Адаптація дитини до дитячого садка (Адаптация ребенка к детскому саду)

Спостерігаючи за дітьми неважко помітити, що одні вливаються до колективу однолітків досить просто, а інші відчувають сильний дискомфорт у такій ситуації. Батьки повинні допомогти дитині. Необхідно знати ознаки дезадаптації, розібратися в їхніх причинах.
Дитині треба підготувати дитячому садку
Якщо малюк виявиться непідготовленим до дитсадкового життя, то він може пережити найсильніший стрес, коли опиниться в новому місці. В окремих випадках дитина категорично не може перебувати в умовах дошкільного закладу та педагогічні заходи не допомагають. Чому виникає дезадаптація?
Є батьки, які не ставлять перед дітьми жодних заборон, всі дозволяють. В умовах дитсадкової суворої дисципліни таким дітям буде складно, адже доведеться виконувати розпорядження вихователів.
- Дитина повинна вміти збирати свої іграшки, стежити за своїми речами, їй доведеться це робити в групі, інакше вона отримуватиме зауваження від педагогів.
- Важко тим малюкам, які не звикли до суспільства однолітків. Якщо малюк не готовий ділитися своїми іграшками з дітьми, то сліз та істерик не уникнути.
- У дитячому садку існує суворий режим дня. Якщо дошкільника не привчили їсти і спати годинами, то звикнути до нового розпорядку буде складно.
- Дитина може сильно переживати через розлуку з мамою та татом. Батькам треба поговорити з крихіткою, пояснити йому, що його віддають ненадовго в садок, і він скоро повернеться додому. Не треба цього робити, адже хвилювання та тривога матері може передатися малюкові.
Адаптація дітей до умов дитячого садка
- Щоб допомогти малюку звикнути до нових умов, не затягуйте прощальні сцени, коли приводите його до групи. Поясніть дитині, що скоро повернетесь і пообіцяйте сюрприз, якщо вона добре поводитиметься.
- Відправляючи дитину в садок, дайте їй улюблену іграшку. У незнайомій обстановці вона допоможе заспокоїтися та впоратися з емоціями. Не соромте дитину за сльози під час зборів у садок. Не порівнюйте його з тими, хто йде в групу без істерик.
- Якщо малюк важко прокидається, то потрібно включати гучну веселу музику або мультфільми.
- Допомагайте йому одягатися, не кричіть на нього, якщо щось не виходить, підбадьорюйте.
- Уважно ставтеся до висловлювань крихти. Якщо він скаржиться на вихователів, то варто влаштувати педагогам невелику перевірку: прийдіть за дитиною раніше і простежите за тим, як відбувається спілкування з дітьми.
- Налаштуйте дитину на те, що життя зміниться, сповниться новими подіями. Повідомте про позитивні моменти, які подарує йому садок: нові друзі, веселі ранки, цікаві заняття, веселі ігри.
- Навчіть ділитися іграшками і забороніть відбирати чужі речі, це допоможе уникнути конфліктів у колективі.
- Заздалегідь поцікавтеся, який харчовий раціон у дошкільному. Якщо малюк звик до делікатесів, а у групі йому запропонують просту їжу, то можуть виникнути труднощі.
Якщо помітно, що дитина виглядає втомленою та виснаженою після відвідування дитячого садка, це не привід панікувати та засмучуватися. Ця реакція цілком нормальна, навіть доросла людина відчуває стрес, опинившись у новому колективі.
Ваш запит успішно відправлено!
У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.
Мине трохи часу, і малюк оцінить переваги дитячого садка і полюбить його. Цей досвід допоможе швидше адаптуватись до умов школи.
Переклад російською мовою:
Наблюдая за детьми несложно заметить, что одни вливаются в коллектив сверстников достаточно просто, а другие испытывают сильный дискомфорт в такой ситуации. Родители обязаны помочь малышу. Необходимо знать признаки дезадаптации, разобраться в их причинах.
Ребенка надо подготовить детскому саду
Если малыш окажется неподготовленным к детсадовской жизни, то он может пережить сильнейший стресс, когда окажется в новом месте. В отдельных случаях ребенок категорически не может находиться в условиях дошкольного учреждения и педагогические меры не помогают. Почему возникает дезадаптация?
Есть родители, которые не ставят перед детьми практически никаких запретов, все разрешают. В условиях детсадовской строгой дисциплины таким детям будет сложно, ведь придется выполнять распоряжения воспитателей.
- Ребенок должен уметь собирать свои игрушки, следить за своими вещами, ему придется это делать в группе, иначе он будет получать замечания от педагогов.
- Трудно тем малышам, которые не привыкли к обществу сверстников. Если кроха не готов делиться своими игрушками с детьми, то слез и истерик не избежать.
- В детском саду существует строгий режим дня. Если дошкольника не приучили кушать и спать по часам, то привыкнуть к новому распорядку будет сложно.
- Ребенок может сильно переживать из-за разлуки с мамой и папой. Родителям нужно побеседовать с крохой, объяснить ему, что его отдают ненадолго в садик, и он скоро вернется домой.
- Многие мамы излишне переживают по поводу того, как их чадо будет находиться в садике без родительской опеки. Не нужно этого делать, ведь волнение и тревога матери может передаться малышу.
Адаптация детей к условиям детского сада
- Чтобы помочь малышу привыкнуть к новым условиям, не затягивайте прощальные сцены, когда приводите его в группу. Объясните ребенку, что скоро вернетесь и пообещайте сюрприз, если он будет хорошо себя вести.
- Отправляя кроху в садик, дайте ему любимую игрушку. В незнакомой обстановке она поможет успокоиться и справиться с эмоциями. Не стыдите ребенка за слезы во время сборов в садик. Не сравнивайте его с теми, кто идет в группу без истерик.
- Если кроха трудно просыпается, то нужно включать громкую веселую музыку либо мультфильмы.
- Помогайте ему одеваться, не кричите на него, если что-то не получается, подбадривайте.
- Внимательно относитесь к высказываниям крохи. Если он жалуется на воспитателей, то стоит устроить педагогам небольшую проверку: придите за ребенком раньше и проследит за тем, как происходит общение с детьми.
- Настройте ребенка на то, что жизнь измениться, наполниться новыми событиями. Сообщите о позитивных моментах, которые подарит ему садик: новые друзья, веселые утренники, интересные занятия, веселые игры.
- Научите делиться игрушками и запретите отбирать чужие вещи, это поможет избежать конфликтов в коллективе.
- Заранее поинтересуйтесь, какой пищевой рацион в дошкольном заведении и приучайте кроху к подобной пище. Если малыш привык к деликатесам, а в группе ему предложат простую еду, то могут возникнуть трудности.
Если заметно, что ребенок выглядит уставшим и измотанным после посещения детского сада, это не повод паниковать и огорчаться. Эта реакция вполне нормальна, даже взрослый человек испытывает стресс, оказавшись в новом коллективе. Пройдет немного времени, и малыш оценит преимущества детского садика и полюбит его. Этот опыт поможет быстрее адаптироваться к условиям школы.







