Сервис записи "Лікарні" является БЕСПЛАТНЫМ для пациентов и не содержит никаких скрытых комиссий.

Вчимося розмовляти: коли потрібно звертатись до лікаря

Киев с. Софиевская Борщаговка, ул. Южная, 7
10
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-21:00Сб: 08:00-20:00Вс: 08:00-20:00

Педиатр

13 лет опыта

9,30
Вызов врача на дом
Детский врач
Вчимося розмовляти: коли потрібно звертатись до лікаря

Стосовно розвитку основних етапів мовної функції дитини, розкажемо декілька основних моментів. У будь-якому випадку ми відштовхуємося від нормативних показників, в реаліях можуть бути розходження і не завжди це є патологія, однак все-таки орієнтуємося на нормативи.

Говоримо із лікарем-педіатром другої категорії сімейної клініки "Амеда", Коровяковською Оленою Павлівною, про етапи розвитку мовної функції у дітлахів.

 • В 1 рік дитина має словниковий запас у 8-12 слів (як показує практика, такі показники, швидше, рідкість).
 • В 1 рік і 4 місяці — 1 рік і 6 місяців орієнтовно під час цікавої гри дитина може вже назвати предмети та дії.
 • В 1 рік і 10 місяців — 2 роки у спілкуванні з дорослими дитина користується реченнями з трьох слів, може використовувати складні речення.
 • У 2-2,5 роки дитина користується складними реченнями з трьох слів і більше.

Як правило, у три роки мова вже постає про дитячий садок. У цей період слід звернути увагу на розвиток мови у дитини. Якщо на цьому етапі дитина взагалі не розмовляє, потрібна консультація невролога і за необхідності логопеда (необхідність консультації логопеда визначає невролог).

Взагалі до логопеда, як правило, є сенс звертатись, коли вже є навички мовлення і необхідна якась корекція. Наприклад, дитина одноманітно повторює якісь слова, не може вимовити якісь конкретні літери. Заняття з логопедом рекомендуються, як правило, у 4 - 4,5 або навіть 5 років. Для того щоб був результат, з дитиною повинен займатись не тільки логопед, а й батьки. Саме тому батьки мають регулярно розмовляти з дитиною вдома, виконувати всі завдання логопеда і дотримуватись всіх рекомендацій лікаря.

Возникли вопросы — проконсультируйтесь с врачом
Для записи на консультацию звоните по телефонам или заполните форму обратной связи:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введите имя
Введите телефон
Заполните поле телефона
Комментарий
Отправляя заявку, вы принимаете правила работы сервиса
Спасибо,

Ваш запрос успешно отправлен!

В ближайшее время с Вами свяжется специалист
call-центра и уточнит все вопросы.

Стосовно оформлення в садочок. Існують логопедичні садочки, і дійсно результат від них дуже гарний. Тому є сенс при повній відсутності мови в 3 роки звертатись до невролога, отримувати направлення і оформлювати дитину в логопедичний дитячий садок. Також є такий момент, коли дітки йдуть в звичайний садок, і в групі спілкуються зі своїми однолітками, які добре розмовляють. Позитивний результат спостерігається у тому випадку, коли в групі не одна така дитина, яка може розмовляти. Звичайно, для того, щоб дитина освоювала свої нормативні показники, хоча б на 50 % має бути і робота батьків. Це заняття з розвитку мови: читання літератури, спонукання дитини до спілкування. Дуже важливо розповідати і просити, щоб дитина повторювала. Наприклад, показувати дитині картки з малюнками для того, щоб дитина їх запам’ятовувала, а потім підкладати ці малюнки і просити називати зображені предмети.

— А є якісь спеціальні вправи? Якщо дитина не розмовляє, чи можна якось її спонукати?

Це спілкування в колективах з однолітками, які добре розмовляють і консультації логопеда, але не раніше 3 років.

— Деякі батьки переживають, що є певні етапи, коли дитина повинна сісти, коли вона повинна піти. Чи є нормативи з приводу таких завдань для дитини?

Так, ми торкнулися теми стосовно розвитку моторики. Такі нормативи є, і зараз ми проговоримо про середні і можливі граничні строки розвитку моторики у дітей першого року життя.

 • Впевнено і без підтримки тримає голову дитина в 3 місяці. Становлення функції йде з 2 до 4 місяців.
 • Направлені рухи рукою — дитина може доторкнутись, взяти іграшку і утримувати її у 4 місяці. Становлення функції з 2,5 до 5 місяців.
 • Повертається зі спинки на живіт в 5 місяців, а розвиток цієї функції з 3,5 до 6,5 місяців.
 • Сидить у 6 місяців. Становлення функції — з 4,5 до 8 місяців. Але, як правило, дітки починають сидіти пізніше (в 4,5 ще не сидять).
 • Повзання в 7 місяців. Розмахи цього показника — з 5 до 9 місяців.
 • Встає дитина в 9 місяців. Розмахи показників з 8 до 11 місяців.
 • Крокує з підтримкою в 9,5 місяців. Розмах цього показника — з 6,5 до 12,5 місяців.
 • Стоїть у 10,5 місяців. Розмах цієї функції — з 8 до 13 місяців.
 • Самостійно ходить в 11,5 місяців. Розмах іде з 9 до 14 місяців (із цими показниками я однозначно погоджуюсь).

