і при вірусних хворобах, частих загостреннях хронічних хвороб та з метою профілактики, то зараз імуномодулятори використовуються лише, коли є ознаки ослаблення імунітету. Про ослаблення імунної системи можуть свідчити часті загострення та ускладнення хронічних захворювань, часті респіраторні та інші вірусні інфекції, але визначати це має лікар. Перевірити стан імунної системи можна завдяки імунограмі.

Якщо вона в нормі, людина не хворіє часто хронічними захворюваннями, призначати їй імуномодулятори недоцільно. Це втручання в здорову імунну систему, яке може призвести до непередбачуваних та небажаних наслідків. Недоцільне приймання імуномодуляторів призводить до виникнення збоїв у роботі імунної системи, через що людина може стати схильною до різних захворювань. Якщо ж людина хворіє часто та має хвороби, в основі яких є імунодефіцит, то використання імуномодуляторів є доречним.

Возникли вопросы — проконсультируйтесь с врачом
Для записи на консультацию звоните по телефонам или заполните форму обратной связи:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введите имя
Введите телефон
Заполните поле телефона
Комментарий
Отправляя заявку, вы принимаете правила работы сервиса
Спасибо,

Ваш запрос успешно отправлен!

В ближайшее время с Вами свяжется специалист
call-центра и уточнит все вопросы.

Раніше препарати цієї групи використовували і з профілактичною метою, зараз ми цього також не робимо. Для зміцнення імунітету більш доцільно використовувати такі загальні немедикаментозні методи, як здорове харчування, повноцінний відпочинок, загартовування тощо.

— В яких випадках використання імуномодуляторів протипоказане?

Імуномодулятори не можна використовувати під час вагітності та грудного вигодовування. Дуже небезпечним може виявитись прийом імуномодуляторів при злоякісних захворюваннях та хворобах нервової системи. Не можна вживати імуномодулятори також при таких хворобах, як розсіяний склероз, хвороба Берже, хвороба Аддісона, синдром Шегрена, цукровий діабет, первинний цироз та ін. Імуномодулятори серйозно впливають на імунну систему, тому рішення про їх призначення повинен приймати тільки лікар. Бережіть своє здоров’я та довіряйте турботу про нього спеціалістам.

Катерина Васютіна

Киев бул. Вацлава Гавела, 4 м.Берестейская22 9 м.Шулявская30 8
8,1
Многопрофильная клиника "Гиппократ" основана в 1999 году. Это частное учреждение, ставшее со временем торговой маркой, одним из первых было аккредитовано украинским Министерством здравоохранения.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Допомога Плюс на Осокорках — медицинское учреждение, специализирующееся на предоставлении полного спектра услуг в области гинекологии, маммологии, урологии, проктологии, ортопедии и пластической хирургии.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:30-20:30 Сб: 08:30-20:30 Вс: 08:30-20:30
4,4
Медицинский центр "Іlaya" предоставляет свои услуги на медицинском рынке Украины с 2011 года. Одна из немногих, клиника "ilaya" предоставляет новую медицинскую услугу – биострахование. Внедрение сервиса, сохраняющего мезенхимальные стромальные клетки, дает возможность пациентам обеспечить быстрое восстановление тканей после несчастных случаев и предотвратить старение.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-20:00
Киев ул. Сикорского, 1 (Жилой комплекс "Зеленый остров 1") м.Берестейская16 9 м.Нивки29 11 м.Сырец22 13
9,9
Мультидисциплинарная и клиентоориентированная сеть поликлиник Doctor Sam (Доктор Сэм) известна в сфере медицинского обслуживания не первый год. Учреждение работает с применением инновационных методов и современных подходов в обслуживании. Данная поликлиника работает по принципу семейной медицины. Помощь предоставляет круглосуточно.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Медицинская сеть в Киеве под названием Doctor Sam (Доктор Сэм) целью своей деятельности считает изменение представлений населения о стандартном обслуживании пациента. Сетевой филиал, расположенный в жилом квартале "Новопечерские Липки" на улице Драгомирова, успешно совмещает инновации в лечении с качественным обслуживанием. Превентивный подход к оказанию медицинского сервиса позволяет клиентам заведения не становится пациентами, предупреждая недуги или выявляя их на ранних стадиях.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Центр "Медпомощь" специализируется на лечении и уходе за больными, оказании услуг лежачим и тяжелобольным пациентам. Выполнение самых сложных медицинских манипуляций и забор материала для анализов, современные исследования как в условиях клиники, так и на дому у пациента – ежедневная работа штата лицензированных врачей и медсестер.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Частный хирургический кабинет Алексея Орлова оказывает лечебно-диагностические услуги в области проктологии, хирургии и эндоскопии амбулаторно и на дому у пациента.
Записаться на прием
Киев пр-т Валерия Лобановского, 17 (пр-т Краснозвездный) м.Вокзальная39 14 м.Демеевская56 18 м.Олимпийская59 21
7,4
Медицинская клиника широкого профиля "Медбуд" создана в 1979 году, занимается оказанием квалифицированной медицинской помощи пациентам по различным лечебно-диагностическим направлениям. В штате клиники работают врачи преимущественно высшей и первой категории, среди которых кандидаты наук в области медицины. Лечение ведется в рамках стандартов оказания медпомощи в соответствии с принятыми клиническими протоколами. Структура медицинского центра включает основные отделения: поликлиника, диагностика, лаборатория, офтальмология, физиотерапия, реабилитация, неврология, хирургия, терапия, реанимация и клиника планирования семьи.
Пн — Пт: 09:00-19:00 Сб: 09:00-14:00