Сервис "Лікарні" является БЕСПЛАТНЫМ для пациентов и не содержит никаких скрытых комиссий.

Сучасні методи діагностики та лікування урологічних захворювань

Львов ул. Ивана Огиенко, 3 (в здании клинической ж/д больницы)
9,2
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-21:00Сб: 09:00-18:00Вс: 11:00-17:00

Уролог

18 лет опыта

8,00
Сучасні методи діагностики та лікування урологічних захворювань

У Львові ми завітали до Центру літотрипсії та ультразвукової діагностики, поспілкувались із керівником клініки, лікарем-урологом Матвіїв Василем Володимировичем, про спеціалізацію та особливості клініки.

Наша клініка орієнтована в більшості на урологічних пацієнтів. Це пацієнти із захворюваннями нирок, сечоводів, сечового міхура, простати, яєчок, загалом сечових шляхів. Ми унікальні тим, що маємо в себе на озброєнні все від початку до закінчення лікування, включаючи урологічну реабілітацію. Пацієнт, який переступив поріг нашої клініки, отримує кваліфіковану консультацію спеціалістів-урологів. Надалі призначаються і лабораторні, і діагностичні обстеження, які фактично всі можна зробити в межах клініки, що дозволяє швидко визначитися із тактикою ведення пацієнта та призначенням лікування.

У клініці можна пройти комплексне обстеження. Клініка оснащена УЗД-апаратами експерт класу, цифровим рентген-апаратом Siemens, апаратом для проведення уродинамічних обстежень Andromeda, літотриптор Dornie з подвійним наведенням останнього покоління, виконується широкий спектр лабораторних аналізів тощо, і це все за один день. Пацієнт може отримати кваліфіковану консультацію в стислий термін. Хочу звернути особливу увагу хворим із сечокам’яною хворобою, оскільки у нас відлагоджений замкнутий цикл лікування цієї патології.

Пацієнтам, які мають камені нирок, сечоводів, сечового міхура, ми проводимо безконтактну дистанційну літотрипсію. Метод дозволяє без інвазії в тіло пацієнта успішно дробити камені, які не перевищують 2,5 см в діаметрі. Літотрипсія не вимагає загального знеболення і легко переноситься пацієнтами. Усі лікарі нашої клініки працюють в Центрі урології залізничної лікарні, на території якої і є наша клініка, проходили неодноразові стажування та тренінги в закордонних клініках. Маємо обладнану рентгеном ендоскопічну операційну, де виконуються найскладніші операції. Пацієнту завжди буде запропоновано адекватне лікування.

Возникли вопросы — проконсультируйтесь с врачом
Для записи на консультацию звоните по телефонам или заполните форму обратной связи:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введите имя
Введите телефон
Заполните поле телефона
Комментарий
Отправляя заявку, вы принимаете правила работы сервиса
Спасибо,

Ваш запрос успешно отправлен!

В ближайшее время с Вами свяжется специалист
call-центра и уточнит все вопросы.

У самій лікарні, у Центрі урології, де працюють спеціалісти нашої приватної клініки, можна виконувати широкий спектр всіх операцій, малоінвазивні методи дозволяють виконувати урологічні операції без традиційних розрізів тіла, включаючи лікування онкологічних хвороб, аденоми простати, проблем нетримання сечі у жінок, запальних захворювань, а також ендоскопічні операції при сечокам’яній хворобі. Широко використовуються лазерні технології, і лапароскопічні методи.

Ред: Що таке літотрипсія?

Літотрипсія — це дроблення каменя. Вона буває різна:

  • безконтактна, коли ударні хвилі проходять через м’які тканини, не пошкоджуючи їх, кінець ударної хвилі генерується на камінь, який отримує певну порцію ударів заданої частоти, сили, амплітуди;
  • контактна літотрипсія, коли ми за допомогою ендоскопів доходимо до каменя, бачимо камінь та за допомогою лазера, ультразвуку чи пневматично його дробимо, відразу ці кусочки витягуються назовні.

Ред.: Коли використовується безконтактна літотрипсія?

