Cервіс пацієнтів "Лікарні" є БЕЗКОШТОВНИМ для пацієнтів та не містить ніяких прихованих комісій.

Як виховати виховану дитину (Как воспитать воспитанного ребенка)

Як виховати виховану дитину (Как воспитать воспитанного ребенка)

Вихування – це важлива частина процесу соціалізації, без якого неможливе становлення особистості. Психологи порівнюють новонароджену дитину з беззахисною рослиною, і якщо її не поливати, не культивувати і не удобрювати, то виросте бур'ян, яким би хорошим не було насіння.

На думку психологів, найбільші труднощі у вихованні виникають тоді, коли дитина переступає рубіж 3-х років і починає проявляти власну індивідуальність. До 5-6 років вже можна бачити, який характер має малюк.

Особливу роль у житті дитини відіграє школа. У цей час роль педагогів дуже важлива, оскільки навчання займає більшу частину життя дитини і в школі вона проводить досить багато часу. Необхідно стежити не лише за успішністю учня, а й за його психологічним розвитком.

Розрізняють такі психологічні типи школярів.

Тип 1. Нормально переносять критику, зауваження, відкриті для спілкування з незнайомими людьми. Люблять нові завдання, рухливі, стійкі до стресів, легко адаптуються у навчальному колективі. Такі школярі часто стають лідерами, яких прислухається більшість.

Тип 2. Діти, які зазнали впливу гіперопіки батьків. Страхи, побоювання дорослих передаються дитині, яка боїться всього нового, невпевнена в собі, боїться негативного оціночного судження з боку однолітків та педагогів.

Тип 3. Діти, які виховуються в атмосфері агресії, насильства, страху. Це вихідці із неблагополучних сімей, де є домашнє насильство, девіантна поведінка. Такі діти мають внутрішню потребу в самозахисті, вони завжди готові оборонятися. Це виявляється в агресивній, зухвалій поведінці по відношенню до вихователів, педагогів, однолітків. Нерідко у таких дітей простежуються лідерські якості, вони можуть тримати у страху цілий колектив.

Як виховувати дітей

На думку психологів, кожен з батьків повинен керуватися такими правилами у процесі виховання дитини. Ці правила, по суті, прості, але їхнє виконання потребує певних зусиль.

  • Подавати особистий приклад. Якщо батьки у присутності дитини вживають алкоголь, курять, використовують у мові ненормативну лексику, то вимагати від дитини вихованості немає сенсу. Дитині буде важко зрозуміти, чому мама та тато вимагають від неї те, чого самі не виконують.
  • Не лаятися у присутності дітей. Дитячі психологи говорять про те, що якщо в сім'ї постійно відбуваються скандали та конфлікти, то діти починають відтворювати цю модель поведінки серед однолітків.
  • Долучайте дитину до театрів, музеїв, класичної музики. Не шкодуйте часу та сил на це. Якщо дитина має музичний слух або має схильність до малювання – подаруйте їй можливість виявити свої таланти. Такий досвід допоможе розвинути уяву, творчі навички.
  • Придбайте для дитини цікаву літературу, долучайте до читання, це чудовий спосіб розширити словниковий запас. Для маленьких дітей потрібно підбирати книги з гарними яскравими малюнками, які привертають увагу. Дітям старшого віку можна надати право вибору літератури. Більше спілкуйтеся дітьми грамотною мовою, без сленгу і слів-паразитів. Спілкування в сім'ї дуже важливо для дитини.
Виникли питання — проконсультуйтеся з лікарем
Для запису на консультацію телефонуйте або заповніть форму зворотнього зв'язку:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введіть ім'я
Введіть телефон
Заповніть поле телефона
Коментар
Відправляючи запит, Ви приймаиєте правила роботи сервісу
Дякуємо,

Ваш запит успішно відправлено!

У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.

  • Приділіть увагу фізичному розвитку. Якщо дитина мало рухається, не займається спортом, то про міцне здоров'я говорити не доводиться. Привчайте дитину до корисних звичок: зарядки, загартовування, пробіжки тощо.
  • Переклад російською мовою:

    Воспитание – это важная часть процесса социализации, без которого невозможно становление личности. Психологи сравнивают новорожденного ребенка с беззащитным растением, и если его не поливать, не культивировать и не удобрять, то вырастет сорняк, какими бы хорошими не были семена.

    По мнению психологов, самые большие трудности в воспитании возникают тогда, когда ребенок переступает рубеж 3-х летнего возраста и начинает проявлять собственную индивидуальность. К 5-6 годам уже можно видеть, каким характером обладает малыш.

    Особую роль в жизни ребенка играет школа. В этот период роль педагогов очень важна, так как учеба занимает большую часть жизни ребенка и в школе он проводит достаточно много времени. Необходимо следить не только за успеваемостью ученика, но и за его психологическим развитием.

    Различают следующие психологические типы школьников.

    Тип 1. Нормально переносят критику, замечания, открыты для общения с незнакомыми людьми. Любят новые задания, подвижны, устойчивы к стрессам, легко адаптируются в учебном коллективе. Такие школьники часто становятся лидерами, к которым прислушивается большинство.

    Тип 2. Дети, которые подверглись влиянию гиперопеки родителей. Страхи, опасения взрослых передаются ребенку, который боится всего нового, неуверен в себе, боится негативного оценочного суждения со стороны сверстников и педагогов.

