Сервис записи "Лікарні" является БЕСПЛАТНЫМ для пациентов и не содержит никаких скрытых комиссий.

Адаптаційний візит до лікаря стоматолога – як уникнути дентофобії?

Киев пр-т Героев Сталинграда, 4 (корп. 6)
8,1
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-20:00Сб: 09:00-20:00Вс: 10:00-18:00

Детский стоматолог

27 лет опыта

8,10
Детский врач
Адаптаційний візит до лікаря стоматолога – як уникнути дентофобії?

Дентофобія, одна із хвороб, яка виникає внаслідок психологічної травми дитини при першому візиті до стоматолога. Дискомфорт візиту до стоматолога відчувають практично 80% усіх людей. По даним Української асоціації стоматологів - 92% жителів України хворіють на карієс. То ж рано чи пізно, практично усі потрапляють в стоматологічне крісло.

Про те, як максимально вберегти від цього Вашу дитину, ми поспілкувалися із дитячим лікарем-стоматологом мережі клінік сучасної стоматології «Giorno Dentale» Світланою Андріївною Новік. За свої 26 років роботи з дітьми їй вдалося поєднати досвід та сучасні методи адаптації.

Які найбільші страхи в дитини при відвідуванні стоматолога?

Є три види страху в дітей, які ніколи не були у стоматолога або вже щось чули. Перший – це страх безпосередньо лікаря-стоматолога, другий обладнання та третій – страх болю. Усі ці види страхів можливо розвіяти, за умови, що перший візит буде не в період, коли щось болить, а раніше на плановий огляд або, як ми це називаємо «адаптаційний візит».

Коли вперше, на Вашу думку, потрібно відвідати стоматолога?

Саме головне в цьому питанні – це вік. Перший візит потрібно зробити в 2-3 роки, тоді власне коли прорізалися молочні зуби. Цей візит не супроводжується болем, а лише грою та невеликим оглядом. Відповідно на підсвідомості похід до лікаря стоматолога буде в майбутньому простішим та безпечнішим. Але звичайно, якщо цей вік пропустили, то спокійно можна приходити на адаптаційний візит і пізніше, до появи зубного болю.

Як підготувати тоді дитину до першого адаптаційного візиту?

Це цікаве питання, насправді передбачити все не можливо. Але підготовка дитини до першого візиту зможе полегшити адаптацію. Потрібно розповісти про те, що ми прийдемо до лікаря, наприклад порахувати зубки та подивитися наскільки добре зубки очищуємо вдома. При цьому важливо пам’ятати, що стан батьків під час візиту, також впливає на дитину. Тому постарайтеся поспілкуватися з лікарем до візиту та проговорити, можливо нюанси, які вплинуть на сприйняття дитини. Наприклад, дитина може принести улюблену іграшку та з нею проходити візит. Ця іграшка, може «мандрувати» у світ стоматології та робити перший візит більш комфортним. Особливо попередьте лікаря перед візитом, що може лякати чи лякало вже дитину, щоб не викликати негативних спогадів. Що відбувається під час адаптаційного візиту?

Возникли вопросы — проконсультируйтесь с врачом
Для записи на консультацию звоните по телефонам или заполните форму обратной связи:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введите имя
Введите телефон
Заполните поле телефона
Комментарий
Отправляя заявку, вы принимаете правила работы сервиса
Спасибо,

Ваш запрос успешно отправлен!

В ближайшее время с Вами свяжется специалист
call-центра и уточнит все вопросы.

Під час візиту ми через ігри знайомимося із стоматологічним кабінетом, перевіряємо один одному зуби. На прикладі макету лікуємо зуби, в ігровій формі проводимо огляд дитині та улюбленій іграшці. Іноді робимо спільне селфі та разом чистимо зуби, вчимося це робити правильно. Після візиту, спілкуємося з батьками, щоб обговорити деталі стану ротової порожнини. Чи подіє один адаптаційний візит не відомо, іноді їх потрібно кілька, це все залежить від особливостей дитини. Але у будь-якому разі в майбутньому лікування зубів вже буде простіше, особливо якщо дитина вже знайома з лікарем.

А як саме Ви перевіряєте ефективність чищення зубів?

Є спеціальні розчини чи таблетки, які після полоскання дають специфічний рожевий або фіолетовий колір на зубах. Так можна перевірити чи почистили зуби добре. Це ми робимо під час візиту та рекомендуємо кілька разів зробити вдома.

Які Ви порадите інструменти та ігри, що можна додати у візит до лікаря?

Під час візиту та вдома можна проводити такі ігри: ліпити із пластиліну зуб, чистити зуби улюбленій іграшці, дома контролювати чи всі іграшки вже почистили зуби, зробити календар чистки або взяти у нас та заповнювати його, купити щітку, яка світиться протягом часу, який потрібно чистити зуби.

Довідка про лікаря:

Новік Світлана Андріївна, дитячий лікар стоматолог вищої категорії. Веде прийом в мережі клінік сучасної стоматології «Giorno Dentale» на пр. Г. Сталінграду, 4 та на Автозаводській, 99/4. Досвід роботи 26 років з дітьми. Закінчила Харківський медичний інститут.

8,4
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-19:00 Сб: 08:00-14:00
7,4
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-19:00 Сб: 08:00-15:00 Вс: 08:00-15:00
Полтава ул. Свиштовская, 3
7,2
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-17:00
Полтава ул. Героев Сталинграда, 3
8,4
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-18:00 Сб: 09:00-15:00
Медицинский центр доктора Николаева специализируется в области диагностики и лечения женщин, в том числе в период беременности.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-18:00 Сб: 10:00-16:00 Вс: 10:00-16:00
7,6
Диагностический центр МРТ проводит весь спектр компьютерного сканирования организма, что значительно облегчает постановку точного диагноза. Специалисты МРТ-МСКТ прошли профильное обучение, имеют медицинскую квалификацию и большой опыт практической работы.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-15:00 Сб: 08:00-13:00
Херсон ул. Украинская, 81
7,5
Диагностический центр "Радомед" выполняет полное высокотехнологичное обследование организма при помощи мультиспирального компьютерного томографа с инжекторным контрастным усилением. Специалисты центра имеют медицинское образование и необходимую квалификацию.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-18:00 Сб: 09:00-14:00
Херсон ул. 49 Гвардейской дивизии, 37
7,2
Стоматологическая клиника Зубной лекарь оказывает все виды медицинской помощи при лечении заболеваний зубов и десен.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-19:00 Сб: 09:00-14:00