Сервис записи "Лікарні" является БЕСПЛАТНЫМ для пациентов и не содержит никаких скрытых комиссий.

Збираємо аптечку у відпустку

Львов ул. Антоновича, 102
9,2
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-19:00Сб: 09:00-19:00

Сімейний лікар, Педіатр

15 лет опыта

9,50
Детский врач
Збираємо аптечку у відпустку

Настало літо, час відпусток і далеких подорожей. Likarni.com вирішили поговорити з провідним лікарем загальної практики Поліклініки "Медікавер", Максимчук Соломією Ігорівною.

— Соломія Ігорівна, сьогодні будемо говорити про аптечку в дорогу, та й в цілому про аптечку, яку треба брати із собою в будь-яку подорож. Розкажіть, будь ласка, що обов’язково повинно бути в скриньці медикаментів?

Спочатку розглянемо декілька загальних питань. По-перше, аптечка, яку ви берете із собою в подорож, мусить містити ті медикаменти, які ви приймаєте зазвичай. Якщо є такі препарати, які ви або ваша дитина приймаєте постійно, не забудьте придбати їх до відпустки. На час подорожі ви повинні мати повний комплект того лікування, яке вам призначив лікар на довготривалий прийом. Якщо це неможливо забезпечити, треба продумати і мати в себе рецепт по призначенню лікарю, і тоді в будь-якій аптеці світу зможете придбати необхідний препарат.

Тепер поговоримо про ті препараті, які мали бути в кожній аптечці в дорогу. Не можу сказати, що вони будуть значно відрізнятися, якщо ви подорожуєте з дітьми чи без дітей. Напевно, якщо подорож запланована з дітьми, то аптечка повинна бути більш укомплектована.

Возникли вопросы — проконсультируйтесь с врачом
Для записи на консультацию звоните по телефонам или заполните форму обратной связи:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введите имя
Введите телефон
Заполните поле телефона
Комментарий
Отправляя заявку, вы принимаете правила работы сервиса
Спасибо,

Ваш запрос успешно отправлен!

В ближайшее время с Вами свяжется специалист
call-центра и уточнит все вопросы.

Починається подорож завжди з самої подорожі, тобто дороги. Мусимо розуміти, якщо ви або ваша дитина є особами, які схильні до захитування, треба це передбачити. Зокрема, препарати від захитування треба прийняти за годину чи дві до подорожі. Але якщо це тривала подорож, треба їх мати з собою так само.

Застудні захворювання. По-перше, необхідно обов’язково мати препарати від гарячки. Як правило, для дітей використовуються препарати, що містять речовину, яка окрім жарознижуючої, має ще обезболюючу дію. Як правило, це такі препарати, як Ібупрофен або Парцетомол. Треба пам’ятати, що вищезазначені препарати мають обезболюючу дію, тому при болях в горлі, вушному болі, прорізуванні зубів препарати будуть дуже ефективні. При застудних захворюваннях потрібні судиннозвужуючі краплі для носа при різкому закладенні (Віброцил, Отривін, Називін, Назол). Кожна мама уже знає, який саме засіб дієвий для її дітей. Засоби для горла — різноманітні пастилки, таблетки, крапельки. Є засоби, які мають протизапальний та антисептичний ефекти, навіть протимікробний.

Якщо говорити про дорослих, можна використовувати комбіновані препарати. Як правило, такі препарати містять речовини, що знижують температуру, антигістаминні та протикашльові (наприклад: Терафлю, Комбігрип, Фармацитрон). Засоби проти алергії. Дитина у подорожі скоріше за все буде куштувати нові, не звичні для неї, страви. Також слід враховувати, що можливі укуси комах. Як правило, такі препарати випускаються у таблетках (Діазолін, Супрастин). Немає сенсу брати медикаменти в інших формах, так як таблетки — це зручно та ефективно. Так, наприклад, Феністил швидко знімає набряк. Щодо укусів комах використовуються засоби, що мають відлякуючу дію — бальзами, мазі.

Засоби при захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Важливо мати препарати від отруєння, ентеровірусних інфекцій. Сорбуючі препарати — Смекта, біле активоване вугілля (приймаємо при інтоксикаціях, проносах). Також бувають неприємні моменти з блюванням у дорослих та дітей. У таких випадках використовуються два засоби: що зупиняють перистальтику шлунково-кишкового тракту (наприклад, Церукал); при зневодненні організму (при частому блюванні) показані засоби для оральної регідратації (Регідрон, Регідрон Опти або будь-які електролітні засоби). Як правило, ці речовини випускаються в пакетиках, які потім розмішуються з водою. Обов’язково в аптечці повинен бути антисептичний засіб для кишківника — у вигляді таблеток або сиропу (Ніфуроксазид). Дозування є трьохразове, застосовується лише тоді, коли є проноси, підвищена температура. Препарат вимагає курсового лікування, тому якщо почали лікувати, треба не менше 4-5 днів його приймати.

