Як розпізнати прихований алкоголізм
Прихований алкоголізм — патологія, яка повільно розвивається та проявляється непрямими ознаками алкогольної залежності. Алкоголік намагається створювати видимість тверезої людини, випивати «обережно», при цьому він упевнений, що спиртне ніяк не впливає на його життя, і він може в будь-який момент відмовитися від алкоголю.
Розкрити секрети прихованого алкоголізму допоможуть фахівці багатопрофільного наркологічного комплекса Ренесанс-Київ. Завдяки великому досвіду роботи вони швидко діагностують патологію, незалежно від бажання пацієнта приховати деякі сторони його життя.
Ваш запит успішно відправлено!
У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.
Алкогольна залежність розвивається в результаті регулярного вживання спиртного протягом тривалого періоду. Найчастіше прихованими алкоголіками стають люди після завершення першої стадії алкоголізму, тобто тоді, коли вже є фізична потреба в етанолі.
Людина перестає приховувати свої пристрасті до алкоголю на сформованої другій стадії захворювання. Щоб вчасно виявити прихований алкоголізм, необхідно звернути увагу на такі ознаки:
- Зміна зовнішнього вигляду. Чоловік з'являється на роботі неголеним, неохайним. Жінки за допомогою макіяжу можуть деякий час маскувати естетичні дефекти, однак з часом шкіра стає тьмяною, з сіруватим відтінком, з'являються зморшки на шиї, області декольте. Контур обличчя стає менш чітким, формуються набряки під очима, очі виглядають втомленими, з ознаками запалення. Також змінюється хода, людина починає сутулитися, з'являється тремор пальців, невпевнені рухи.
- Зміна характеру. Найчастіше звертає на себе увагу часта зміна настрою, дратівливість, тривожність, нелогічність мислення і вчинків. При прийомі алкоголю поведінка змінюється, з'являється розкутість, поліпшується настрій.
- Прагнення до усамітнення (виїзд «у справах», усамітнення в закритій кімнаті).
- Наявність захованих пляшок від алкоголю (порожніх / повних).
- Маскування запаху з рота (льодяники, ополіскувачі для порожнини рота, жувальні гумки).
- Зміна ставлення до спиртного, яке проявляється в безконтрольному вживанні алкоголю на вечірках, святах. Напередодні застілля чоловік стає збудженим, радісним.
- Випивка без приводу.
- Ставлення до алкоголю, як до засобу, який допомагає позбавитися від проблем, розслабитися, заснути.
- Розмови про спиртне — будь-яка розмова може зводитися до обговорення спиртних напоїв.
Згодом прихований алкоголік починає видавати себе, йому стає складніше маскуватися. Основною проблемою є відсутність розуміння людини наявності залежності і небажання звертатися до фахівців. Лікування базується на проведенні детоксикації організму, роботи з психотерапевтом, кодуванні, допоміжної медикаментозної підтримці.