    Тип 3. Дети, которые воспитываются в атмосфере агрессии, насилия, страха. Это выходцы из неблагополучных семей, где есть домашнее насилие, девиантное поведение. У таких детей есть внутренняя потребность в самозащите, они всегда готовы обороняться. Это выражается в агрессивном, дерзком поведении по отношению к воспитателям, педагогам, сверстникам. Нередко у таких детей прослеживаются лидерские качества, они могут держать в страхе целый коллектив.

    Как воспитывать детей

    По мнению психологов, каждый родитель должен руководствоваться следующими правилами в процессе воспитания ребенка. Эти правила, по сути, просты, но их выполнение требует определенных усилий.

    • Подавать личный пример. Если родители в присутствии ребенка употребляют алкоголь, курят, используют в речи ненормативную лексику, то требовать от ребенка воспитанности не имеет смысла. Ребенку будет тяжело понять, почему мама и папа требуют от него то, чего сами не выполняют.
    • Не ругаться в присутствии детей. Детские психологи говорят о том, что если в семье постоянно происходят скандалы и конфликты, то дети начинают воспроизводить эту модель поведения среди сверстников.
    • Приобщайте ребенка к театрам, музеям, классической музыке. Не жалейте времени и сил на это. Если ребенок обладает музыкальным слухом или имеет склонность к рисованию – подарите ему возможность проявить свои таланты. Такой опыт поможет развить воображение, творческие навыки.
    • Приобретайте для ребенка интересную литературу, приобщайте к чтению, это прекрасный способ расширить словарный запас. Для маленьких детей нужно подбирать книги с красивыми яркими рисунками, привлекающими внимание. Детям постарше можно предоставить право выбора литературы. Больше общайтесь детьми грамотным языком, без сленга и слов- паразитов. Общение в семье очень важно для ребенка.
    • Уделите внимание физическому развитию. Если ребенок мало двигается, не занимается спортом, то о крепком здоровье говорить не приходится. Приучайте ребенка к полезным привычкам: зарядке, закаливанию, пробежкам и так далее.
    Центр гінекології та урології «ОМЕГА-КИЇВ» Деснянський спеціалізується на діагностиці та лікуванні захворювань репродуктивної системи чоловіків та жінок.
    Записатися на прийом
    Пн — Пт: 08:00-21:00 Сб: 08:00-21:00 Нд: 08:00-21:00
    7,6
    Лабораторно-діагностичний центр “Омега-Київ” працює з 2012 року. Спеціалізація центур полягає у проведенні високоточних обстежень з використанням магнітно-резонансної томографії, УЗІ-діагностики та комп’ютерної томографії.
    Записатися на прийом
    Пн — Пт: 08:00-22:00 Сб: 08:00-22:00 Нд: 08:00-22:00
    Сучасна амбулаторія сімейної медицини лікаря Багрій надає послуги з діагностики захворювань за допомогою різнопланових методик. Прийом ведуть 16 фахівців в галузі гастроентерології, гінекології, дерматології, дієтології, кардіології, мамології, офтальмології, неврології, проктології та отоларингології.
    Записатися на прийом
    Пн — Пт: 09:30-18:00 Сб: 09:30-17:00 Нд: 10:00-15:00
    Київ пр-т Миколи Бажана, 30 м.Харківська11 7 м.Позняки12 2
    8,2
    Багатопрофільний медичний центр "Біо Плюс" спеціалізується на проведенні різного роду діагностичних методів обстеження пацієнта з подальшою консультацією лікаря. Прийом ведуть педіатр, терапевт, сімейний лікар, кардіолог, ЛОР, дерматовенеролог, невропатолог, гематолог, ревматолог, хірург, імунолог-алерголог та ін.
    Записатися на прийом
    Пн — Пт: 08:00-17:00 Сб: 08:00-16:00
    Київ Харківське ш., 121 (Київська міська клінічна лікарня №1, 1-й поверх палатного корпусу) м.Харківська32 7 м.Бориспільська21 4
    8,5
    Діагностичний медичний багатопрофільний центр "ОкКлінік" спеціалізується на комплексному обстеженні пацієнтів з використанням сучасних методик та обладнання вищего класу. До послуг пацієнтів лікарі вищої категорії з багаторічним досвідом: кардіолог, невропатолог, гастроентеролог, ендокринолог, терапевт, нефролог, хірург.
    Записатися на прийом
    Пн — Пт: 09:00-20:00 Сб: 09:00-16:00 Нд: 09:00-16:00
    Київ вул. Марічанская, 9 м.Васильківська13 3 м.Голосіївська13 4
    6,4
    Спеціалізований медичний дитячий центр "Педіатр і Я" заснований в 2012 році. Основний напрямок це медична допомога дітям з народження, реабілітація малюків з різними патологіями: неврологічними, ортопедичними та ЛОР.
    Записатися на прийом
    Пн — Пт: 09:00-19:00 Сб: 09:00-18:00 Нд: __:__-__:__
    MD Clinic - медичний центр широкого профілю «Медична династія» займається діагностування, лікуванням і профілактикою по 13 медичних напрямках. До штату входять 34 фахівця різних кваліфікації з багаторічним досвідом практичної роботи.
    Записатися на прийом
    Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-18:00
    Багатопрофільна медична клініка "Viva" на Виноградарі надає повний комплекс лікувально-діагностичних послуг пацієнтам будь-якого віку. У клініці працюють фахівці більше 30-ти напрямків медицини, серед них лікарі вищої та першої категорії, багато хто отримали наукові ступені.
    Записатися на прийом
    Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Нд: 00:00-24:00