Комплекси у дитини (Комплексы у ребенка)

Дитячі комплекси - це серйозне психологічне захворювання, на яке не можна не звертати уваги. Якщо проблему запустити і не зважати, то дитина може зрости з цілим набором психологічних проблем. Комплекси не можна вилікувати за допомогою медичних засобів, тому дитині допоможуть лише психологи.
Причиною розвитку комплексів можуть стати:
- Порівняння з іншими дітьми. Батьки часто порівнюють дітей із однолітками, намагаючись мотивувати малюка до успіху. Якщо дитині постійно говорити про те, що хтось краще за неї, то в підсвідомості закріпитися думка про свою неповноцінність. Психологи радять частіше хвалити дитину, переконувати її у своїй значущості. І замість фрази "Подивися як у інших все добре виходить" використовувати фразу "У тебе все відмінно вийде!"
Комплекс пожвавлення у дитини
Цей термін означає специфічну реакцію емоційно-рухового характеру, яка спрямована на дорослих. Цей термін винайшов вчений Н.М. Щелованов у 20-ті роки ХХ століття. Вищеописаний комплекс включає такі складові:
- Процес завмирання та зосередження уваги. Дитина довго й уважно дивиться на дорослого.
- Усмішка. Висловлює позитивні емоції.
- Рухові реакції. Повороти головою, помахи кінцівками, пригинання тулуба тощо.
- Голос. Короткі уривчасті або довгі звуки. Спів.
Якщо з дитиною спілкуються мало, то комплекс пожвавлення не може, це може призвести до затримки психічного розвитку. Наявність даного комплексу свідчить, що в дитини виникла потреба у спілкуванні. Часто молоді мами використовують займенник "ми" для того, щоб описати життя новонародженого. Можна почути фразу типу: "Ми ростемо", "ми їмо" і т.д. Це говорить, що між дитиною та матір'ю склалося тісне невербальне спілкування. Потрібно розмовляти з дитиною
Новонароджений малюк відчуває стрес у перші кілька тижнів, до цього він перебував у зовсім інших умовах – в утробі матері. Тому важливо брати немовля на руки, це його заспокоює. Через місяць дитина починає впізнавати дотик матері, її голос. У відповідь він починає подавати їй знаки за допомогою плачу, рухів тіла. Комплекс пожвавлення триває до 5 – місячного віку, після цього включаються складніші механізми поведінки.
Ваш запит успішно відправлено!
У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.
Якщо немовляті більше 5-ти тижнів, а не реагує на звернення дорослих, це привід звернутися до фахівців. Можливо, у дитини відхилення у психічному розвитку.
Переклад російською мовою:
Детские комплексы - это серьезное психологическое заболевание, на которое нельзя не обращать внимания. Если проблему запустить и не обращать внимания, то ребенок может вырасти с целым набором психологических проблем. Комплексы нельзя вылечить с помощью медицинских способов, поэтому ребенку помогут только психологи.
Причиной развития комплексов могут стать:
- Сравнение с другими детьми. Родители часто сравнивают детей со сверстниками, пытаясь мотивировать малыша к успеху. Если ребенку постоянно говорить о том, что кто-то лучше его, то в подсознании закрепиться мысль о собственной неполноценности. Психологи советуют чаще хвалить ребенка, убеждать его в собственной значимости. И вместо фразы " Посмотри как у других все хорошо получается" использовать фразу " У тебя все отлично выйдет!"
Комплекс оживления у ребенка
Этот термин означает специфическую реакцию эмоционально- двигательного характера, которая направлена на взрослых. Этот термин изобрел ученый Н.М. Щелованов в 20 –е годы ХХ столетия. Вышеописанный комплекс включает нижеописанные составляющие:
- Процесс замирания и сосредоточения внимания. Ребенок долго и пристально смотрит на взрослого.
- Улыбка. Выражает позитивные эмоции.
- Двигательные реакции. Повороты головой, взмахи конечностями, пригибание туловища и т.д.
- Голос. Короткие отрывистые или долгие звуки. Пение.
Если с ребенком общаются мало, то комплекс оживления затрудняется, это может привести к задержке психического развития. Наличие данного комплекса говорит о том, что у ребенка возникла потребность в общении. Часто молодые мамы используют местоимение "мы" для того, чтобы описать жизнь новорожденного. Можно услышать фразу типа: " Мы растем", " мы кушаем" и т.д. Это говорит, что между ребенком и матерью сложилось тесное невербальное общение. Необходимо разговаривать с ребенком
Новорожденный малыш испытывает стресс в первые несколько недель, до этого он находился в совершенно других условиях – в утробе матери. Поэтому важно брать младенца на руки, это его успокаивает. Спустя месяц ребенок начинает узнавать прикосновения матери, ее голос. В ответ он начинает подавать ей знаки с помощь плача, движений тела. Комплекс оживления длится до наступления 5 – месячного возраста, после этого включаются более сложные механизмы поведения. Если младенцу более 5-ти недель, а не реагирует на обращения взрослых, то это повод обратиться к специалистам. Возможно, у ребенка отклонения в психическом развитии.







