Cервіс пацієнтів "Лікарні" є БЕЗКОШТОВНИМ для пацієнтів та не містить ніяких прихованих комісій.

Вакцинація дітей до 1 року

Киев вул. Княжий Затон, 9
4,4
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00Сб: 09:00-18:00Нд: 09:00-16:00

Педиатр

14 років досвіду

7,58
Виклик лікаря додому
Дитячий лікар
Вакцинація дітей до 1 року

Вакцинація — це запорука захисту від найбільш небезпечних інфекційних захворювань як для дітей, так і для дорослих. Шляхом імунізації створюється штучний імунітет від таких інфекцій, як гепатит В, туберкульоз, дифтерія, правець, коклюш, гемофільна інфекція, поліомієліт, кір, краснуха, паротит. Крім цього, рекомендуються вакцинації від ротавірусу, пневмококу, менінгококу, вітрянки, грипу, папілома-вірусу та ін. Тому у всьому світі вакцинація є не просто рекомендованою, а необхідною з самого раннього віку.

"Такої ж думки дотримуюсь і я, хоча б у тих об’ємах, які визначені календарем обов’язкових щеплень", — педіатр дитячого МЦ "КіндерЛаб", Кириленко Володимир Валерійович.

— Коли слід проводити щеплення дітям до 1 року?

На сьогодні графік вакцинації визначається чинним наказом МОЗ України від 11.08.2014 року №551 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні». Коротко опишу, від яких інфекцій визначені щеплення та у які строки.

  • Гепатит В — вакцинація за календарем проводиться у перший день життя, в 1 місяць та у 6 місяців. Захищає від захворювання гепатиту В, та є у значній мірі вакциною від дрібноклітинного раку печінки (який може розвинутися на фоні хронічного гепатиту В).
  • БЦЖ — проводиться перед випискою з пологового будинку на 3-5 день життя. Вакцина запобігає від розвитку захворювання та тяжкого перебігу туберкульозу. Захворюваність на цю інфекцію в Україні залишається високою, тому, виписавшись з пологового будинку, дитина повинна мати захист.
  • Коклюш — до 1 року проводиться у 2, 4 і 6 місяців, у складі комбінованих вакцин, які включають коклюшний, дифтерійний і правцевий компоненти (АКДП). Протягом останніх років захворюваність цією інфекцією підвищується. Крім цього, у дітей раннього віку перебігає хвороба важко, із зупинками дихання, частими ускладненнями, через це вакцинація є дуже актуальною.
  • Дифтерія — до року також проводиться у складі комбінованої АКДП у 2, 4, 6 місяців життя. Захворюваність на дифтерією зустрічається не так часто, але, зважаючи на велику частоту грізних ускладнень та низький обсяг вакцинованих дітей (з можливим розвитком епідемії) вакцинація від цієї інфекції є дуже важливою.
Виникли питання — проконсультуйтеся з лікарем
Для запису на консультацію телефонуйте або заповніть форму зворотнього зв'язку:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введіть ім'я
Введіть телефон
Заповніть поле телефона
Коментар
Відправляючи запит, Ви приймаиєте правила роботи сервісу
Дякуємо,

Ваш запит успішно відправлено!

У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.

  • Правець — ще один з компонентів АКДП, проводиться, відповідно, у тому ж віці, що й коклюш і дифтерія. Дуже тяжке захворювання з високою частотою смертельних наслідків. Правець можна попередити вакцинацією, лікування взагалі може бути неефективним. Взагалі, питання щеплення від дифтерії і правцю наскільки актуальні, що профілактику треба проводить протягом усього життя людини з певною періодичністю.
  • Поліомієліт — проводиться у 2, 4, 6 місяців, найчастіше поєднано, або паралельно з АКДП. Існує 2 типи вакцин: ІПВ (інактивована поліомієлітна вакцина) та ОПВ (жива, або краплі). За календарем у 2 і 4 місяці проводиться вакцинація ІПВ, у 6 місяців — ОПВ, але можливе використання ІПВ. Як відомо, у 2015 році був спалах захворювання на поліомієліт в Україні, тому питання залишається дуже важливим.
  • HiB (або гемофільна інфекція) — проводиться у 2 і 4 місяці, третя вакцинація у 1 рік. Найчастіше поєднується з АКДП, або використовується окремо. Ця інфекція є основною причиною бактеріальних захворювань у дітей раннього віку (70-80%): пневмоній, отитів, менінгітів, та інших.
  • Кір, паротит, краснуха (КПК) — проводиться у віці 1 року. Про ці захворювання всім відомо, але хочу наголосити на великій частоті ускладнень від них у дітей раннього віку. Також найближчим часом прогнозується можливість розвитку епідемії кору (від сусідньої Румунії), тому вакцинація зараз дуже потрібна.