Доцільно брати препарати, що містять лактобактерії, біфітобактерії. Іноді людина при зміні клімату, води чи харчування починає погано себе почувати, саме тоді не слід забувати про такі медикаменти. Також слід брати із собою якісь ферментні препарати (для дорослих). Засоби проти сонячних опіків. В аптечці повинні бути препарати проти опіків, які можуть бути у вигляді спреїв. Зараз є зеленка у вигляді олівців, перекис водню у вигляді спрею. Найвідоміший засіб при опіках — Пантенол, або можна застосувати засоби більш комбінованої дії, які так само знімають сонячні опіки, і мають антисептичну дію. Обов’язково слід мати у аптечці пластири для мікротравм.

— Хотілося б уточнити, які препарати взагалі не треба брати? Яких помилок допускаються батьки?

В першу чергу не треба брати засіб, який ви НЕ зможете призначити собі самостійно! Наприклад: батьки люблять брати антибіотики, чого робити не варто.

Гарного відпочинку та літніх канікул!

Киев Вышгородский район, с. Лютеж, ул. Витряного 69а
7,1
Клиника “Инновация” специализируется на проведении диагностики и лечения онкологических заболеваний. Учреждение работает с 2009 года, тесно сотрудничая с европейскими коллегами. Специалисты клиники оказывают следующие медицинские услуги: комплексная диагностика онкологических заболеваний; пластическая и реконструктивная хирургия; реконструкция груди; онкогинекология; лечение рака; психологическая помощь пациентам.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-17:30
Киевская поликлиника “Инновация” на Печерске специализируется на оказании гинекологической, онкологической помощи, а также на диетологии и эндокринологии. Пациентам предоставляются следующие медицинские услуги: консультации специалистов: онколога; гинеколога; проктолога; хирурга; уролога; гастроэнтеролога; диетолога. онкоскрининиг; лабораторные исследования.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-17:30
Киевская клиника “Благомед” является многопрофильной. Штат работников клиники состоит из опытных специалистов, врачей высшей категории, кандидатов медицинских наук. Пациентам оказываются следующие медицинские услуги: консультации врачей: педиатра; гинеколога; уролога; невролога; гастроэнтеролога; эндокринолога; отоларинголога; ультразвуковые исследования; лечебный массаж.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 09:00-17:00
8,1
Специалисты многопрофильной клиники "Благомед" проводят комплексную диагностику и лечение различных заболеваний репродуктивной, пищеварительной, нервной систем. Пациентам предоставляются следующие медицинские услуги: лечебный массаж; консультации специалистов: уролога; гинеколога; невролога; педиатра; отоларинголога; ультразвуковая диагностика.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 09:00-15:00 Вс: 09:00-15:00
Международная медицинская клиника “Нью-лайф” является многопрофильной. Специалисты клиники проводят лечение различных заболеваний в области гинекологии, стоматологии, психиатрии, дерматологии. Клиника оснащена современной аппаратурой (SonoScape, Olympus, Юкард и т.д.). Используются уникальные методики лечения некоторых распространенных патологий.
Записаться на прием
Пн: 08:00-20:00 Вт: 08:00-20:00 Ср: 08:00-20:00 Чт: 08:00-20:00 Пт: 08:00-16:00
Киевский медицинский центр “Вита Медикал” является многопрофильным, в нем ведут прием врачи многих специальностей, среди которых доктора медицинских наук, врачи высшей категории. Пациентам предоставляются услуги следующих категорий: электрокардиограмма с расшифровкой; аппаратное измерение пульса и давления; суточное снятие электрокардиограммы; фиброколоноскопия; ФГДС; pH-метрия; диагностика язвенной болезни; лечение игровой зависимости; выход из депрессии; устранение страхов и фобий; нарушения лактации; подготовка к гормональной терапии; устранение трещин сосков; различные виды массажа; многое другое.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-21:00 Сб: 08:00-21:00 Вс: 09:00-16:00
Клиника медицинской косметологии и гинекологии SENSAVI (СЕНСАВИ) на м. Позняки предоставляет пациентам услуги в области эстетической косметологии, гинекологии, дерматологии, трихологии, подологии, лазерной эпиляции. Специалисты клиники работают на современном лазерном оборудовании. Все процедуры лицензированы, проводятся на профессиональном уровне.
Записаться на прием
Пн — Пт: 10:00-21:00 Сб: 10:00-21:00 Вс: 10:00-17:00
Специалисты многопрофильного медицинского центра “Медельвейс” проводят лечение и консультации по гинекологии, неврологии, кардиологии и многим другим направлениям. Есть возможность выезда специалиста на дом к пациенту (взятие анализов, инъекции, массаж). Действует ряд акций и скидок на комплексные программы обследования.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-21:00 Сб: 09:00-18:00 Вс: 10:00-15:00