Cервіс пацієнтів "Лікарні" є БЕЗКОШТОВНИМ для пацієнтів та не містить ніяких прихованих комісій.
Назад

Хиткість зубів

Хиткість зубів
Коли хитається зуб у шестирічної дитини – це норма, а ось подібний симптом у дорослої людини лякає. Ситуація справді небезпечна, адже згодом можна безповоротно втратити більшість зубів, якщо вчасно не звернутися за медичною допомогою. Чим довше відтягувати похід до лікаря, тим вище ймовірність залишитися без гарної усмішки та можливості пережовувати їжу без утруднень, не кажучи вже про погіршення загального стану здоров'я. Втрата зубів властива не тільки дитячому та літньому віку, вона також можлива при певних захворюваннях та станах.
Хвороби, що супроводжуються хиткістю зубів
  1. Причини хиткості зубів
  2. Діагностика
  3. Лікування патології

Причини хиткості зубів

  1. Гінгівіт. Являє собою запалення ясен. Їм страждають переважно молоді люди. Пухкість ясен при цьому поєднується з кровоточивістю та хворобливістю. Іноді і натомість запалення утворюється припухлість.
  2. Пародонтит. Розвивається як ускладнення гінгівіту. Десна тканина руйнується, внаслідок чого зуби починають хитатися. Цукровий діабет. Виникає внаслідок гормональних порушень та надає руйнівну дію на різні системи організму. Захворювання призводить до пародонтиту, звідси і зуби, що хитаються.
  3. Вагітність і період лактації. У цей час організм жінки зазнає гормональних змін. Крім хисткості зубів спостерігається втрата волосся та ламкість нігтів.
  4. Травматичні дії. Зуб починає хитатися від удару чи падіння. У цьому випадку говорити про лікування вкрай складно, зазвичай кісткову освіту доводиться видаляти.

Діагностика хиткості зубів

При появі ознак ослаблення ясен слід звернутися до стоматологу. Спочатку лікар проведе опитування, щоби визначити етіологію патологічного стану. Потім огляне ротову порожнину і, якщо є необхідність, дасть направлення на рентгенографію. За підозри на гормональні порушення чи інфекційне зараження потрібно буде здати аналіз крові. Потрібна також консультація ендокринолога або інфекціоніста.

Лікування патології хисткості зубів

Після виявлення причин патології стоматолог встановить, чи слід видаляти рухомий зуб. У більшості випадків у таких радикальних заходах немає необхідності — консервативні методи, як правило, дають хороші результати. Рекомендується збалансоване харчування (дієту допомагає підібрати дієтолог), а також препарати, які знімають запальні процеси. При гінгівітах достатньо антисептичних розчинів для полоскання порожнини рота. Якщо корінь проблеми криється в гормональному дисбалансі, лікування ґрунтується на усуненні вихідного порушення. Зазвичай вже через 2-3 тижні пацієнт забуває про хиткість зубів. Для профілактики рекомендується раз на півроку відвідувати стоматолога. Це дозволить діагностувати патології на ранніх стадіях та не допускати їх прогресування.

Консультація стоматолога
Ваше ім'я
Ваш телефон
Заповніть поле телефона
Коментар
Відправляючи заявку, Ви погоджуєтесь з правилами работи сервісу
Дякуємо,

Ваш запрос відправлено!

У найближчий час за Вами зв'яжеться спеціаліст
call-центру та з'ясує всі питання.

Хвороби, що супроводжуються хиткістю зубів

Клініки Києва де надають консультацію стоматолога

м. Нивки14 6 м. Берестейська10 6 Київ пр-т Перемоги, 63б
8,05
Спеціалізована клініка "DenTectum" - це центр стоматології, в якому можна отримати повний спектр стоматологічних послуг. Фахівці клініки застосовують в практиці все інноваційні стоматологічні методики.
Записатися

або телефонуйте за номерами:

+38 (096) 388-18-99 +38 (095) 751-31-63 +38 (063) 358-74-00
м.Лук'янівська17 5 м.Університет27 11 м.Площа Незалежності37 15 Київ вул. Гоголівська, 39
8,05
Спеціалізований медичний центр "Бремен" - це німецька стоматологічна клініка, яка гарантує європейську якість за вітчизняну ціну. Всі матеріали, використовувані в роботі, закуповуються безпосередньо у зарубіжних постачальників, що гарантує їх якість.
Записатися

або телефонуйте за номерами:

+38 (096) 388-18-99 +38 (095) 751-31-63 +38 (063) 358-74-00