Ломота у суглобах
Неприємні, болючі відчуття у суглобах — один із проявів гострої течії інфекційних та запальних захворювань. Якщо подібний симптом почав зустрічатися із завидною частотою, необхідна термінова консультація лікаря. Багато патологій, що характеризуються болем у суглобах, легко прогресують і викликають ускладнення за відсутності терапії. Недуги, що перейшли в хронічний перебіг, набагато складніше піддаються корекції та рідко призводять до повного лікування. Якщо діагностувати захворювання на ранній стадії та вчасно вжити заходів, подібних наслідків вдасться уникнути.
До основних причин ломоти у суглобах відносять такі:
- Інфекційні ураження організму (ГРВІ, туберкульоз, гепатит, пневмонія).
- Захворювання кровотворної системи (лейкоз, лімфома).
- Патологія суглобової тканини (остеоартроз, артрит).
- Захворювання судин нижніх кінцівок (варикоз, тромбофлебіт).
У деяких випадках ломота в суглобах пояснюється надмірним фізичним навантаженням чи травмами кінцівок. Симптом здатний виникнути внаслідок забитих місць і розтягувань. До психологічних факторів появи неприємних відчуттів у суглобах відносять депресію та стреси. Ломота з'являється на тлі загальної слабкості та сонливості, має періодичний характер.
Діагностика захворювань при хворобливих відчуттях у суглобах
Якщо присутні виражені ознаки інфекційної патології (температура, біль голови, озноб, нудота) у комплексі з суглобовою ломотою, варто звернутися за допомогою до терапевта або інфекціоніста. Лікар призначить аналізи крові та сечі, рентгенографію грудної клітки. Після отримання результатів обстеження буде встановлено точний діагноз, з урахуванням якого складається план терапії. За відсутності інфекційних захворювань є сенс записатися на прийом до хірурга-ортопеда, ревматолога. Лікар проведе огляд болючої ділянки, випише направлення на КТ, МРТ, діагностичну пункцію, артроскопію. Під час прийому лікар обов'язково розмовляє із пацієнтом, щоб уточнити деталі розвитку симптому. Нещодавно отримані травми або фізична перенапруга — фактори, які здатні негативно вплинути на функціонування суглобів. Після проведення діагностичного дослідження лікар оцінює результати аналізів, становить загальну картину захворювання.
Лікування патологій, що призводять до ломоти у суглобах
Хворий проходить терапевтичний курс строго під наглядом хірурга-ортопеда, терапевта чи ревматолога. Препарати усунення патології підбираються залежно від поставленого діагнозу. Як медикаментозні засоби зазвичай призначаються:
- болезаспокійливі препарати (таблетки, мазі);
- засоби, що сприяють відновленню та загоєнню суглобових тканин;
- протизапальні препарати;
- антибіотики.
Лікування має бути комплексним, тому на додаток до медикаментозної терапії пацієнтам рекомендують легкі фізичні навантаження, сеанси масажу. За відсутності виражених запальних процесів хворому дозволено акупунктуру. Також рекомендується вживати якнайбільше рідини, щоб вивести токсини з організму. Варто зазначити, що курс лікування має призначатися виключно лікарем. Спроби зайнятися терапією самостійно призводять до ризику ускладнень та загострення симптомів. Під наглядом кваліфікованого спеціаліста більшість патологій швидко усуваються, а симптоматика хронічних порушень стає менш вираженою.