Сервис записи "Лікарні" является БЕСПЛАТНЫМ для пациентов и не содержит никаких скрытых комиссий.

Найбільш поширені питання про уколи та крапельниці

Киев ул. Бойчука, 1/2
8,1
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:30Сб: 08:00-20:30Вс: 09:00-20:00

Терапевт

27 лет опыта

8,60
Найбільш поширені питання про уколи та крапельниці

На найбільш розповсюджені питання про уколи та крапельниці відповіла лікар-терапевт медичного центру в аптеці PharmaClinic Олена Іванівна Присяжнюк.

Уколи та крапельниці є одним із найефективніших методів введення ліків, які дозволяють отримати швидкий результат. При цьому з ними пов’язано досить багато міфів та питань, які потребують медичного обґрунтування. Хтось вважає крапельниці обов’язковим елементом лікування, хтось навпаки від них відмовляється. Хтось дуже боїться уколів, а хтось вирішує робити їх самостійно вдома. В яких випадках уколи та крапельниці дійсно необхідні та як їх слід робити, щоб отримати лише корись для здоров’я, розповіла лікар-терапевт Олена Іванівна Присяжнюк.

— Олено Іванівно, скажіть, чи всім необхідні і корисні крапельниці під час лікування?

Серед людей є поширеною думка, що крапельниці є обов’язковим елементом лікування, і якщо крапельниць їм не ставлять, вони вважають, що їх не лікують. Це хибне уявлення. Внутрішньовенне введення ліків – це дуже серйозна маніпуляція, яка необхідна в окремих випадках. Вона корисна, наприклад, при ступінчастій терапії антибіотиками, коли потрібно досягти швидкого ефекту. В таких випадках на 2-3 дні антибіотики призначають внутрішньовенно, а потім в таблетованій формі. Також крапельниці необхідні при наданні невідкладної допомоги, при інтоксикації та ін. Крім того є багато препаратів, що мають форму випуску лише для крапельного введення. Однак, коли люди хочусь зробити крапельниці, як вони кажусь, щоб почистити судини, то це не завжди обґрунтовано. Слід розуміти, що для крапельниць є свої покази та протипокази, зважаючи на які лікар може призначити цей метод терапії.

Возникли вопросы — проконсультируйтесь с врачом
Для записи на консультацию звоните по телефонам или заполните форму обратной связи:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введите имя
Введите телефон
Заполните поле телефона
Комментарий
Отправляя заявку, вы принимаете правила работы сервиса
Спасибо,

Ваш запрос успешно отправлен!

В ближайшее время с Вами свяжется специалист
call-центра и уточнит все вопросы.

— Чи можна робити внутрішньом’язеві та внутрішньовенні ін’єкції в домашніх умовах?

Проведення ін’єкцій вдома є вкрай небезпечним. Будь-яка медична маніпуляція має свої ризики. І якщо ми кажемо про ризики при ін’єкціях, це насамперед ризики побічної дії медикаментів (алергічні реакції негайного типу), а також ризики інфікування (оскільки голка порушує цілісність шкірного покриву). При виконанні ін’єкцій в асептичних (чистих) умовах маніпуляційного кабінету ризик інфікування практично відсутній, а присутність лікарського персоналу та необхідного устаткування – знижує ризик негативних наслідків у разі виникнення важких алергічних реакцій. В домашніх умовах досягнути цього неможливо.

— А медична сестра може проводити крапельниці вдома у пацієнта?

Ні, це також є вкрай небезпечним. Безпечним є лише проведення крапельниць в умовах маніпуляційного кабінету медичного закладу.

— Скільки часу займають крапельниці?

Це залежить від об’єму рідини, який найчастіше становить від 100 до 400 мл, а також рекомендованої швидкості введення препарату.

— Скільки часу пацієнт повинен залишатися в лікарні після проведення крапельниці?

Це дуже залежить від введеного препарату, а також об’єму рідини. В середньому десь півгодини він ще має полежати, щоб переконатися у відсутності побічної реакції і щоб відновилися показники гемодинаміки.

— Чи можна заміняти крапельниці уколами, щоб зменшити час перебування у клініці під час амбулаторного лікування?

Зазвичай не можна. Річ у тому, що лікар, призначаючи певні ліки та способи їх введення, очікує на певні результати. Зміна способу та швидкості введення, концентрації та інші чинники можуть суттєво вплинути на ефект від лікування. Крім того є препарати, які вводять лише крапельно.

— Якщо після уколів залишаються синяки та затвердіння, що з ними робити?

