Сервис записи "Лікарні" является БЕСПЛАТНЫМ для пациентов и не содержит никаких скрытых комиссий.

Вчимося розмовляти: коли потрібно звертатись до лікаря

Киев с. Софиевская Борщаговка, ул. Южная, 7
8,1
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-21:00Сб: 08:00-20:00Вс: 08:00-20:00

Педиатр

14 лет опыта

8,90
Вызов врача на дом
Детский врач
Вчимося розмовляти: коли потрібно звертатись до лікаря

Стосовно розвитку основних етапів мовної функції дитини, розкажемо декілька основних моментів. У будь-якому випадку ми відштовхуємося від нормативних показників, в реаліях можуть бути розходження і не завжди це є патологія, однак все-таки орієнтуємося на нормативи.

Говоримо із лікарем-педіатром другої категорії сімейної клініки "Амеда", Коровяковською Оленою Павлівною, про етапи розвитку мовної функції у дітлахів.

 • В 1 рік дитина має словниковий запас у 8-12 слів (як показує практика, такі показники, швидше, рідкість).
 • В 1 рік і 4 місяці — 1 рік і 6 місяців орієнтовно під час цікавої гри дитина може вже назвати предмети та дії.
 • В 1 рік і 10 місяців — 2 роки у спілкуванні з дорослими дитина користується реченнями з трьох слів, може використовувати складні речення.
 • У 2-2,5 роки дитина користується складними реченнями з трьох слів і більше.

Як правило, у три роки мова вже постає про дитячий садок. У цей період слід звернути увагу на розвиток мови у дитини. Якщо на цьому етапі дитина взагалі не розмовляє, потрібна консультація невролога і за необхідності логопеда (необхідність консультації логопеда визначає невролог).

Взагалі до логопеда, як правило, є сенс звертатись, коли вже є навички мовлення і необхідна якась корекція. Наприклад, дитина одноманітно повторює якісь слова, не може вимовити якісь конкретні літери. Заняття з логопедом рекомендуються, як правило, у 4 - 4,5 або навіть 5 років. Для того щоб був результат, з дитиною повинен займатись не тільки логопед, а й батьки. Саме тому батьки мають регулярно розмовляти з дитиною вдома, виконувати всі завдання логопеда і дотримуватись всіх рекомендацій лікаря.

Возникли вопросы — проконсультируйтесь с врачом
Для записи на консультацию звоните по телефонам или заполните форму обратной связи:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введите имя
Введите телефон
Заполните поле телефона
Комментарий
Отправляя заявку, вы принимаете правила работы сервиса
Спасибо,

Ваш запрос успешно отправлен!

В ближайшее время с Вами свяжется специалист
call-центра и уточнит все вопросы.

Стосовно оформлення в садочок. Існують логопедичні садочки, і дійсно результат від них дуже гарний. Тому є сенс при повній відсутності мови в 3 роки звертатись до невролога, отримувати направлення і оформлювати дитину в логопедичний дитячий садок. Також є такий момент, коли дітки йдуть в звичайний садок, і в групі спілкуються зі своїми однолітками, які добре розмовляють. Позитивний результат спостерігається у тому випадку, коли в групі не одна така дитина, яка може розмовляти. Звичайно, для того, щоб дитина освоювала свої нормативні показники, хоча б на 50 % має бути і робота батьків. Це заняття з розвитку мови: читання літератури, спонукання дитини до спілкування. Дуже важливо розповідати і просити, щоб дитина повторювала. Наприклад, показувати дитині картки з малюнками для того, щоб дитина їх запам’ятовувала, а потім підкладати ці малюнки і просити називати зображені предмети.

— А є якісь спеціальні вправи? Якщо дитина не розмовляє, чи можна якось її спонукати?

Це спілкування в колективах з однолітками, які добре розмовляють і консультації логопеда, але не раніше 3 років.

— Деякі батьки переживають, що є певні етапи, коли дитина повинна сісти, коли вона повинна піти. Чи є нормативи з приводу таких завдань для дитини?

Так, ми торкнулися теми стосовно розвитку моторики. Такі нормативи є, і зараз ми проговоримо про середні і можливі граничні строки розвитку моторики у дітей першого року життя.

