Енкопрез (Энкопрез)

Енкопрез - це нетримання вмісту кишечника. Проблема проявляється у віці від трьох до 7 років за одним сценарієм: раніше охайний малюк починає втрачати кал. Іноді це виникає вдень за фізичної активності, рухливих ігор або навіть без причини. Існує ще нічне нетримання, а також і денне та нічне разом. Захворювання часто є гострим, протікає швидко і закінчується саме собою. Якщо ж енкопрез у дітей постійно прогресує, варто розпочати лікування.
Психологічний енкопрез: причини
Встановити, що спонукало розвиток хвороби, здатний кваліфікований психолог. Найчастіше попередниками проблеми є психологічні та невротичні реакції. Патологія може сформуватися внаслідок сильного переляку, емоційного потрясіння, хронічного стресу. Прикласти свою руку могли і батьки, які змушують зовсім маленьку дитину самостійно ходити на горщик. Буває й по-іншому: дорослі просять малюка потерпіти до приходу додому. Таке припинення випорожнення кишечника веде до розвитку запору та, надалі, до появи нетримання. Вкрай рідко енкопрез виникає через кишкові захворювання.
Енкопрез: до якого лікаря йти
Якщо виявлено енкопрез у дітей або у підлітків, необхідно звернутися до психолога та невропатолога. Діагноз ставиться після ретельного збору даних та проведення рентгенологічного дослідження, що дозволяє визначити стан дистального відділу товстої кишки.
Енкопрез: як лікувати
Кілька корисних порад батькам:
Насамперед необхідно створити спокійну обстановку в будинку. Не можна докоряти дитині і карати її за нетримання. Усуньте або хоча б згладьте сімейні конфлікти.
Оскільки енкопрез пов'язаний із психологічними причинами, хворий потребує допомоги фахівця. Маля здатне відчувати неймовірно сильний страх, пов'язаний з його станом. Тому дорослим потрібно пояснити карапузу, що проблема проста і виліковна. Для цього лише потрібна мужність та наполегливість.
Нехай малюк уникає будь-яких негативних емоцій: забороніть перегляд фільмів, читання книг та участь в іграх, що збуджують нервову систему. Повсякденні заняття та розваги повинні бути джерелом задоволення, а не переживань та стресу. Зверніть увагу малюка на спокійні інтереси.
Встановіть чіткий режим дня. При нічному нетриманні привчіть дитину лягати спати після того, як вона сходила до туалету. Щоб виробити рефлекс, виконуйте тренувальні термоконтрастні клізми протягом 15-20 вечорів поспіль. Крихітка також може приймати теплі ванни перед сном.
Малюк повинен робити вправи на утримання, тобто вчитися випорожнюватися не відразу, а невеликими порціями.
Якщо енкопрез у дітей або підлітків дуже запущений, можна спробувати гіпнотерапію, яка полягає у введенні шприцом у пряму кишку хворої води, коли той перебуває під гіпнозом. Після того, як дитина прокинулася і спорожніла, їй вселяють, що з цього моменту вона самостійно ходитиме в туалет.
У більшості випадків лікування дає позитивні результати - понад 90% хворих одужує.
Ваш запит успішно відправлено!
У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.
Переклад російською мовою:
Энкопрез - это недержание содержимого кишечника. Проблема проявляется в возрасте от трех до 7 лет по одному сценарию: ранее чистоплотный малыш начинает терять кал. Иногда это возникает днем при физической активности, подвижных играх или даже без причины. Существует еще ночное недержание, а также и дневное и ночное вместе. Заболевание часто является острым, протекает быстро и заканчивается само по себе. Если же энкопрез у детей постоянно прогрессирует, стоит начать лечение.
Психологический энкопрез: причины
Установить, что побудило развитие болезни, способен квалифицированный психолог. Чаще всего предшественниками проблемы являются психологические и невротические реакции. Патология может сформироваться вследствие сильного испуга, эмоционального потрясения, хронического стресса. Приложить свою руку могли и родители, заставляющие еще совсем маленького ребенка самостоятельно ходить на горшок. Бывает и по-другому: взрослые просят кроху потерпеть до прихода домой. Такое пресечение опорожнения кишечника ведет к развитию запора и, в дальнейшем, к появлению недержания. Крайне редко энкопрез возникает из-за кишечных заболеваний.
Энкопрез: к какому врачу идти
Если выявлен энкопрез у детей или у подростков, необходимо обратиться к психологу и невропатологу. Диагноз ставится после тщательного сбора данных и проведения рентгенологического исследования, позволяющего определить состояние дистального отдела толстой кишки.
Энкопрез: как лечить
Несколько полезных советов родителям:
В первую очередь необходимо создать спокойную обстановку в доме. Нельзя корить кроху и наказывать его за недержание. Устраните или хотя бы сгладьте семейные конфликты.
Поскольку энкопрез связан с психологическими причинами, больной нуждается в помощи специалиста. Малыш способен испытывать невероятно сильный страх, связанный с его состоянием. Поэтому взрослым нужно объяснить карапузу, что проблема простая и излечимая. Для этого лишь нужны мужество и настойчивость.
Пусть малыш избегает любых негативных эмоций: запретите просмотр фильмов, чтение книг и участие в играх, возбуждающих нервную систему. Повседневные занятия и развлечения должны служить источником удовольствия, а не переживаний и стресса. Переключите внимание крохи на спокойные интересы.
Установите четкий режим дня. При ночном недержании приучите ребенка ложиться спать после того, как он сходил в туалет. Чтобы выработать рефлекс, выполняйте тренировочные термоконтрастные клизмы в течение 15-20 вечеров подряд. Кроха также может принимать теплые ванны перед сном.
Малыш должен делать упражнения на удерживание, то есть учиться опорожняться не сразу, а небольшими порциями.
Если энкопрез у детей или подростков очень запущен, можно попробовать гипнотерапию, заключающуюся в введении шприцем в прямую кишку больного воды, когда тот пребывает под гипнозом. После того, как ребенок проснулся и опорожнился, ему внушают, что с данного момента он самостоятельно будет ходить в туалет.
В большинстве случаев лечение дает позитивные результаты - более 90% больных выздоравливает.







