Сервис "Лікарні" является БЕСПЛАТНЫМ для пациентов и не содержит никаких скрытых комиссий.

Чому самолікування небезпечне для здоров’я

Киев ул. Бастионная, 2/1
8,1
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-21:00Сб: 08:00-21:00Вс: 09:00-18:00

Терапевт

26 лет опыта

10
Чому самолікування небезпечне для здоров’я

Про небезпеку самолікування розповіла лікар-терапевт медичного центру в аптеці PharmaClinic Олена Іванівна Присяжнюк.

Фразу «Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я» ми бачимо щодня, однак кількість людей, що не поспішають до лікаря за порадою, меншою не стає. Чому самолікування може нанести здоров’ю більшої шкоди, ніж сама хвороба, розповіла лікар-терапевт Олена Іванівна Присяжнюк.

— Олено Іванівно, розкажіть, будь ласка, чим загрожує самолікування?

У моїй практиці було багато випадків, коли після безконтрольного прийому ліків люди з важкими ускладненнями потрапляли до лікарні. Самолікування зараз дуже поширене. При виникненні застудних захворювань чи якогось болю люди відразу йдуть до аптеки та купують якісь таблетки. Вони не знають причин болю, не можуть правильно підібрати ліки, не знають дозування та тривалість курсу лікування. Часто безконтрольно приймають препарати з групи нестероїдних протизапальних засобів. У мене були пацієнти, в яких це спровокувало такі ускладнення, як кровотечі зі шлунку та інших відділів травного тракту. Так само небезпечно самостійно вживати гіпотензивні препарати.

Возникли вопросы — проконсультируйтесь с врачом
Для записи на консультацию звоните по телефонам или заполните форму обратной связи:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введите имя
Введите телефон
Заполните поле телефона
Комментарий
Отправляя заявку, вы принимаете правила работы сервиса
Спасибо,

Ваш запрос успешно отправлен!

В ближайшее время с Вами свяжется специалист
call-центра и уточнит все вопросы.

— Дуже часто хворі самостійно приймають рішення про прийом антибіотиків. В яких випадках це може нашкодити здоров’ю?

В нашій країні антибіотики продають без рецепту, і це дуже погано. Працюючи в медичному центрі при аптеці, часто спостерігаємо, як хворі, замість того, щоб відвідати лікаря, який призначить їм оптимальну терапію, йдуть одразу до аптеки й купують антибіотики, вважаючи, що вони вирішать всі проблеми. Насправді, дуже часто це призводить до ускладнень або відсутності ефекту від лікування. Антибіотики допомагають лише при лікуванні бактеріальних захворювань, а пацієнти часто їх вживають при вірусних хворобах.

В таких випадках антибіотики не впливають на віруси, а лише пригнічують імунну систему. Також у пацієнтів розвивається антибіотикорезистентність, і потім ці препарати у них виявляються вже неефективними. Пацієнти, не маючи медичної освіти, не можуть правильно підібрати антибіотик, не знають дозування та не дотримуються курсу лікування. Це загрожує не лише пригніченням імунної системи та розвитком антибіотикорезистентності, а й появою побічних ефектів. Безконтрольний прийом антибіотиків зараз є дуже великою проблемою. Лише лікар, який оглянув хворого та провів за потреби додаткові обстеження, може визначити доцільність прийому антибіотиків, обрати препарат, дозу та тривалість терапії, які будуть ефективними саме в даній клінічній ситуації та у даного пацієнта, та надати рекомендації щодо попередження побічних дій антибіотика та прийому супутніх препаратів, адже лікування завжди має бути комплексним.

— Нерідко пацієнти мають хронічні захворювання і постійно приймають певні ліки, а при виникненні болю чи простудного захворювання без консультації лікаря вживають інші симптоматичні препарати. Скажіть, які ліки не можна поєднувати? Чим це загрожує?

Є пацієнти, особливо похилого віку, які постійно приймають по 3-4 лікарські засоби. У таких випадках потрібен постійний контроль лікаря. У мене були пацієнті, які довгий час не звертались до свого лікаря, а потім виявлялось, що вони приймають два препарати однієї групи, які майже ідентичні. Дехто, купуючи ліки, навіть не читає інструкції, а дехто просто не може в ній розібратися. Так пацієнти починають вживати препарати, які не можна поєднувати, в результаті у них розвиваються ускладнення і вони потрапляють до лікарні. Краще цього не допускати, а своєчасно проконсультуватися зі спеціалістом, який надасть рекомендації, чи не спричинить прийом додаткових препаратів негативних наслідків для здоров’я пацієнта.

