Суха шкіра
Лущення і сухість шкіри - один з найпоширеніших симптомів, але не такий вже й нешкідливий. Порушення водного балансу епідермісу свідчить про наявність в організмі патологій, як правило, досить серйозних. Якщо залишити неприємний симптом без уваги, з часом він може проявитися у вигляді ускладнень. Сухість шкіри не завжди є проявом дерматозів, іноді вона свідчить про серйозні порушення у внутрішніх системах організму. Основні причини виникнення ксерозу.
Причини сухості шкіри:
Діагностика захворювань, що провокують зневоднення шкірних покривів
Поставити правильний діагноз може тільки досвідчений лікар, тому не варто намагатися визначити причину симптому самостійно. При сухій, зневодненій шкірі з лущенням найкраще звернутися до косметолога або дерматолога. Лікар огляне уражену ділянку, призначить клінічний аналіз крові. За результатами дослідження він визначить, чи є запалення в організмі. Якщо є підозра на гормональні порушення, потрібна консультація ендокринолога. Після бесіди лікар призначає:
- глюкотест;
- аналіз крові на гормони (Т3, Т4, ТТГ та ін.);
- тести на алергени;
- діагностика обмінних процесів в організмі.
Щоб виключити ймовірність розвитку генних спадкових захворювань, проводиться обстеження з метою виявлення тих чи інших недуг у родичів пацієнта. Якщо у пацієнта є хронічні патології, лікар вивчає його анамнез.
Лікування сухої шкіри
Результат терапії залежить від виду захворювання. Якщо захворювання протікає в гострій формі, в більшості випадків вдається повністю його усунути. Хронічні патології можна виправити лише частково, лікування спрямоване на нейтралізацію симптомів. Після проведеної терапевтичної роботи потрібна регулярна профілактика для запобігання рецидивів. Сухість шкіри, викликана дерматитом, усувається за допомогою мазей і дієтичного харчування. Лікар займається лікуванням основного захворювання. Наприклад, при гіпотиреозі пацієнту призначають гормональні препарати для підтримки гормонального балансу.