— Тобто заставляти ходити дитину не треба в 9 місяців? Якщо вона не пішла, то провокувати якось цей процес не потрібно?

Ми можемо підтримувати дитину, якщо бачимо, що спроби до ходіння є. Якщо їй важко, вона падає або завалюється, наполягати на цьому не потрібно. Ми можемо, наприклад, спробувати це повторити через 2 тижні.

— А ходунки, які зараз дуже популярні, це взагалі корисно?

Якщо у дитини немає ніяких вад розвитку на момент, коли вона починає ставати на ніжки, вона обстежена ортопедом, і патології ніякої немає зі сторони кульшових суглобів, то можна. Якщо ж є патологія, тоді тільки з дозволу ортопеда, не варто форсувати цю тему.

Днепр ул. Героев Сталинграда, 139к м.Вокзальная124 22
7,1
Представительство Международного медицинского центра "УРО-ПРО ДНЕПР" в Бабушкинском районе г. Днепропетровск является специализированной клиникой. Высокий уровень специалистов и оказываемых ими услуг, применение качественного современного оборудования, инструментария и расходных материалов, использование прогрессивных методик обследования и лечения позволяет оказывать своевременную помощь всем пациентам центра.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-19:00 Сб: 08:00-15:00
Днепр Запорожское ш., 38 м.Вокзальная112 20
7,1
Днепропетровский “Мединсервис” является многопрофильным учреждением и работает с 2012 года. В штате сотрудников клиники – опытные врачи, имеющие научные степени и государственные награды. Использование современного оборудования, безболезненность медицинских манипуляций, удобный график работы, высокое качество сервиса.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:30-18:00 Сб: 09:00-12:00
Клиника МАММОЛОГИИ "Lita" учреждение оснащено по последнему слову медицинской науки, в его работе сочетаются профессионализм врачей и обслуживающего персонала, инновационные подходы к диагностике и лечению, индивидуальный подход и европейское качество обслуживания.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-17:00
Киев ул. Митрополита Андрея Шептицкого, 10 м.Левобережная7 2 м.Дарница16 10 м.Гидропарк26 5
8,1
Многопрофильный медицинский центр "Клиника Нова" использует широкий диапазон диагностических и терапевтических услуг для выявления и лечение различных заболеваний. Ведущие направления работы медцентра — акушерство и гинекология, педиатрия, терапия, кардиология, гастроэнтерология, урология, проктология, эндокринология, хирургия, дерматокосметология и отоларингология. В центре работают высококвалифицированные специалисты, кандидаты медицинских наук.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-20:00
Киев ул. Авиаконструктора Антонова, 13 м.Вокзальная38 10 м.Олимпийская22
7,0
Частный диагностический центр М24 предлагает по МРТ перечень услуг: исследование позвоночника, исследования головы и шеи, исследования сосудов, исследования суставов, исследования сердца, исследования внутренних органов, комплексные исследования органов, МР-ангиография с контрастом, динамические исследования с контрастированием.
Записаться на прием
Пн — Пт: 00:00-24:00 Сб: 00:00-24:00 Вс: 00:00-24:00
Пациентам диагностического центра “УРО-ПРО” (KYIV CLINIC) доступны услуги: ультразвуковое исследование (при беременности, внутренних органов, с доплерографией сосудов, суставов, сканирование), урология, проктология, гинекология, дерматология, терапия, кардиология.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-18:00 Сб: 08:00-15:00
Киев село Плюты, ул. А. Малышко, 27
8,2
Израильская онкологическая клиника “ЛІСОД” работает уже более 8 лет. Учреждение специализируется на оказании современной онкологической помощи. Пациентам предоставляются услуги следующих видов: лечение рака: лучевая терапия; химиотерапия; брахитерапия; хирургия; диагностика рака (ПЭТ-КТ); реабилитация пациентов.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-20:00 Сб: 09:00-20:00 Вс: 09:00-20:00
Киев Вышгородский район, с. Лютеж, ул. Витряного 69а
7,1
Клиника “Инновация” специализируется на проведении диагностики и лечения онкологических заболеваний. Учреждение работает с 2009 года, тесно сотрудничая с европейскими коллегами. Специалисты клиники оказывают следующие медицинские услуги: комплексная диагностика онкологических заболеваний; пластическая и реконструктивная хирургия; реконструкция груди; онкогинекология; лечение рака; психологическая помощь пациентам.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-17:30