Психологічна допомога дітям (Психологическая помощь детям)

Коли дитина вивчає навколишній світ, її оточують не лише позитивні емоції. Психіка дитини дуже чутлива і достатньо лише одного неприємного епізоду, щоб стався серйозний нервовий зрив. На жаль, батьки не завжди звертають увагу на емоційний стан дитини, приписуючи непослух, плаксивість, пригніченість та інші негативні прояви за "поганий характер".
Психологи наполегливо радять батькам не ігнорувати такі тривожні сигнали. Якщо Ви бачите, що дитина веде себе дивно та незвично, на це не можна заплющувати очі та списувати це на труднощі віку. Часто буває так, що дитину кривдять, вона зазнає насильства, але говорити батькам про це не хоче. Саме в таких складних ситуаціях допомога професійного психолога просто необхідна.
Як зрозуміти, що дитину треба відвести до психолога? Що є тривожними сигналами?
На критику та зауваження реагує неадекватно: плаче, суперечить, влаштовує істерики, демонстративно відмовляється виконувати те, що йому говорять.
Замкнутий, мовчазний, надмірно сором'язливий. Побачивши незнайомих людей ховається, плаче.
Апатія, замкнутість, відчуженість. Дитина ніби перебуває у своєму світі і не хоче виходити з неї.
Він постійно відчуває страх, боїться темряви, вночі йому мерехтять страшні чудовиська.
Постійне психічне збудження, гіперактивність, відсутність спокою. Такі діти часто потрапляють у немилість до вихователів та шкільних вчителів, тому що їх важко контролювати та неможливо дисциплінувати.
Ворожність жорстокість. Якщо Ви помітили, що дитина ображає тварин, травмує їх, агресивно ставиться до однолітків, вступає з ними у бійки, то це привід бити на сполох і звертатися до фахівця.
- Часті зміни настрою.
- Втечі з дому, розмови про смерть.
- Дитина часто плаче, рідко посміхається.
- У мережі Інтернет проводить велику кількість часу, і всі спроби обмежити його призводять до нервових істериків і скандалів.
- Не прагне спілкування з іншими дітьми, грає на самоті.
- Все робить наперекір вчителям і батькам.
- Не хоче вчитися, прогул. прояви люті.
- Погано спить ночами, скаржиться на постійні кошмари.
- Порушення мови.
- Підвищена потреба привернути до себе увагу, демонстративну поведінку.
- Занижена самооцінка, нелюбов до себе.
- Часті депресії, пригнічений настрій.
Центри психологічної допомоги дітям
У сучасному світі дуже популярні спеціалізовані центри, де дітям надають психологічну допомогу. В них роботу ведуть різні групи фахівців, де психологічну допомогу надають у різних напрямках. Така практика дуже популярна у Європі, де до кожної сім'ї прикріплений сімейний психолог, який працює з дітьми та дорослими. Подібні центри діють на платній та безоплатній основі, перші мають статус благодійних організацій. Вони є практично в кожному великому місті, потрапити в такий центр досить просто: потрібно зателефонувати по телефону і записатися на прийом або залишити заявку в режимі онлайн.
Не завжди батьки можуть розмовляти"важку" дитину та підібрати "ключик" до вирішення її проблем. Деколи це завдання для професійного психолога, який знає, як правильно проводити психокорекцію.
Ваш запит успішно відправлено!
У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.
На думку фахівців, найважче працювати з тими дітьми, які пережили сексуальне насильство, такі пацієнти вимагають особливих зусиль.
Переклад російською мовою:
Когда ребенок изучает окружающий мир, его окружают не только позитивные эмоции. Психика ребенка очень чувствительна и достаточно всего лишь одного неприятного эпизода, чтобы произошел серьезный нервный срыв. К сожалению, родители не всегда обращают внимание на эмоциональное состояние ребенка, приписывая непослушание, плаксивость, подавленность и другие негативные проявления за "плохой характер".
Психологи настоятельно советуют родителям не игнорировать такие тревожные сигналы. Если Вы видите, что ребенок ведет себя странно и непривычно, на это нельзя закрывать глаза и списывать это на трудности возраста. Часто бывает так, что ребенка обижают, он подвергается насилию, но говорить родителям об этом не хочет. Именно в таких сложных ситуациях помощь профессионального психолога просто необходима.
Как понять, что ребенка надо отвести к психологу? Что является тревожными сигналами?
На критику и замечания реагирует неадекватно: плачет, пререкается, устраивает истерики, демонстративно отказывается выполнять то, что ему говорят.
Замнут, молчалив, излишне стеснителен. При виде незнакомых людей прячется, плачет.
Апатия, замкнутость, отрешенность. Ребенок как будто находится в собственном мире и не желает выходить из него.
Он постоянно испытывает страх, боится темноты, ночью ему мерещатся страшные чудовища.
Постоянное психическое возбуждение, гиперактивность, отсутствие спокойствия. Такие дети часто попадают в немилость к воспитателям и школьным учителям, потому что их тяжело контролировать и невозможно дисциплинировать.
Враждебность жестокость. Если Вы заметили, что ребенок обижает животных, травмирует их, агрессивно относится к сверстникам, вступает с ними в драки, то это повод бить тревогу и обращаться к специалисту.
- Частые перемены настроения.
- Убегания из дома, разговоры о смерти.
- Ребенок часто плачет, редко улыбается.
- В сети Интернет проводит большое количество времени, и все попытки ограничить его приводят к нервным истерикам и скандалам.
- Не стремится к общению с другими детьми, играет в одиночестве.
- Все делает наперекор учителям и родителям.
- Не хочет учиться, прогуливает уроки.
- Раздражительность, проявления ярости.
- Плохо спит по ночам, жалуется на постоянные кошмары.
- Нарушения речи.
- Повышенная потребность привлечь к себе внимание, демонстративное поведение.
- Заниженная самооценка, нелюбовь к себе.
- Частые депрессии, подавленное настроение.
Центры психологической помощи детям
В современном мире очень популярны специализированные центры, где детям оказывают психологическую помощь. В них работу ведут разные группы специалистов, где психологическую помощь оказывают в различных направлениях. Такая практика очень популярна в Европе, где к каждой семье прикреплен семейный психолог, который работает с детьми и взрослыми. Подобные центры действуют на платной и бесплатной основе, первые имеют статус благотворительных организаций. Они есть практически в каждом крупном городе, попасть в такой центр достаточно просто: нужно позвонить по контактному телефону и записаться на прием либо оставить заявку в режиме онлайн.
Не всегда родители могут разговорить "трудного" ребенка и подобрать "ключик" к решению его проблем. Порой это задача для профессионального психолога, который знает, как правильно проводить психокоррекцию. По мнению специалистов, тяжелее всего работать с теми детьми, которые пережили сексуальное насилие, такие пациенты требуют особых усилий.