Частіше за все залишаються затвердіння та крововиливи внаслідок пошкодження дрібних судин в місці ін’єкції. Для їх усунення можна використовувати народні методи, малювати сіточку йодом, робити напівспиртові компреси, використовувати спеціальні мазі на основі гепарину. Це місцеві ускладнення, які зазвичай проходять за кілька тижнів і не несуть серйозної загрози.

— Введення деяких препаратів, наприклад, цефтріаксону, є досить болючим, скажіть чи можна робити знеболення?

Заради знеболювального ефекту до цефтріаксону можна додавати новокаїн чи лідокаїн. Звісно це можливо лише у випадках, коли пацієнт не має алергії на даний анестетик (для визначення проводиться додаткова алергічна проба).

— Ви проводите крапельниці та уколи в умовах вашого медичного центру?

Так, звичайно. В ФармаКлініці пацієнт має можливість швидко, якісно та безпечно вирішити більшість проблем зі здоров’ям: отримати консультацію лікаря, купити необхідні медикаменти та виконати ін’єкції. Слід зауважити, що ін’єкції у нас можливо отримати лише за призначенням лікаря. Це можуть бути призначення лікаря нашого медичного центру, або призначення лікаря іншого медичного закладу, завірені його підписом та печаткою. Саме такий підхід забезпечує найбільш якісне та безпечне для пацієнта лікування.

Підготувала Катерина Васютіна

Киев бул. Вацлава Гавела, 4 м.Берестейская22 9 м.Шулявская30 8
8,1
Многопрофильная клиника "Гиппократ" основана в 1999 году. Это частное учреждение, ставшее со временем торговой маркой, одним из первых было аккредитовано украинским Министерством здравоохранения.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Допомога Плюс на Осокорках — медицинское учреждение, специализирующееся на предоставлении полного спектра услуг в области гинекологии, маммологии, урологии, проктологии, ортопедии и пластической хирургии.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:30-20:30 Сб: 08:30-20:30 Вс: 08:30-20:30
9,4
Медицинский центр "Іlaya" предоставляет свои услуги на медицинском рынке Украины с 2011 года. Одна из немногих, клиника "ilaya" предоставляет новую медицинскую услугу – биострахование. Внедрение сервиса, сохраняющего мезенхимальные стромальные клетки, дает возможность пациентам обеспечить быстрое восстановление тканей после несчастных случаев и предотвратить старение.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-14:00 Сб: 08:00-14:00
Киев ул. Сикорского, 1 (Жилой комплекс "Зеленый остров 1") м.Берестейская16 9 м.Нивки29 11 м.Сырец22 13
9,9
Мультидисциплинарная и клиентоориентированная сеть поликлиник Doctor Sam (Доктор Сэм) известна в сфере медицинского обслуживания не первый год. Учреждение работает с применением инновационных методов и современных подходов в обслуживании. Данная поликлиника работает по принципу семейной медицины. Помощь предоставляет круглосуточно.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Медицинская сеть в Киеве под названием Doctor Sam (Доктор Сэм) целью своей деятельности считает изменение представлений населения о стандартном обслуживании пациента. Сетевой филиал, расположенный в жилом квартале "Новопечерские Липки" на улице Драгомирова, успешно совмещает инновации в лечении с качественным обслуживанием. Превентивный подход к оказанию медицинского сервиса позволяет клиентам заведения не становится пациентами, предупреждая недуги или выявляя их на ранних стадиях.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Центр "Медпомощь" специализируется на лечении и уходе за больными, оказании услуг лежачим и тяжелобольным пациентам. Выполнение самых сложных медицинских манипуляций и забор материала для анализов, современные исследования как в условиях клиники, так и на дому у пациента – ежедневная работа штата лицензированных врачей и медсестер.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Частный хирургический кабинет Алексея Орлова оказывает лечебно-диагностические услуги в области проктологии, хирургии и эндоскопии амбулаторно и на дому у пациента.
Записаться на прием
Киев пр-т Валерия Лобановского, 17 (пр-т Краснозвездный) м.Вокзальная39 14 м.Демеевская56 18 м.Олимпийская59 21
7,3
Медицинская клиника широкого профиля "Медбуд" создана в 1979 году, занимается оказанием квалифицированной медицинской помощи пациентам по различным лечебно-диагностическим направлениям. В штате клиники работают врачи преимущественно высшей и первой категории, среди которых кандидаты наук в области медицины. Лечение ведется в рамках стандартов оказания медпомощи в соответствии с принятыми клиническими протоколами. Структура медицинского центра включает основные отделения: поликлиника, диагностика, лаборатория, офтальмология, физиотерапия, реабилитация, неврология, хирургия, терапия, реанимация и клиника планирования семьи.
Пн — Пт: 09:00-19:00 Сб: 09:00-14:00