Лікування та діагностика еректильної дисфункції

Що таке еректильна дисфункція (ЕД)?

Еректильна дисфункція (ЕД) — це нездатність отримати та підтримувати ерекцію, достатню для статевого акту. Оцінки показують, що один з кожних 10 чоловіків протягом життя страждатиме на ЕД. Важливо розуміти, що в більшості випадків ЕД є симптомом іншої основної проблеми. Крім того, еректильна дисфункція не вважається нормою в будь-якому віці та може бути пов’язана з іншими проблемами, які перешкоджають статевому акту, такими як відсутність бажання та проблеми з оргазмом і еякуляцією.

Наскільки поширена еректильна дисфункція?

Багатьом чоловікам час від часу не вдається досягти ерекції, що може статися з різних причин, наприклад, через надмірне вживання алкоголю, стрес, проблеми у стосунках або втому. Відсутність ерекції менш ніж у 20% випадків не є чимось незвичайним і зазвичай не вимагає лікування. Однак нездатність досягти ерекції більше ніж у 50% випадків зазвичай означає наявність проблеми та потребу в лікуванні.

ЕД не обов’язково має бути частиною старіння. Хоча це правда, що деяким літнім чоловікам може знадобитися більше стимуляції, вони все одно повинні мати можливість досягти ерекції та насолоджуватися статевим актом.

Причини еректильної дисфункції

Є багато можливих причин ЕД, і вони можуть включати як емоційні, так і фізичні стани. До поширених причин належать:

• серцево-судинне захворювання;
  • діабет;
  • гіпертонія;
  • високий рівень холестерину;
  • ожиріння;
  • низький рівень тестостерону або інший гормональний дисбаланс;
  • хвороба печінки;
  • стрес, занепокоєння, депресія;
  • проблеми у стосунках;
  • певні ліки, наприклад, для лікування високого артеріального тиску або депресії;
  • порушення сну;
  • вживання наркотиків;
  • надмірне вживання алкоголю;
  • куріння;
  • хвороба Паркінсона;
  • розсіяний склероз (РС);
  • пошкодження тазової області через травми або операції;
  • Хвороба Пейроні.

ЕД може бути викликана лише одним із цих факторів або кількома з них. Ось чому важливо звернутися до лікаря, щоб він міг виключити або лікувати будь-які основні захворювання.

Діагностика еректильної дисфункції

Тестування на ЕД може складатися з різноманітних етапів, включаючи медичний огляд і вивчення вашого здоров’я та статевої історії. Ваш лікар може призначити додаткові тести, щоб визначити, чи ваші симптоми викликані основним захворюванням.

Фізичне обстеження

Очікуйте фізичний огляд, де ваш лікар:

• проведе огляд серця та легенів;
  • перевірить артеріальний тиск;
  • проведе огляд статевого члена;
  • можливий ректальний огляд, щоб перевірити простату.

Також лікар може поставити вам запитання або попросить заповнити анкету щодо ваших симптомів, історії хвороби та статевої історії. Відповіді можуть допомогти їм оцінити тяжкість вашої ЕД.

Додаткові тести

Ваш лікар може провести додаткове обстеження, щоб допомогти діагностувати вашу ЕД. Тести можуть включати:

• УЗД. Ультразвук можна використовувати для дослідження кровоносних судин статевого члена, щоб визначити, чи є проблема з кровотоком статевого члена.
  • Тест на припухлість статевого члена вночі. Для оцінки якості вашої нічної ерекції використовується портативний пристрій з живленням від батареї, який носять на стегні. Пристрій зберігає дані, до яких ваш лікар може отримати доступ пізніше.
  • Ін'єкційний тест. Під час цього тесту в пеніс вводять препарат для стимуляції ерекції. Це дозволяє вашому лікарю оцінити стійкість ерекції та її тривалість. Цей тип тесту також можна поєднувати з ультразвуком для додаткової оцінки ерекції.
  • Аналізи сечі. Аналізи сечі можуть виявити діабет або інші основні захворювання.
  • Аналізи крові. Аналізи крові можуть виявити такі захворювання, як діабет, хвороби серця, проблеми зі щитоподібною залозою та низький рівень тестостерону.

Ці тести можуть допомогти вашому лікарю скерувати ваше лікування, а також визначити, чи основне захворювання може бути причиною вашої ЕД.

Як лікується еректильна дисфункція?

ЕД можна лікувати різними способами, зокрема:

• Пероральні препарати.
  • Сексотерапія.
  • Ін'єкції статевого члена.
  • Вакуумні прилади.
  • Інтрауретральний препарат.
  • Хірургія (імплант статевого члена).

Кожен вид має свої плюси та мінуси. Обговоріть ваші варіанти з лікарем, щоб визначити найкраще лікування для вас. Першим кроком до лікування ЕД є виявлення основної причини. Тоді можна починати відповідне лікування. Існує ряд нехірургічних і хірургічних методів, які можуть допомогти чоловікові відновити нормальну статеву функцію.

Профілактика еректильної дисфункції

У багатьох людей еректильна дисфункція спричинена або погіршується вибором способу життя. Ось кілька кроків, які можуть допомогти:

• Якщо ви курите, кидайте. Якщо вам важко кинути палити, зверніться по допомогу. Спробуйте замінити нікотин, наприклад, безрецептурні жувальні гумки або льодяники, або попросіть свого лікаря про ліки за рецептом, які можуть допомогти вам кинути палити.
  • Позбавтеся зайвих кілограмів. Надмірна вага може викликати — або погіршити — еректильну дисфункцію.
  • Включіть фізичну активність у свій розпорядок дня. Вправи можуть допомогти впоратися з основними захворюваннями, які відіграють роль в еректильній дисфункції кількома способами, зокрема зменшити стрес, допомогти вам схуднути та збільшити кровообіг.
  • Лікуйтеся від проблем з алкоголем або наркотиками. Надмірне вживання алкоголю або певних заборонених речовин може погіршити еректильну дисфункцію безпосередньо або спричинити довгострокові проблеми зі здоров’ям.
  • Працюйте над проблемами в стосунках. Подумайте про консультацію для пар, якщо вам важко покращити спілкування зі своїм партнером або розв’язати проблеми самостійно.