Сервис записи "Лікарні" является БЕСПЛАТНЫМ для пациентов и не содержит никаких скрытых комиссий.

Говоримо з лікарем-стоматологом про пародонтит та пародонтоз

Львов ул. Академика Ефремова, 75 (Клиника эстетической стоматологии)
8,2
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-20:00

Стоматолог-терапевт, ортопед

24 года опыта

9,38
Говоримо з лікарем-стоматологом про пародонтит та пародонтоз

Стоматолог-терапевт — лікар загальної практики, який надає першу невідкладну допомогу пацієнтам із стоматологічними захворюваннями. При появі перших симптомів захворювань порожнини рота та ясен необхідно звернутися до стоматолога-терапевта, який проведе діагностику та при необхідності дасть направлення до лікаря вузького профілю. Терапевт займається лікуванням найпоширенішої хвороби зубів — карієсу. Також до його компетенції входить видалення хворих нервів, пломбування, чистка зубних каналів.

— Сьогодні Likarni.com вирішили запитати у стоматолога-терапевта, Заремби Юрія Ігоровича, про стоматологічні захворювання, які найчастіше зустрічаються у пацієнтів.

Звичайно, що поширеним був і залишається карієс та його ускладнення – пульпіт і періодонтит. Особливо в умовах низької профілактики захворювань ротової порожнини як відбувається в Україні. В той самий час, як більшість розвинених країн світу побороли приріст карієсу саме за рахунок профілактики, тобто попередження розвитку захворювань ротової порожнини. І мова йде не лише про карієс і його ускладнення, а й про захворювання слизових ротової порожнини, язика, некаріозні ураження твердих тканин зубів, парадонтити і парадонтози. В наших реаліях, переважно пацієнти звертаються за допомогою лікаря вже з больовим симптомом, вже з каріозною порожниною, яка, до речі, може бути і під «старою» пломбою – це вторинний карієс.

При лікуванні карієсу використовуємо сучасні пломбувальні матеріали, які довго служать, адже при теперішньому рівні технологій поняття «випала пломба» практично відсутнє. Коли таке стається, то це може означати: або не були дотримані протоколи (інструкції) пломбування; або в зубі проходить інший патологічний процес (пульпіт, періодонтит); або лікарем не враховані проблеми прикусу пацієнта. Щодо лікування пульпітів (запалення пульпи) – основним завданням лікаря є створення доступу до верхівки кореня, розширення кореневого каналу, що є необхідним для досягнення довготривалого ефекту від пломбування каналу (обтурація) при пульпітах та періодонтитах.

Возникли вопросы — проконсультируйтесь с врачом
Для записи на консультацию звоните по телефонам или заполните форму обратной связи:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введите имя
Введите телефон
Заполните поле телефона
Комментарий
Отправляя заявку, вы принимаете правила работы сервиса
Спасибо,

Ваш запрос успешно отправлен!

В ближайшее время с Вами свяжется специалист
call-центра и уточнит все вопросы.

Хочу ще раз наголосити, що дуже часто здоров’я ротової порожнини пацієнтів і зубів зокрема напряму залежить від усвідомлення необхідності регулярних оглядів лікаря, від профілактики та професійної гігієни ротової порожнини двічі на рік. Використання скейлера (ультразвуку) і содоструйного апарату застосовують для видалення твердих та м’яких відкладень, що запобігає виникненню захворювань пародонту.

Наші пацієнти дуже часто плутають пародонтит та пародонтоз. Пародонтит — це запально-дистрофічні зміни слизової оболонки і всієї системи, яка утримує зуб, — слизова, кістка, надкісниця. При цьому захворюванні руйнується кругова зв’язка зуба, яка утримує зубчик у тому положенні, яке ми звикли бачити. Якщо руйнується ця кругова зв’язка, наступає доступ бактерій до кореня зуба. Пародонтоз — це виключно дистрофічні зміни, там немає запального характеру, але також присутнє розхитування зубів, і, як наслідок пізніше, втрата зуба.

— Які ж причини розвитку захворювання?

Причини виникнення досить різні. Якщо це є пародонтоз, викликати його можуть загальні захворювання, наприклад, діабет. Також дуже часто захворювання передається спадково. Пародонтоз практично невиліковний. Його можливо припинити на деякому етапі деструкції. Причини виникнення пародонтиту різні. Вони також можуть включати загальні захворювання, генетичні причини. Також може бути місцеве значення, тобто нависаючі краї існуючих пломб, нелікована ротова порожнина, неправильне протезування. Бувають хронічні та гострі пародонтити. Є також локальні (охоплюють 1-2 зубчика) і загальні (вражається фактично весь зубний ряд верхньої або нижньої щелепи). Причини лікар визначає під час анамнезу, коли пацієнт сідає в крісло. В такому випадку відбувається комплексне лікування, пацієнт скеровується до лікаря-пародонтолога.

— Яке показано лікування?

