Водолікування: опис та переваги методики (Водолечение: описание и преимущества методики)

Що таке гідротерапія?
Водолеченіе, або по-науковому гідротерапія - методика, що передбачає використання лікувальних якостей прісної води або мінеральних вод. Популярність метод отримав ще за давніх часів. Дане відгалуження медицини використовує воду у всіх її агрегатних станах - тут застосовні крижані компреси, ванни, гідромасаж, обтирання, обливання, парові ванни, інгаляції та інше. Важливий також температурний режим, оскільки кожна з температур впливає на організм: залежно від теплоти води змінюється сила теплообміну між тілом людини і рідиною. При водолікуванні для різних цілей використовують як холодну, часом крижану воду, так і досить гарячу (понад 40 градусів за Цельсієм).
Як різновид гідротерапевтичних процедур найбільшого поширення набули ванни. Розрізняють загальні ванни (хворий повністю знаходиться у воді) та місцеві. Залежно від того, який препарат додають у воду для ванн, виділяють кисневі, гірчичні, йодо-бромні, крохмальні ванни і т.д. Кожна з таких ванн має специфічні властивості і застосовується строго за вказівками лікаря. В гігієнічних цілях призначають ванну з прісною водою середньої температури, яка надає розслаблюючу дію на весь організм
Курс лікування та кількість ванн визначається індивідуально залежно від особливостей фізіології пацієнта, його захворювання та загального стану організму. Лікувальні ванни зазвичай комбінують з іншими процедурами, такими як обтирання та гідромасаж. Тривалість перебування у ванній також визначається для кожної людини окремо. Середній курс лікування передбачає від 10 до 30 ванн як звичайних гігієнічних, так і із застосуванням медичних препаратів.
Не менш поширеним варіантом водолікування можна назвати душ. Струмені води під натиском стимулюють шкірний покрив і розташовані під ним дрібні кровоносні судини, що благотворно впливають на якість роботи видільної системи. Виділяють висхідний, циркулярний, душ Шарко та ін.
У більшості випадків водні процедури спрямовані на взаємодію зі шкірним покривом, в окремих випадках – зі слизовою оболонкою. Гідротерапія позитивно впливає на імунну систему людині, підтримує стабільну роботу центральної нервової системи, стимулює кровообіг, стабілізує потовиділення, позитивно відбивається на роботі серцево-судинної системи.
Водолік - фізіотерапія для всіх
Головна гідність водолікування в тому, що цей різновид терапії універсальний. Призначають процедури із застосуванням води різних температур як дітям, так і дорослим. Гідротерапію радять пройти як для лікування, так і для профілактики багатьох хвороб.
Профілактичні властивості води можна використовувати і в домашніх умовах, тому що для цього не потрібно спеціальних пристроїв. Єдина умова – виконувати водні процедури регулярно, але не зловживаючи ними. Надмірно тривале перебування у воді може мати протилежний ефект і знизити опірність організму шкідливим мікробам, бактеріям та вірусам. Слід також пройти консультацію у свого сімейного лікаря перед тим, як приступати до процедур, оскільки водолікування може підходити не кожному.
Ваш запит успішно відправлено!
У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.
Існують певні протипоказання для застосування гідротерапії. Лікарі вкрай не рекомендують водні процедури людям, які страждають на виражений атеросклероз, активні фази туберкульозу, захворювання крові, деякі інфекційні захворювання або гіпертонічну хворобу в третій стадії.
Переклад російською мовою:
Что такое гидротерапия ?
Водолечение, или по-научному гидротерапия – методика, подразумевающая использование лечебных качеств пресной воды или минеральных вод. Известность метод получил еще в древние времена. Данное ответвление медицины использует воду во всех её агрегатных состояниях – тут применимы ледяные компрессы, ванны, гидромассаж, обтирания, обливания, паровые ванночки, ингаляции и прочее. Важен также температурный режим, так как каждая из температур по-особенному воздействует на организм: в зависимости от теплоты воды меняется сила теплообмена между телом человека и жидкостью. При водолечении для разных целей используют как холодную, порой ледяную воду, так и достаточно горячую (свыше 40 градусов Цельсия).
Как разновидность гидротерапевтических процедур наибольшее распространение получили ванны. Различают общие ванны (больной полностью находится в воде) и местные. В зависимости от того, какой препарат добавляют в воду для ванн, выделяют кислородные, горчичные, йодо-бромные, крахмальные ванны и т.д. Каждая из таких ванн обладает специфическими свойствами и применяется строго по предписаниям врача. В гигиенических целях назначают ванну с пресной водой средней температуры, которая оказывает расслабляющее действие на весь организм
Курс лечения и количество ванн определяется индивидуально в зависимости от особенностей физиологии пациента, его заболевания и общего состояния организма. Лечебные ванны обычно комбинируют с другими процедурами, такими как обтирания и гидромассаж. Продолжительность пребывания в ванной также определяется для каждого человека отдельно. Средний курс лечения предполагает от 10 до 30 ванн, как обычных гигиенических, так и с применением медицинских препаратов.
Не менее распространенным вариантом водолечения можно назвать душ. Струи воды под напором стимулируют кожный покров и расположенные под ним мелкие кровеносные сосуды, благотворно влияют на качество работы выделительной системы. Выделяют восходящий, циркулярный, душ Шарко и проч.
В большинстве случаев водные процедуры направлены на взаимодействие с кожным покровом, в отдельных случаях – со слизистой оболочкой. Гидротерапия положительно воздействует на иммунную систему человеку, поддерживает стабильную работу центральной нервной системы, стимулирует кровообращение, стабилизирует потоотделение, положительно отражается на работе сердечно-сосудистой системы.
Водолечение - физиотерапия для всех
Главное достоинство водолечения в том, что данная разновидность терапии универсальна. Назначают процедуры с применением воды разных температур как детям, так и взрослым. Гидротерапию советуют пройти как для лечения, так и для профилактики многих болезней.
Профилактические свойства воды можно использовать и в домашних условиях, так как для этого не потребуется специальных приспособлений. Единственное условие – выполнять водные процедуры регулярно, но не злоупотребляя ими. Чрезмерно долгое пребывание в воде может оказать противоположный эффект и снизить сопротивляемость организма вредоносным микробам, бактериям и вирусам. Следует также пройти консультацию у своего семейного врача перед тем как приступать к процедурам, так как водолечение может подходить не каждому.
Существуют определенные противопоказания для применения гидротерапии. Врачи крайне не рекомендуют водные процедуры людям, страдающим выраженным атеросклерозом, активными фазами туберкулеза, заболеваниями крови, некоторыми инфекционными заболеваниями или же гипертонической болезнью в третьей стадии.







