Cервіс пацієнтів "Лікарні" є БЕЗКОШТОВНИМ для пацієнтів та не містить ніяких прихованих комісій.

Правильно доглядаємо за зубами

Киев вул. Євгена Коновальця, 44 Б (пов. 4)
8,1
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:30-21:00Сб: 08:30-21:30Нд: 09:00-15:00

Стоматолог

18 років досвіду

8,85
Правильно доглядаємо за зубами

Про правила догляду за зубами розповіла зубний лікар першої лікарської категорії Центру стоматології та естетики "Дантист і Ко" Ольга Петрівна Паламар.

Як правильно проводити гігієну порожнини рота? Яку зубну щітку та пасту краще обрати? Чи потрібно користуватися зубною ниткою? Чому необхідно очищувати і язик? Секрети догляду за порожниною рота, виконання яких дозволить зберегти красу і здоров'я зубів, розкрила лікар-стоматолог Ольга Петрівна Паламар.

— Ольго Петрівно, розкажіть, як правильно доглядати за зубами?

Догляд за зубами потребує виконання декількох правил. По-перше, чистити зуби треба не менше двох разів на добу: зранку після сніданку і ввечері перед сном. Якщо зранку пацієнта турбує неприємний запах з рота чи присмак, можна прополоскати рот водою чи спеціальним ополіскувачем або почистити зуби щіткою без пасти. Чистити зуби саме після сніданку треба для того, щоб залишити порожнину рота чистою до наступного прийому їжі. Тривалість чистки зубів має становити 2-3 хв при використанні механічної щітки і 2 хв при використанні електричної, звукової чи ультразвукової щітки.

По-друге, треба регулярно використовувати зубну нитку при щільному розташуванні зубів і йоршику при наявності широких проміжків між зубами. По-третє, треба використовувати щітку для язика чи скрібок.

— Як обирати зубну щітку?

Краще обирати зубну щітку зі штучними волокнами — нейлоновими. Розмір голівки щітки повинен відповідати ширині 2-2,5 зубів, це дозволяє краще очистити задню поверхню останніх бокових зубів. Оптимальна кількість рядів ворсинок становить 2-3. Щодо жорсткості щітки, я рекомендую обирати м’яку, але з цього приводу краще проконсультуватися з лікарем. М’яка щітка більш гнучка, і вона краще очищає міжзубні проміжки і ділянки біля ясен.

Виникли питання — проконсультуйтеся з лікарем
Для запису на консультацію телефонуйте або заповніть форму зворотнього зв'язку:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введіть ім'я
Введіть телефон
Заповніть поле телефона
Коментар
Відправляючи запит, Ви приймаиєте правила роботи сервісу
Дякуємо,

Ваш запит успішно відправлено!

У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.

Своїм пацієнтам я рекомендую використовувати електричні, звукові чи ультразвукові щітки. При цьому слід враховувати протипоказання, серед яких виділяють захворювання ясен, карієс, вагітність тощо.

— Як обрати зубну пасту?

Жодна зубна паста не буде забезпечувати бажаного результату, якщо не було проведену професійну гігієну — не був знятий зубний камінь та наліт. Рекомендувати зубну пасту має стоматолог після проведення огляду ротової порожнини пацієнта з урахуванням стану зубів та ясен.

Якщо рекомендацій від лікаря немає, при виборі пасти слід звертати увагу на її склад. Вона не має містити SLS (sodiumlaurylsulfate -лаурилсульфатнатрия), алюмінія лактат, парабени. Також слід контролювати кількість фтору, вона не має перевищувати 1500 ppm. Показник абразивності в пастах для щоденного використання має становити не більше 40-50 RDA. Більша абразивність у відбілюючих пастах, які можна використовувати 2-3 рази на тиждень, а не кожен день.

— Чи не шкодить здоров’ю зубів професійне відбілювання?

Це естетична процедура, яка проводиться за бажанням пацієнта і не шкодить здоров’ю. Однак вперше проводити її можна не раніше, ніж через 2-3 роки після прорізування зубів, тому молодим людям краще проводити відбілювання після 18-20 років. Також протипоказами для проведення процедури відбілювання є вагітність та лактація, алергічні реакції на складові відбілюючого гелю. Якщо в пацієнта спостерігається гіперестезія зубів (підвищена чутливість на температурні подразники), тоді рекомендується спочатку провести ремінералізуючу терапію, а потім через 2 тижні відбілювати зуби.

Підготувала Катерина Васютіна

Київ бул. Вацлава Гавела, 4 м. Берестейська22 9 м.Шулявська30 8
8,2
Багатопрофільна клініка «Гіппократ» заснована в 1999 році. Ця приватна установа, стала згодом торговою маркою, однією з перших була акредитована українським Міністерством охорони здоров'я.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00
Допомога Плюс на Осокорках — медичний заклад, що спеціалізується на наданні повного спектру послуг в області гінекології, мамології, урології, проктології, ортопедії та пластичної хірургії.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:30-20:30 Сб: 08:30-20:30 Нд: 08:30-20:30
Oxford Medical Ilaya — це сучасний медичний центр з великим відділенням репродуктивної медицини, а також поліклінікою для дорослих та денним стаціонаром. Тут встановлено нове діагностичне та лікувальне обладнання експертного класу.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-20:00
Центр «Меддопомога» спеціалізується на лікуванні та догляді за хворими, наданні послуг лежачим і тяжкохворим пацієнтам. Виконання найскладніших медичних маніпуляцій і забір матеріалу для аналізів, сучасні дослідження як в умовах клініки, так і вдома у пацієнта — щоденна робота штату ліцензованих лікарів і медсестер.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Нд: 00:00-24:00
Приватний хірургічний кабінет Олексія Орлова надає лікувально-діагностичні послуги в області проктології, хірургії та ендоскопії амбулаторно та вдома у пацієнта.
Записатися на прийом
Київ пр-т Валерія Лобановського, 17 (пр-т Червонозоряний) м.Вокзальна39 14 м.Деміївська56 18 м.Олімпійська59 21
7,3
Багатофункціональний медичний комплекс "Медбуд" починає свою історію в 1979 році. Установа була побудована для надання медичної допомоги співробітникам "Київміськбуду". Постійне вдосконалення матеріально-технічної та лікувально-діагностичної бази і приплив кваліфікованих кадрів допоміг стати центру одним з лідерів по наданню своєчасної медичної допомоги.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-18:00 Сб: 09:00-14:00
Київ вул. Солом'янська, 17 (Київська КБ №4 Корпус №1, в рентгенвідділення) м.Вокзальна38 8 м.Олімпійська45 13
8,1
На базі Київської міської КЛ №4 працює центр комп'ютерної томографії «Вітаком Діагностика». Діагностика проводиться із застосуванням обладнання преміум класу, що дозволяє гарантувати низьку ступінь опромінення, високу якість отриманих зображень. Саме сканування і друк знімка займає 15 хвилин.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00
Київська неврологічна клініка «АКСІМЕД» не перший рік займається наданням спеціалізованих лікувальних, діагностичних та реабілітаційних послуг. Спеціалізація медзакладу — центральна і периферична нервові системи та патології, пов'язані з ними.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-18:00 Нд: 09:00-15:00