Що робити при болях внизу живота?
Біль внизу живота – найпоширеніший прояв захворювань жіночої репродуктивної системи Неважливо який характер болю- гострий чи хронічний, ріжучий чи тупий, переймоподібний чи тягнучий – він часто є ознакою наявності захворювання, яке потрібно виявити та вчасно пролікувати в лікаря. Тільки лікар може призначити необхідні дообстеження та провести диференційну діагностику між захворюваннями репродуктивної, сечовидільної та травної системи.
Що робити при болях внизу живота?
Однозначно не варто займатися самолікуванням. Прийом знеболюючих препаратів - це лише тимчасове зняття симптому – проте не лікування причини його виникнення. Не треба терпіти та відкладати на потім – невчасне звернення може мати цілий рід неприємних наслідків – від втрати репродуктивної та гормональної функції, до прямої загрози життю.
При зверненні до лікаря зверніть увагу на особливості болю : яких характер, куди віддає, після чого виникає, скільки триває. Для оцінки болю використовується суб’єктивна шкала сприйняття – від 0 до 10 (де 0 – відсутність болю, 8-10 нестерпний біль). За тривалістю виділяють гострий біль (який виникає миттєво і дуже часто є вагомою причиною для госпіталізації) та хронічний (який триває місяцями, може періодично зникати і повертатись) Прослідкуйте чи біль пов'язаний з менструальним циклом: чи виникає в середині циклу, чи під час менструації, чи за кілька днів до її початку або завершення. Болючі менструації можуть бути ознакою становлення циклу у молодих жінок, проте є вагомою причиною для візиту до лікаря, оскільки часто «маскують» інші захворювання.
Ваш запит успішно відправлено!
У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.
Важливо розуміти ,що біль внизу живота не завжди є ознакою патології репродуктивної системи. Через близьке анатомічне розташування в малому тазу, схожу симптоматику можуть мати деяк захворювання сечовиділної та травної системи.
Для цього в «Дієво» налагоджена співпраця з кваліфікованими лікарями суміжних спеціальностей, спільно з якими, при потребі, проводиться диференційна діагностика. Характер болю при частих захворюваннях репродуктивної системи
Ендометріоз
Ендометріоз - це захворювання, яке виникає коли клітини ендометрію (внутрішньої вистілки матки) починають рости в нетипових для себе локалізаціях (стінка матки, яєчники, шийка матки, пухва та навіть за межами репродуктивної системи). Біль в такому випадку носить тягнучий характер, виникає найчастіше в менструальний та передменструальний період, може супроводжувати акти дефекації та сечопуску. Менструації при ендометріозі рясні, болісні, можуть супроводжуватись мажучими «шоколадними» виділеннями.
Міома матки
Міома матки - доброякісна пухлина, яка складається з м’язової та сполучної тканини та найчастіше виявляється в формі вузлів у стінці матки. В залежності від розмірів та розташування, пухлина може здавлювати сусідні органи (викликаючи закрепи та часті позиви до сечопуску), часто супроводжується расними менструаціями та навіть вагінальними кровотечами. Біль при міомах найчастіш має переймоподібний характер.
Запалення додатків матки
Запалення придатків матки (аднексит) зазвичай супроводжується ниючим болем внизу живота зі сторони запалення. Біль в таких випадках невиражений, має хронічний характер, тому часто ігнорується молодими жінками. Аднексит часто виникає після переохолодження, проте може бути наслідком нелікованої безсимптомної інфекції статевих шляхів. Для виявлення проблеми та призначення адекватного лікування причини – необхідне комплексне обстеження в гінеколога. При вчасному зверненні – захворювання лікується медикаментозно і не має наслідків для репродуктивної системи жінки.
Кіста яєчника
Кіста яєчника - це округлий утвір наповнений рідиною. Часто кіста росте безсимптомно, проте може проявлятись тягнучими болями внизу живота зліва чи справа при статевому акті, або при фізичних навантаженнях. При виконанні фізичних вправ, падінні, або різких рухах може виникати перекрут ніжки кісти з порушенням її живлення та омертвінням тканин. Цей стан супроводжується різко вираженим переймоподібним болем зі сторони перекруту, різким підвищенням температури тіла. Лікуванням є лише невідкладна операція.
Розрив яєчника
Розрив яєчника - це порушення цілісності стінки яєчника з подальшою кровотечею. Біль при розриві виникає гостро, має тягнучий характер, різко виражений зі сторони ураження. Часто різкий біль супроводжується падінням артеріального тиску, швидким побліднінням. Провокуючі фактори розриву яєчника такі ж, як і при перекруті. Лікуванням також є лише невідкладна операція.
Позаматкова вагітність
Позаматкова вагітність - це імплантація (прикріплення) заплідненої яйцеклітини за межами порожнини матки. Найчастішою формою є трубна. По мірі зростання ембріона в трубі починають з’являтись ниючі болі, які віддають в поперекові ділянку. При значному перерозтягненні труби виникає розрив її стінки з подальшою внутрішньою кровотечею – трубний аборт. Цей стан супроводжується гострим різким болем внизу живота зі сторони ураження та наростаючою симптоматикою кровотечі (блідість, падіння тиску, непритомність). Як і в випадках перекруту кісти та розриву яєчника – потребує невідкладного хірургічного втручання.