Блідість шкірних покривів
Стан шкірних покривів є виразним показником стану внутрішніх органів. Будь-яка зміна кольору, зниження еластичності або поява висипань свідчить про наявність якогось патологічного процесу (зневоднення, алергічна реакція, авітаміноз, гормональний дисбаланс).
Причини блідості шкірних покривів
Блідість шкіри обумовлена генетичною схильністю. При цьому родичі також мають світлий тип шкіри.Бліде забарвлення шкіри вважається ознакою захворювання при наступних станах.
- Анемія. Вони виникають через зниження рівня еритроцитів і гемоглобіну в крові. Хронічну анемію можна запідозрити за наявністю слабкості, запаморочення, поганого апетиту. Такі симптоми відзначаються при виразкових дефектах травного тракту, пухлинах або рясних менструаціях. При гострій крововтраті (пораненні, травмі) знижується артеріальний тиск, частішає серцебиття, свідомість пригнічена і розвиваються ознаки порушення функцій серцевої і дихальної систем.
- Неправильний спосіб життя. Вона має на увазі одноманітне харчування (нестача заліза, вітамінів, овочів, фруктів), куріння, зловживання алкоголем, несприятливу екологічну обстановку (проживання поблизу заводів), постійні стресові ситуації, що порушують психоемоційний стан, тривале перебування в «задимлених» місцях і рідкісні прогулянки на свіжому повітрі.
- Інтоксикація, що виникла в результаті розпаду злоякісного новоутворення, роботи з важкими металами.
- Периферичний спазм кровоносних судин внаслідок тривалого впливу низьких температур або судинної патології, наприклад, хвороби Рейно.
- Загальна гіпертермія.
- Лабільна нервова система, вегето-судинна дистонія.
- Дегідратація (кишкові, харчові токсикоінфекції).
- Недостатній сон, важка фізична праця.
Обстеження при блідості шкіри
Щоб виявити причину блідості шкіри, потрібно звернутися до терапевта. Він проаналізує скарги, проведе обстеження і дасть направлення на аналіз крові і сечі.
Додатково можуть знадобитися консультації гастроентеролога, онколога, гінеколога, невролога, ревматолога та інструментальне обстеження (томографія, рентгенографія та УЗД).
Догляд за блідою шкірою
Лікування блідої шкіри спрямоване на усунення причини симптому і включає в себе корекцію анемії, нормалізацію харчування, режиму дня, прогулянки на свіжому повітрі і часте провітрювання приміщення.
Якщо діагностовано судинне захворювання, ревматолог призначає препарати для поліпшення мікроциркуляції крові. У разі інших патологій медикаментозна терапія також визначається відповідними фахівцями.
Не рекомендується займатися самолікуванням або зводити лікування до маскування блідості за допомогою кремів для засмаги або процедур в солярії.