Лікування циститу в Sensavi
Цистит — запальний процес в сечовому міхурі інфекційного походження. Захворювання найчастіше діагностується у жіночої статі. Інфекційні агенти можуть проникати в міхур з уретрального (сечовипускального) каналу, однак також спостерігається поширення бактерій з нирок, сечоводів. Крім того, збудники можуть потрапляти в міхур з потоком крові або контактно через його стінку.
Від чого виникає?
Серед провокуючих чинників розвитку запалення в міхурі слід зазначити:
- наявність в організмі герпетичної, аденовірусної інфекції, яка провокує порушення мікроциркуляції в сечовому міхурі і розвиток запальної реакції;
- хламідії, мікоплазми, уреаплазми;
- розлад нервової регуляції;
- травматичне пошкодження оболонки при постановці катетера в міхур, проведенні інструментальних методів діагностики (цистоскопії);
- зниження імунного захисту при авітамінозі, частих респіраторних хворобах;
- застій крові в малому тазі;
- часті вульвіти та інші запальні процеси в області геніталій у жінок;
- простатит, орхіепідідіміт у чоловіків;
- занадто активне інтимне життя;
- опромінення.
Окремо слід сказати про специфічний цистит, який розвивається на тлі гонореї або туберкульозу. У дівчаток цистит часто стає наслідком недотримання гігієнічних правил. У хлопчиків для запалення міхура є більше причин, а саме фімоз, стеноз уретри та інші хвороби.
Як запідозрити?
Щоб вчасно діагностувати цистит і попередити його прогресування, потрібно знати клінічні ознаки хвороби:
- часті позиви до сечовипускання, які не закінчуються повноцінним випорожненням міхура;
- малі порції сечі при одноразовому відвідуванні туалету;
- біль, різі в кінці сечовипускання;
- забарвлення сечі в червоний колір (гематурія);
- біль в області промежини, анального отвору;
- зміна прозорості сечі (набуває мутного характеру).
Різкі позиви до сечовипускання можуть виникати навіть при невеликому наповненні сечового міхура, через що людині доводиться відвідувати туалет 2-3 рази на годину. При прогресуванні хвороби запальний процес поширюється на шийку, сфінктер міхура, що проявляється постійним болем в області ануса, геніталій. Нерідко спостерігається затримка сечі, причиною чого є спазм сфінктера уретри, тазових м'язів. Не виключені епізоди нетримання сечі.
Одним із серйозних ускладнень циститу вважається розвиток пієлонефриту, що відзначається при поширенні інфекції на сечоводи, ниркову тканину. В такому випадку клінічна картина розширюється за рахунок приєднання субфебрильної гіпертермії (підвищення температури до 37,9 градусів).
Діагностика
При появі перших ознак хвороби необхідно проконсультуватися з фахівцем. SENSAVI готовий надати допомогу в діагностиці, терапії циститу та інших захворювань сечовидільного тракту. У клініці працює кваліфікований уролог з великим досвідом роботи. У своїй практиці він використовує тільки перевірені методи, а діагностика проводиться на сучасному обладнанні.
Записатися на прийом до лікаря можна на порталі Likarni.com. На консультації уролог дізнається скарги пацієнта, особливості появи і вираженість симптомів. Далі йде призначення додаткових методів досліджень. Це може бути:
- Аналіз сечі, де реєструється підвищений вміст лейкоцитів, нейтрофілів, а також наявність слизу, бактерій, клітин плоского епітелію. Якщо в сечі виявлено велику кількість еритроцитів, є ризик неодноразового рецидиву захворювання в наступні роки.
- Бактеріологічне дослідження, завдяки якому встановлюється чутливість інфекційних збудників до антибактеріальних препаратів.
- Ультразвукова діагностика, яка проводиться при наповненому сечовому міхурі, оцінюється товщина його внутрішньої стінки, кількість осаду.
Після закінчення гострого періоду може бути призначена цисто-, уретроскопія. У разі ускладненого перебігу циститу може знадобитися консультація гінеколога, невролога та додаткові методи дослідження.
Ваш запит успішно відправлено!
У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.
Лікувальна тактика
У гострому періоді хвороби пацієнтам показано обмеження фізичного навантаження, рясне питво до 2,5 літрів на добу, а також дотримання дієти зі збагаченням раціону молочними продуктами, рослинними стравами. Крім цього, рекомендується контроль над регулярністю спорожнення кишечника, тимчасова відмова від інтимної близькості і попередження переохолодження.
Медикаментозна терапія включає:
- анальгетики;
- спазмолітики;
- антибактеріальні препарати (з урахуванням результатів аналізів визначення чутливості інфекційних збудників до антибіотиків);
- антисептичні засоби;
- антигістамінні препарати.
Лікувальний комплекс може бути розширений за рахунок фітопрепаратів, які мають м`яку сечогінну, протизапальну, антисептичну дію. Після завершення гострого періоду можуть бути призначені фізіотерапевтичні процедури.