— Ви казали, що біль та деякі інші, на перший погляд, не значні порушення самопочуття можуть свідчити про серйозні захворювання. Розкажіть про це детальніше.

Відчуття постійної втоми, запаморочення, головний біль та подібні симптоми, якщо вони швидко не проходять, свідчать про певну проблему зі здоров’ям. Вони можуть бути викликані і синдромом хронічної втоми, і хронічними запальними захворюваннями, і захворюваннями крові чи нервової системи, і розвитком пухлин. Варіантів досить багато і лише лікар може правильно оцінити стан та призначити ті обстеження й аналізи, що допоможуть встановити діагноз. Саме тому надважливим є з одного боку доступність медицини для кожної людини, коли на візит до лікаря не потрібно витрачати надмірний час та кошти, а з іншого боку — відповідальне ставлення до власного здоров’я, що складається зі здорового способу життя, періодичних профілактичних оглядів та безумовно відмови від самолікування.

Підготувала Катерина Васютіна

Киев бул. Вацлава Гавела, 4 м.Берестейская22 9 м.Шулявская30 8
8,1
Многопрофильная клиника "Гиппократ" основана в 1999 году. Это частное учреждение, ставшее со временем торговой маркой, одним из первых было аккредитовано украинским Министерством здравоохранения.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Допомога Плюс на Осокорках — медицинское учреждение, специализирующееся на предоставлении полного спектра услуг в области гинекологии, маммологии, урологии, проктологии, ортопедии и пластической хирургии.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:30-20:30 Сб: 08:30-20:30 Вс: 08:30-20:30
4,4
Медицинский центр "Іlaya" предоставляет свои услуги на медицинском рынке Украины с 2011 года. Одна из немногих, клиника "ilaya" предоставляет новую медицинскую услугу – биострахование. Внедрение сервиса, сохраняющего мезенхимальные стромальные клетки, дает возможность пациентам обеспечить быстрое восстановление тканей после несчастных случаев и предотвратить старение.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-20:00
Киев ул. Сикорского, 1 (Жилой комплекс "Зеленый остров 1") м.Берестейская16 9 м.Нивки29 11 м.Сырец22 13
9,9
Мультидисциплинарная и клиентоориентированная сеть поликлиник Doctor Sam (Доктор Сэм) известна в сфере медицинского обслуживания не первый год. Учреждение работает с применением инновационных методов и современных подходов в обслуживании. Данная поликлиника работает по принципу семейной медицины. Помощь предоставляет круглосуточно.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Медицинская сеть в Киеве под названием Doctor Sam (Доктор Сэм) целью своей деятельности считает изменение представлений населения о стандартном обслуживании пациента. Сетевой филиал, расположенный в жилом квартале "Новопечерские Липки" на улице Драгомирова, успешно совмещает инновации в лечении с качественным обслуживанием. Превентивный подход к оказанию медицинского сервиса позволяет клиентам заведения не становится пациентами, предупреждая недуги или выявляя их на ранних стадиях.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Центр "Медпомощь" специализируется на лечении и уходе за больными, оказании услуг лежачим и тяжелобольным пациентам. Выполнение самых сложных медицинских манипуляций и забор материала для анализов, современные исследования как в условиях клиники, так и на дому у пациента – ежедневная работа штата лицензированных врачей и медсестер.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Частный хирургический кабинет Алексея Орлова оказывает лечебно-диагностические услуги в области проктологии, хирургии и эндоскопии амбулаторно и на дому у пациента.
Записаться на прием
Киев пр-т Валерия Лобановского, 17 (пр-т Краснозвездный) м.Вокзальная39 14 м.Демеевская56 18 м.Олимпийская59 21
7,4
Медицинская клиника широкого профиля "Медбуд" создана в 1979 году, занимается оказанием квалифицированной медицинской помощи пациентам по различным лечебно-диагностическим направлениям. В штате клиники работают врачи преимущественно высшей и первой категории, среди которых кандидаты наук в области медицины. Лечение ведется в рамках стандартов оказания медпомощи в соответствии с принятыми клиническими протоколами. Структура медицинского центра включает основные отделения: поликлиника, диагностика, лаборатория, офтальмология, физиотерапия, реабилитация, неврология, хирургия, терапия, реанимация и клиника планирования семьи.
Пн — Пт: 09:00-19:00 Сб: 09:00-14:00