Ось такий перелік обов’язкових вакцинацій до 1 року. Слід зауважити, так як на даний час є проблеми із забезпеченням вакцинами в нашій країні, часто виникають ситуації з порушенням календаря профілактичних щеплень. У таких випадках з’являються певні нюанси щодо порядку та строків вакцинації, і варто проконсультуватись у лікаря. Щодо рекомендованих вакцин — для них є свої вікові періоди, і також актуальність для дітей. Наприклад, багато хто знає, як важко перебігає ротавірус або грип. Якщо є можливість, захворювання краще попередить, аніж лікувати, і саме для цього створені вакцини та проводяться щеплення.

— У яких випадках не проводиться вакцинація?

Перелік протипоказань затверджено вищезазначеним наказом, з яким можна ознайомитись на офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я. Якщо говорити загально щодо усіх вакцин, не можна вакцинувати при вроджених комбінованих імунодефіцитах, первинній гіпогамаглобулінемії, при гострих захворюваннях або загостренні хронічних, алергічній реакції на будь-який компонент вакцини, а також при імуносупресивній терапії. У будь-якому разі відсутність чи наявність протипоказань оцінюється у кожному конкретному випадку окремо, адже головне завдання — щоб діти були здорові.

Львів пр-т Червоної Калини, 29 А р.Сихівський
6,1
Дерматологічний центр “ЛеоДерм” відкритий вже 4 роки. Фахівці клініки займаються діагностикой, лікуванням та профілактикою захворювань шкіри.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 10:00-19:30 Сб: 10:00-19:30 Нд: 11:00-17:00
Багатопрофільний медичний центр «Оксфор-Медікал» входить до складу всеукраїнської мережі сучасних медичних закладів, спеціалізується на малоінвазивних методах діагностики та лікування за 11 напрямками. Лікарі закладу мають високу кваліфікацію, пройшли навчання в Україні та за кордоном. Регулярне навчання дозволяє лікарям використовувати на практиці ефективні методи лікування.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 09:00-17:00 Нд: 09:00-15:00
Вінниця вул. Пирогова, 109 (лікарня ім. Ющенко)
6,9
Центр МРТ-діагностики “Нейромед” почав роботу у 2013 році, спеціалізується у галузі магнітно-резонансної діагностики.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-16:00
Вінниця вул. Пирогова, 3 А
6,6
Сучасний медичний заклад “Центр-В на Пірогова” понад 16 років займається діагностикой та лікуванням хвороб ЛОР-органів у дітей та дорослих.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 09:00-16:00
Вінниця ш. Хмельницьке, 92 (пов. 2)
9,0
Багатопрофільний медичний центр “Моє здоров’я” займається діагностикою, лікуванням та профілактичними діями по 15 напрямкам дорослої та дитячої медицини.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-18:00
Вінниця вул. Георгія Нарбута 3
8,5
Вам потрібно пройти інформативне та достовірне КТ у Вінниці? Діагностичний центр Медіскан - сучасний експертний рівень комп’ютерної томографії! Вагомі переваги Діагностичного центру «Медіскан» це 64-х зрізовий комп’ютерний томограф Siemens Somatom Go.Up і згуртована команда кваліфікованих лікарів-рентгенологів вищої кваліфікації зі стажем не менше 12 років.. Для пацієнтів, ми пропонуємо швидкий час дослідження, від 3 хвилин, революційно низька доза опромінення для пацієнта, 3D - зображення, контрастні дослідження із застосуванням синхронізованого інжектора, новітнє покоління надчутливих детекторів і обстеження пацієнтів з максимальною вагою до 200 кг.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00
Вінниця пр-т Юності, 10 А
8,4
Багатопрофільний медичний центр “Радамед” пропонує медичну допомогу в діагностиці та лікуванні по 10 напрямкам для дітей та дорослих. Фахівці клініки мають вищу категорію кваліфікації.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 10:00-18:00 Сб: 09:00-14:00
Медичний центр шкіри і терапії Milner-Mediсal більше 20 років спеціалізується в області виявлення і видалення шкірних новоутворень і меланоми.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-17:00 Сб: 09:00-17:00