Безконтактна літотрипсія ефективна приблизно на 80-90 %. Камінь фрагментується на дрібні частинки, які пізніше виходять із сечею. Усе залежить від структури каменя, від його твердості, анатомічних особливостей сечових шляхів. Вибір методу, безконтактний чи контактний пропонується пацієнту тільки лікарем і залежить від результатів обстеження. Попередньо проводиться ультразвукове обстеження, виконується експрес загальний аналіз сечі, рентген, комп’ютерна томографія. І ми визначаємо, яких розмірів камінь, в яких відділах сечових шляхів він знаходиться, а також ускладнення та супутню патологію.

Існують різні підходи до виведення цього каменя. Для того щоб вирішити, яка методика буде найкращою, треба бачити пацієнта, зробити хоча б мінімальне обстеження. Потрібні такі дослідження: УЗД, аналіз крові та сечі, рентген з контрастом, екскреторна урографія. У нашій клініці це теж можна зробити.

Ред.: Які методики застосовуються при неможливості використання безконтактної літотрипсії?

Якщо пацієнту не підходить безконтактна літотрипсія, ми можемо запропонувати контактний метод або комбіноване лікування. Інколи потрібно розширити звуження, яке тримає цей камінь, і після цього зробити дроблення. Якщо є великі кораловидні камені в нирках, не бажано їх дрібнити такою методикою, бо буде велика маса уламків. Вони пізніше заблокують сечові шляхи. Тоді ми виконуємо контактну перкутанну нефролітотрипсію. Через прокол, який робиться через шкіру безпосередньо в нирку, заходимо ендоскопом, за допомогою літотриптора пневматичного, ультразвукового чи лазерного камінь фрагментуємо, а потім видаляємо ці уламки.

Ред.: Які частіше причини появи каменів?

Причин може бути достатньо багато. Це можуть бути генетичні фактори, гіподинамія, інфекції сечових шляхів, порушення роботи кишківника, проблеми з парощитовидними залозами. Останню ситуацію можна сконтролювати, якщо здати аналіз крові на парагормон. Камені реально можуть виникати по причині поганого харчування, коли пацієнт зловживає певними видами продуктів. Одна з головних причин — недопивання. У нас культура пиття ще не прививається. Як правило, і учні, і студенти, і дорослі мало вживають рідини. Потрібно хоча б 2-2,5 літри вживати за день для того, щоб не було сприятливого середовища для утворення каменів. Найчастіше наші пацієнти середнього віку, хоча ми зараз спостерігаємо багато випадків хворих в дитячому віці, навіть у 2-3 рочки.

Ред.: Чи можна робити діткам літотрипсію?

Діткам можна робити літотрипсію. У нас є всі умови для лікування діток, використовується спеціальна анестезія для дітей. Дитинка госпіталізується у дитяче відділення, проводяться всі обстеження, відповідно, залучається дитячий анестезіолог. Як правило, процедура одноразова, але все залежить від структури каменя. Можемо його роздрібнити на дрібненькі частинки по 2-3 мм, які за діаметром безболісно відійдуть, а можна розбити його на дві частинки, які будуть ще завеликі. Тому проводяться наступні сеанси для розколу їх на більш дрібні.

Ред.: Що включає в себе реабілітація?

Реабілітація включає певне лікування для того, щоб швидше та безболісніше ці фрагменти відійшли. Ми спостерігаємо за пацієнтами, проводимо обстеження. Усе можливо робити амбулаторно. В даному випадку лікування все ж таки має бути комбінованим. Це є літотрипсія та санаторно-курортне лікування. Як правило, призначаються спеціальні дієти, але вони є при певних видах каменю. Після літотрипсії, якщо пацієнт самостійно зловив якийсь фрагмент з сечею, ми наголошуємо, щоб він його не викидав. Ми його відправляємо на дослідження. Це рентген-структурний і хімічно-спектральний аналіз. Ми визначаємо вид цього каменя. Вони бувають різні — це є оксалати, фосфати, цистинові камені, уратні камені, моногідратні, змішані. Вже є певні види дієт, які розроблені для кожного виду. Лікар розповість, які продукти бажано виключити з раціону, які бажано зменшити, а які можна вживати.

