Хрускіт в суглобі
Більшість людей не звертають уваги на цей симптом, вважаючи його нормальним проявом функціонування організму. Якщо тріщини в суглобі виникають рідко, причин для занепокоєння дійсно немає. Але якщо хлопок при спробі поворухнути кінцівкою з'являється постійно, потрібно почати бити на сполох. Хрускіт в суглобах свідчить про наявність патологічних процесів, які з часом призводять до сильного запалення. сильний біль, набряклість і почервоніння. Захворювання набуває гостру форму і доставляє великий дискомфорт людині. Усунути симптоми захворювання на цьому етапі, звичайно ж, набагато складніше, тому терапія іноді займає тижні і навіть місяці. Діагностика захворювання на ранній стадії дозволяє впоратися з ним швидше, уникнувши ускладнень.
Причини хрускоту в суглобі
Серед причин появи тріщин в місцях з'єднань можна виділити наступні.
- Відкладення солей в навколосуглобових бурсі. Поверхня кісткових суглобів запалюється і втрачає еластичність. Суглоби стають шорсткими, більш щільними і погано згинаються, видаючи скрипучий звук при кожній спробі руху.
- Артроз. Хвороба вражає міжсуглобові хрящі, порушуючи їх нормальне функціонування. При будь-якому русі кінцівки чути своєрідні хлопки і клацання. Невилікуваний артроз переходить в хронічну стадію із запаленням і сильним болем.
- Запальні захворювання. До них відносяться інфекційний і ревматоїдний артрит, бурсит, тендиніт. Характерний хрускіт в суглобі пояснюється набряком запалених тканин.
- Хлопки і клацання в суглобах з'являються при розриві сухожиль і зв'язок, тріщинах і переломах кісток. Симптом може зберігатися тривалий час, навіть якщо травма була отримана давно. В даному випадку мова йде про хронічну патологію, що характеризується порушенням стабільності суглобів.
Діагностика патологій, які супроводжуються тріщинами в суглобах
При появі хрускоту в суглобах під час руху необхідно звернутися до хірурга, ревматолога або ортопеда. Обстеження при патологіях суглобів також проводить терапевт, але для більш точної постановки діагнозу він все одно направляє на прийом до фахівця. Діагностика починається з бесіди лікаря і пацієнта для уточнення анамнезу. Потім лікар оглядає уражену ділянку, пальпує його, щоб визначити наявність деформацій.