УЗД як метод дослідження різноманітних больових відчуттів
Усе починається з ультразвукової діагностики. Звучить дещо пафосно, але при багатьох захворюваннях для формулювання остаточного діагнозу слід пройти УЗ-діагностику. За статистикою до лікаря УЗД найчастіше звертаються з болями в проекції епігастрію, в правому та лівому підребер’ї.
Іноді за характером больових відчуттів можливо прогнозувати той чи інший діагноз. Сьогодні досліджувати вищезазначену тему з лікарем ультразвукової діагностики МЦ «Клініка вихідного дня», Чепурнатою Іриною Миколаївною.
Для того щоб сформулювати остаточний діагноз, і проводиться ультразвукова діагностика. Найчастішими причинами больових відчуттів у правому підребер’ї можуть бути хвороби жовчного міхура, діскенезія, застої жовчі. Також часто зустрічаються поліпи, про які люди не знають, та жовчно-кам’яна хвороба. Вони викликають болі в епігастрію, в правому пібребер’ї, під лопаткою. Звертаються пацієнти з проблемами здуття кишечнику, проносами або закрепами. При такій симптоматиці можна говорити про враження підшлункової залози. При болях під час сечопуску проводиться діагностика нирок та сечового міхура, перевіряються сечовиводні шляхи.
Ваш запит успішно відправлено!
У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.
При проблемах жовчного міхура, як правило, діагностується камінь чи поліп, чи просто застій жовчі у якомусь відділі. При патологічних порушеннях нирок, на УЗД-знімку можна розгледіти розширення лоханок, розширений сечовід, сечовий міхур.
— Як диференціювати біль по локації?
Якщо це біль в правому підребер'ї, треба звернути увагу на жовчний міхур.
Важливо: на огляд слід приходити обов’язково натщесерце, так як жовчному міхуру властиво скорочуватися.
Окрім болі, пацієнт відчуває печію, нудоту, особливо зранку, поколювання під ребром, наліт на язику, неприємний запах з роту. Це все свідчить про запалення жовчного міхура.
При порушеннях роботи підшлункової залози можливі проноси, закрепи, здуття. Коли проблеми з нирками, пацієнти відразу відчувають характерний біль. Якщо болить з лівого боку, то може бути якась невралгія, проблеми із серцем, кишечником, підшлунковою залозою, нирками.
— Як правило, до лікаря УЗД звертаються у тому випадку, коли щось тривожить. Але є такі захворювання, що можуть і ніяк не проявлятись. Цікаво дізнатись, в яких випадках необхідно пройти УЗД щитовидної залози?
При проблемах щитовидної залози нічого не болить, але треба звернути увагу на симптоми:
- тахікардія, підвищене серцебиття на фоні стабільного покою;
- сухість шкіри, випадіння волосся;
- ламкість нігтів;
- сухість язика, відбитки зубів на язику;
- загальна втомлюваність;
- слабкість.
— Що таке нейросонографія?
Нейросонографія дозволяє перевірити всі структури головного мозку у дітей. За кордоном таке дослідження проводять з метою оцінки стану усім діткам одразу після народження за шкалою Апгара. Часто цього потребують недоношені дітки, або ті, які мали гіпоксію. За допомогою нейросонографії можна побачити, наприклад, крововиливи, гематоми.
— Що не можливо дослідити на УЗД?
За допомогою УЗД неможливо дослідити кишечник, бо там міститься газ. Ультразвук не проходить через газ і через кістки. Новоутворення у головному мозку ми можемо побачити тільки у дітей або запідозрити їх виникнення при пошкодженні судин.