Дуже багато виявляється безсимптомних каменів, тому ми рекомендуємо все ж таки раз на рік або раз в півроку робити ультразвукове дослідження внутрішніх органів.

Якщо вже з’являються болі, потрібно обов’язково вчасно звернутися до лікаря і зробити обстеження, оскільки часто неправильний діагноз та самолікування ускладнюють хворобу. Це можуть бути порушення з боку хребта, невралгії, кишкові коліки, різні гінекологічні болі, запалення тощо. Ймовірність самостійного відходження каменя є в кожного. Усе залежить від анатомічної сприятливості сечових шляхів та розмірів каменя. Так, все народне лікування спрямовано на розширення сечоводу та сечогінну дію рослинних фітопрепаратів. Але слід враховувати, що пацієнт не зможе прийняти правильне рішення без точного обстеження.

Киев бул. Вацлава Гавела, 4 м.Берестейская22 9 м.Шулявская30 8
8,1
Многопрофильная клиника "Гиппократ" основана в 1999 году. Это частное учреждение, ставшее со временем торговой маркой, одним из первых было аккредитовано украинским Министерством здравоохранения.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Допомога Плюс на Осокорках — медицинское учреждение, специализирующееся на предоставлении полного спектра услуг в области гинекологии, маммологии, урологии, проктологии, ортопедии и пластической хирургии.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:30-20:30 Сб: 08:30-20:30 Вс: 08:30-20:30
4,4
Медицинский центр "Іlaya" предоставляет свои услуги на медицинском рынке Украины с 2011 года. Одна из немногих, клиника "ilaya" предоставляет новую медицинскую услугу – биострахование. Внедрение сервиса, сохраняющего мезенхимальные стромальные клетки, дает возможность пациентам обеспечить быстрое восстановление тканей после несчастных случаев и предотвратить старение.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-20:00
Киев ул. Сикорского, 1 (Жилой комплекс "Зеленый остров 1") м.Берестейская16 9 м.Нивки29 11 м.Сырец22 13
9,9
Мультидисциплинарная и клиентоориентированная сеть поликлиник Doctor Sam (Доктор Сэм) известна в сфере медицинского обслуживания не первый год. Учреждение работает с применением инновационных методов и современных подходов в обслуживании. Данная поликлиника работает по принципу семейной медицины. Помощь предоставляет круглосуточно.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Медицинская сеть в Киеве под названием Doctor Sam (Доктор Сэм) целью своей деятельности считает изменение представлений населения о стандартном обслуживании пациента. Сетевой филиал, расположенный в жилом квартале "Новопечерские Липки" на улице Драгомирова, успешно совмещает инновации в лечении с качественным обслуживанием. Превентивный подход к оказанию медицинского сервиса позволяет клиентам заведения не становится пациентами, предупреждая недуги или выявляя их на ранних стадиях.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Центр "Медпомощь" специализируется на лечении и уходе за больными, оказании услуг лежачим и тяжелобольным пациентам. Выполнение самых сложных медицинских манипуляций и забор материала для анализов, современные исследования как в условиях клиники, так и на дому у пациента – ежедневная работа штата лицензированных врачей и медсестер.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Частный хирургический кабинет Алексея Орлова оказывает лечебно-диагностические услуги в области проктологии, хирургии и эндоскопии амбулаторно и на дому у пациента.
Записаться на прием
Киев пр-т Валерия Лобановского, 17 (пр-т Краснозвездный) м.Вокзальная39 14 м.Демеевская56 18 м.Олимпийская59 21
7,4
Медицинская клиника широкого профиля "Медбуд" создана в 1979 году, занимается оказанием квалифицированной медицинской помощи пациентам по различным лечебно-диагностическим направлениям. В штате клиники работают врачи преимущественно высшей и первой категории, среди которых кандидаты наук в области медицины. Лечение ведется в рамках стандартов оказания медпомощи в соответствии с принятыми клиническими протоколами. Структура медицинского центра включает основные отделения: поликлиника, диагностика, лаборатория, офтальмология, физиотерапия, реабилитация, неврология, хирургия, терапия, реанимация и клиника планирования семьи.
Пн — Пт: 09:00-19:00 Сб: 09:00-14:00