Сервис записи "Лікарні" является БЕСПЛАТНЫМ для пациентов и не содержит никаких скрытых комиссий.

Вакцинація дітей до 1 року

Киев ул. Княжий Затон, 9
6,1
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00Сб: 09:00-18:00Вс: 09:00-16:00

Педиатр

10 лет опыта

6,85
Детский врач
Вакцинація дітей до 1 року

Вакцинація — це запорука захисту від найбільш небезпечних інфекційних захворювань як для дітей, так і для дорослих. Шляхом імунізації створюється штучний імунітет від таких інфекцій, як гепатит В, туберкульоз, дифтерія, правець, коклюш, гемофільна інфекція, поліомієліт, кір, краснуха, паротит. Крім цього, рекомендуються вакцинації від ротавірусу, пневмококу, менінгококу, вітрянки, грипу, папілома-вірусу та ін. Тому у всьому світі вакцинація є не просто рекомендованою, а необхідною з самого раннього віку.

"Такої ж думки дотримуюсь і я, хоча б у тих об’ємах, які визначені календарем обов’язкових щеплень", — педіатр дитячого МЦ "КіндерЛаб", Кириленко Володимир Валерійович.

— Коли слід проводити щеплення дітям до 1 року?

На сьогодні графік вакцинації визначається чинним наказом МОЗ України від 11.08.2014 року №551 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні». Коротко опишу, від яких інфекцій визначені щеплення та у які строки.

  • Гепатит В — вакцинація за календарем проводиться у перший день життя, в 1 місяць та у 6 місяців. Захищає від захворювання гепатиту В, та є у значній мірі вакциною від дрібноклітинного раку печінки (який може розвинутися на фоні хронічного гепатиту В).
  • БЦЖ — проводиться перед випискою з пологового будинку на 3-5 день життя. Вакцина запобігає від розвитку захворювання та тяжкого перебігу туберкульозу. Захворюваність на цю інфекцію в Україні залишається високою, тому, виписавшись з пологового будинку, дитина повинна мати захист.
  • Коклюш — до 1 року проводиться у 2, 4 і 6 місяців, у складі комбінованих вакцин, які включають коклюшний, дифтерійний і правцевий компоненти (АКДП). Протягом останніх років захворюваність цією інфекцією підвищується. Крім цього, у дітей раннього віку перебігає хвороба важко, із зупинками дихання, частими ускладненнями, через це вакцинація є дуже актуальною.
  • Дифтерія — до року також проводиться у складі комбінованої АКДП у 2, 4, 6 місяців життя. Захворюваність на дифтерією зустрічається не так часто, але, зважаючи на велику частоту грізних ускладнень та низький обсяг вакцинованих дітей (з можливим розвитком епідемії) вакцинація від цієї інфекції є дуже важливою.
Возникли вопросы — проконсультируйтесь с врачом
Для записи на консультацию звоните по телефонам или заполните форму обратной связи:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введите имя
Введите телефон
Заполните поле телефона
Комментарий
Отправляя заявку, вы принимаете правила работы сервиса
Спасибо,

Ваш запрос успешно отправлен!

В ближайшее время с Вами свяжется специалист
call-центра и уточнит все вопросы.

  • Правець — ще один з компонентів АКДП, проводиться, відповідно, у тому ж віці, що й коклюш і дифтерія. Дуже тяжке захворювання з високою частотою смертельних наслідків. Правець можна попередити вакцинацією, лікування взагалі може бути неефективним. Взагалі, питання щеплення від дифтерії і правцю наскільки актуальні, що профілактику треба проводить протягом усього життя людини з певною періодичністю.
  • Поліомієліт — проводиться у 2, 4, 6 місяців, найчастіше поєднано, або паралельно з АКДП. Існує 2 типи вакцин: ІПВ (інактивована поліомієлітна вакцина) та ОПВ (жива, або краплі). За календарем у 2 і 4 місяці проводиться вакцинація ІПВ, у 6 місяців — ОПВ, але можливе використання ІПВ. Як відомо, у 2015 році був спалах захворювання на поліомієліт в Україні, тому питання залишається дуже важливим.
  • HiB (або гемофільна інфекція) — проводиться у 2 і 4 місяці, третя вакцинація у 1 рік. Найчастіше поєднується з АКДП, або використовується окремо. Ця інфекція є основною причиною бактеріальних захворювань у дітей раннього віку (70-80%): пневмоній, отитів, менінгітів, та інших.
  • Кір, паротит, краснуха (КПК) — проводиться у віці 1 року. Про ці захворювання всім відомо, але хочу наголосити на великій частоті ускладнень від них у дітей раннього віку. Також найближчим часом прогнозується можливість розвитку епідемії кору (від сусідньої Румунії), тому вакцинація зараз дуже потрібна.