По-перше, стоматологом проводиться санація ротової порожнини — треба прибрати всі неправильні конструкції, нависаючі краї пломб. Друге — проведення лікування у лікаря-пародонтолога. Пацієнтам з такою проблемою ми робимо діагностику, ортопантомограму, тоді зі згодою пацієнта відправляємо його на лікування до лікаря-пародонтолога. Разом ми складаємо план лікування. При комплексному підході реально досягти успіху при лікуванні.

— Чи є біль зуба — основним симптомом пародонтиту?

Біль не є однозначним показником пародонтиту. Частіше він виникає саме при карієсі. Отже, причиною виникнення болю може бути як запалення нерва, так і карієс. Але мова йде про різний тип болю. Тільки лікар з досвідом може правильно ідентифікувати причину виникнення цього болю.

— Які наслідки нелікованого пародонтиту?

Основний наслідок — втрата зубів, погіршення функції жування або відсутність функції жування. Коли немає кутніх зубів, і розподіл навантаження проходить нерівномірно, відбувається розхитування і втрата зубів. Також мають місце такі наслідки як кровоточивість ясен, неприємний запах, біль при вживанні гарячого чи холодного, біль при вживанні твердої їжі тощо. Ще раз хотів би наголосити, що в основі збереження гарної посмішки лежить співпраця пацієнта і лікаря. Якщо пацієнт дотримується рекомендацій лікаря, не уникає щоденної індивідуальної гігієни та регулярно приходить на прийом для професійної гігієни ротової порожнини (не рідше як раз на півроку), то в результаті отримує не лише здорову посмішку, а й економить на лікуванні зубів. Адже вчасно помітити проблему на початкових стадіях захворювання може саме лікар-професіонал.

Киев бул. Вацлава Гавела, 4 м.Берестейская22 9 м.Шулявская30 8
8,2
Многопрофильная клиника "Гиппократ" основана в 1999 году. Это частное учреждение, ставшее со временем торговой маркой, одним из первых было аккредитовано украинским Министерством здравоохранения.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Допомога Плюс на Осокорках — медицинское учреждение, специализирующееся на предоставлении полного спектра услуг в области гинекологии, маммологии, урологии, проктологии, ортопедии и пластической хирургии.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:30-20:30 Сб: 08:30-20:30 Вс: 08:30-20:30
9,4
Медицинский центр "Іlaya" предоставляет свои услуги на медицинском рынке Украины с 2011 года. Одна из немногих, клиника "ilaya" предоставляет новую медицинскую услугу – биострахование. Внедрение сервиса, сохраняющего мезенхимальные стромальные клетки, дает возможность пациентам обеспечить быстрое восстановление тканей после несчастных случаев и предотвратить старение.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-14:00 Сб: 08:00-14:00
Киев ул. Сикорского, 1 (Жилой комплекс "Зеленый остров 1") м.Берестейская16 9 м.Нивки29 11 м.Сырец22 13
9,9
Мультидисциплинарная и клиентоориентированная сеть поликлиник Doctor Sam (Доктор Сэм) известна в сфере медицинского обслуживания не первый год. Учреждение работает с применением инновационных методов и современных подходов в обслуживании. Данная поликлиника работает по принципу семейной медицины. Помощь предоставляет круглосуточно.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Медицинская сеть в Киеве под названием Doctor Sam (Доктор Сэм) целью своей деятельности считает изменение представлений населения о стандартном обслуживании пациента. Сетевой филиал, расположенный в жилом квартале "Новопечерские Липки" на улице Драгомирова, успешно совмещает инновации в лечении с качественным обслуживанием. Превентивный подход к оказанию медицинского сервиса позволяет клиентам заведения не становится пациентами, предупреждая недуги или выявляя их на ранних стадиях.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Центр "Медпомощь" специализируется на лечении и уходе за больными, оказании услуг лежачим и тяжелобольным пациентам. Выполнение самых сложных медицинских манипуляций и забор материала для анализов, современные исследования как в условиях клиники, так и на дому у пациента – ежедневная работа штата лицензированных врачей и медсестер.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Частный хирургический кабинет Алексея Орлова оказывает лечебно-диагностические услуги в области проктологии, хирургии и эндоскопии амбулаторно и на дому у пациента.
Записаться на прием
Киев пр-т Валерия Лобановского, 17 (пр-т Краснозвездный) м.Вокзальная39 14 м.Демеевская56 18 м.Олимпийская59 21
7,3
Медицинская клиника широкого профиля "Медбуд" создана в 1979 году, занимается оказанием квалифицированной медицинской помощи пациентам по различным лечебно-диагностическим направлениям. В штате клиники работают врачи преимущественно высшей и первой категории, среди которых кандидаты наук в области медицины. Лечение ведется в рамках стандартов оказания медпомощи в соответствии с принятыми клиническими протоколами. Структура медицинского центра включает основные отделения: поликлиника, диагностика, лаборатория, офтальмология, физиотерапия, реабилитация, неврология, хирургия, терапия, реанимация и клиника планирования семьи.
Пн — Пт: 09:00-19:00 Сб: 09:00-14:00