Жіночий алкоголізм: чому важче протікає
Алкоголізм — одна з провідних проблем 21-го століття. Захворювання розвивається внаслідок частого вживання спиртних напоїв упродовж тривалого відрізка часу, що супроводжується розвитком патологічного потягу до алкоголю. Жахливі дані статистики підтверджують тяжкість проблеми:
- близько 10% дорослого населення мають серйозні порушення, пов'язані з регулярним прийомом спиртних напоїв;
- в понад 30% викликів бригади швидкої допомоги основною причиною є алкогольне отруєння;
- половина вбивств, приблизно 35% пограбувань, нападів - наслідок неадекватної поведінки п'яних людей;
- більше 60% пожеж відбувається з вини людей в алкогольному сп'янінні;
- за останні десятиліття зростання числа людей з алкогольною залежністю неухильно зростає, що обумовлено збільшенням кількості вживаючих пиво (в тому числі, жінками);
- в підлітковому віці алкоголь вживають більше 85% хлопців підліткового віку, 90% дівчат;
- алкогольні напої скорочують тривалість життя приблизно на 10 років;
- схильність до алкогольної залежності закладається генетично.
Згідно зі статистичними даними, за останні кілька десятиліть зросла кількість жінок, які страждають на алкогольну залежність. Розвиток хвороби у представників жіночої статі відрізняється своєю стрімкістю. Більш висока схильність жінок до алкоголізму обумовлена декількома факторами:
- Соціальні, а саме наявність лояльного ставлення суспільства до вживання великої кількості алкоголю. Більшість свят, застіль проходить з розпиванням спиртних напоїв в надмірному обсязі. Усе це відбувається в присутності дітей, які приймають подібне проведення часу як норму. Надалі розпивання алкоголю підлітками не виглядатиме аморально.
- Біологічні, коли схильність до алкогольної залежності передається у спадок. Доведено, що у алкоголіків в 4 рази частіше народжуються діти, які з віком повторюють долю батьків. Психологічні, а саме особливості характеру, сімейної обстановки.
- Зауважимо, що жінки більш емоційні в порівнянні з чоловіками, їм притаманні часті зміни настрою, депресії, істерики. За допомогою алкоголю вони намагаються поліпшити настрій, отримати нові емоції. Що стосується фізіологічних факторів, доведено, що в жіночому організмі печінка синтезує меншу кількість ферментів, які розщеплюють алкоголь. У зв'язку з цим, в кровоносне русло надходить більший обсяг не розщепленого етанолу, ніж у чоловіків, що супроводжується більш вираженою агресивною дією на всі органи.
Ваш запит успішно відправлено!
У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.
Жіночий алкоголізм розвивається в 3 рази швидше в порівнянні з чоловіками. Складність проблеми полягає в стрімкому розвитку хвороби, через що жінка психологічно не готова прийняти зміни, як свого внутрішнього стану, так і зовнішнього вигляду. Жінки часто заперечують наявність захворювання і відмовляються від допомоги, що призводить до прогресування алкоголізму.
Алкоголізм проходить три стадії. Для першої характерні:
- приємні емоції, пов'язані з прийомом алкоголю;
- проба міцних напоїв;
- постійна готовність випити;
- втрата контролю;
- ігнорування розмов про алкогольну залежність;
- вживання напоїв для розслаблення;
- адаптація до алкоголю, через що людина не може швидко домогтися алкогольної ейфорії;
- дискомфорт без випивки;
- легка амнезія на наступний день після застілля.
Другу стадію можна запідозрити за такими ознаками:
- погіршення апетиту;
- нездужання;
- зниження лібідо;
- брехня у всьому, що стосується спиртних напоїв;
- розпивання алкоголю в поодинці;
- виправдання алкоголізму;
- втрата роботи;
- агресія.
На третій стадії присутні такі ознаки:
- особистісна деградація;
- грубий гумор;
- погіршення стану здоров'я;
- розпивання алкоголю вранці;
- втрата роботи, руйнування сім'ї;
- випивка з асоціальними людьми.
Звернутися за допомогою в лікуванні не тільки алкогольної, але і наркотичної залежності, ігроманії, можна в багатопрофільний центр "Ренесанс". До переваг центру відносяться комфортні умови перебування, ефективне лікування, а також психологічна підтримка людей протягом року після закінчення терапії.