Ось такий перелік обов’язкових вакцинацій до 1 року. Слід зауважити, так як на даний час є проблеми із забезпеченням вакцинами в нашій країні, часто виникають ситуації з порушенням календаря профілактичних щеплень. У таких випадках з’являються певні нюанси щодо порядку та строків вакцинації, і варто проконсультуватись у лікаря. Щодо рекомендованих вакцин — для них є свої вікові періоди, і також актуальність для дітей. Наприклад, багато хто знає, як важко перебігає ротавірус або грип. Якщо є можливість, захворювання краще попередить, аніж лікувати, і саме для цього створені вакцини та проводяться щеплення.

— У яких випадках не проводиться вакцинація?

Перелік протипоказань затверджено вищезазначеним наказом, з яким можна ознайомитись на офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я. Якщо говорити загально щодо усіх вакцин, не можна вакцинувати при вроджених комбінованих імунодефіцитах, первинній гіпогамаглобулінемії, при гострих захворюваннях або загостренні хронічних, алергічній реакції на будь-який компонент вакцини, а також при імуносупресивній терапії. У будь-якому разі відсутність чи наявність протипоказань оцінюється у кожному конкретному випадку окремо, адже головне завдання — щоб діти були здорові.

Днепр пр-т Гагарина, 99 Д м.Вокзальная78 18
8,6
Медицинская клиника “Daily Medical” - это консультативно-диагностический центр, в котором ультразвуковую и функциональную диагностику могут получить дети от рождения и до подросткового возраста.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:30-19:00 Сб: 09:00-15:00
Многопрофильный центр “Поликлиника на Клочко-6” - это медицинское учреждение, работающее в нескольких областях медицины - от комплексной диагностики до лечения в сфере гинекологии, урологии, неврологии, гастроэнтерологии и др.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-19:00 Сб: 09:00-19:00 Вс: 09:00-19:00
Днепр пр-т Слобожанский, 96 м.Вокзальная105 19
8,3
Медицинский центр “А-Медик” — медицинское учреждение, специализирующееся на предоставлении широкого спектра услуг. В клинике ведут прием андролог, гастроэнтеролог, невролог, гинеколог, диетолог, дерматолог, уролог, отоларинголог и эндокринолог.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-18:00 Сб: 08:00-18:00
Многопрофильный медицинский центр "Здоровое поколение" — это современное медучреждение, где предлагаются услуги по диагностике, терапии и профилактике расстройств самого широкого спектра.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:30-19:00 Сб: 09:00-16:00 Вс: 09:00-16:00
Клиника широкой специализации "Здоровое поколение" — это лечебно-диагностический центр, в котором проводится терапевтическое лечение, профилактика и комплексная диагностика самых различных заболеваний.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:30-19:00 Сб: 09:00-14:00 Вс: 09:00-14:00
Медицинский центр "Здоровое поколение" предоставляет услуги: осмотры профильными специалистами; комплексное диагностирование всего организма; эхокардиография; эхоэнцефалоскопия; патронаж новорождённых; лечение дерматологических несовершенств; комплекс физиотерапевтических процедур. Среди преимуществ медицинского центра - доступные цены, европейское качество и сотрудничество со страховыми компаниями.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:30-19:00 Сб: 09:00-14:00 Вс: 09:00-14:00
Многопрофильная клиника "Оксфорд Медикал" - это медицинское учреждение, специализирующееся на малоинвазивных методах избавления от патологий. Центр входит в сеть одноименных клиник, предсталенных в Украине. Среди врачей клиники - доктора и кандидаты медицинских наук.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 09:00-17:00 Вс: 09:00-15:00
В 2016 году начал свою работу украинско-немецкий медицинский центр "АВРОРА ВРТ". Медучреждение предоставляет услуги по лечению половых расстройств у мужчин и женщин.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-19:00 Сб: 08:30-17:00