 • Впевнено і без підтримки тримає голову дитина в 3 місяці. Становлення функції йде з 2 до 4 місяців.
 • Направлені рухи рукою — дитина може доторкнутись, взяти іграшку і утримувати її у 4 місяці. Становлення функції з 2,5 до 5 місяців.
 • Повертається зі спинки на живіт в 5 місяців, а розвиток цієї функції з 3,5 до 6,5 місяців.
 • Сидить у 6 місяців. Становлення функції — з 4,5 до 8 місяців. Але, як правило, дітки починають сидіти пізніше (в 4,5 ще не сидять).
 • Повзання в 7 місяців. Розмахи цього показника — з 5 до 9 місяців.
 • Встає дитина в 9 місяців. Розмахи показників з 8 до 11 місяців.
 • Крокує з підтримкою в 9,5 місяців. Розмах цього показника — з 6,5 до 12,5 місяців.
 • Стоїть у 10,5 місяців. Розмах цієї функції — з 8 до 13 місяців.
 • Самостійно ходить в 11,5 місяців. Розмах іде з 9 до 14 місяців (із цими показниками я однозначно погоджуюсь).

— Тобто заставляти ходити дитину не треба в 9 місяців? Якщо вона не пішла, то провокувати якось цей процес не потрібно?

Ми можемо підтримувати дитину, якщо бачимо, що спроби до ходіння є. Якщо їй важко, вона падає або завалюється, наполягати на цьому не потрібно. Ми можемо, наприклад, спробувати це повторити через 2 тижні.

— А ходунки, які зараз дуже популярні, це взагалі корисно?

Якщо у дитини немає ніяких вад розвитку на момент, коли вона починає ставати на ніжки, вона обстежена ортопедом, і патології ніякої немає зі сторони кульшових суглобів, то можна. Якщо ж є патологія, тоді тільки з дозволу ортопеда, не варто форсувати цю тему.

Киев с. Плюты, ул. А. Малышко, 27
8,1
Израильская онкологическая клиника “ЛІСОД” работает уже более 8 лет. Учреждение специализируется на оказании современной онкологической помощи. Пациентам предоставляются услуги следующих видов: лечение рака: лучевая терапия; химиотерапия; брахитерапия; хирургия; диагностика рака (ПЭТ-КТ); реабилитация пациентов.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-20:00 Сб: 09:00-20:00 Вс: 09:00-20:00
Киев Вышгородский район, с. Лютеж, ул. Витряного 69а
7,1
Клиника “Инновация” специализируется на проведении диагностики и лечения онкологических заболеваний. Учреждение работает с 2009 года, тесно сотрудничая с европейскими коллегами. Специалисты клиники оказывают следующие медицинские услуги: комплексная диагностика онкологических заболеваний; пластическая и реконструктивная хирургия; реконструкция груди; онкогинекология; лечение рака; психологическая помощь пациентам.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-17:30
Киевская поликлиника “Инновация” на Печерске специализируется на оказании гинекологической, онкологической помощи, а также на диетологии и эндокринологии. Пациентам предоставляются следующие медицинские услуги: консультации специалистов: онколога; гинеколога; проктолога; хирурга; уролога; гастроэнтеролога; диетолога. онкоскрининиг; лабораторные исследования.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-17:30
Киевская клиника “Благомед” является многопрофильной. Штат работников клиники состоит из опытных специалистов, врачей высшей категории, кандидатов медицинских наук. Пациентам оказываются следующие медицинские услуги: консультации врачей: педиатра; гинеколога; уролога; невролога; гастроэнтеролога; эндокринолога; отоларинголога; ультразвуковые исследования; лечебный массаж.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 09:00-17:00
8,2
Специалисты многопрофильной клиники "Благомед" проводят комплексную диагностику и лечение различных заболеваний репродуктивной, пищеварительной, нервной систем. Пациентам предоставляются следующие медицинские услуги: лечебный массаж; консультации специалистов: уролога; гинеколога; невролога; педиатра; отоларинголога; ультразвуковая диагностика.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 09:00-15:00 Вс: 09:00-15:00
Международная медицинская клиника “Нью-лайф” является многопрофильной. Специалисты клиники проводят лечение различных заболеваний в области гинекологии, стоматологии, психиатрии, дерматологии. Клиника оснащена современной аппаратурой (SonoScape, Olympus, Юкард и т.д.). Используются уникальные методики лечения некоторых распространенных патологий.
Записаться на прием
Пн: 08:00-20:00 Вт: 08:00-20:00 Ср: 08:00-20:00 Чт: 08:00-20:00 Пт: 08:00-16:00
Киевская клиника “Гармония здоровья” специализируется на оказании гинекологической помощи, хирургических операциях, косметологии и гастроэнтерологии.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:30 Сб: 08:00-20:30 Вс: 09:00-18:00
Отделение клиники “Гармония здоровья” на правом берегу имеет широкую специализацию, занимается диагностикой и лечением патологий во всех сферах медицины. Филиал работает с 2014 года. Специалисты клиники предоставляют следующие услуги: массаж различных видов; лабораторные анализы: мочи; крови; спермограмма; копрограмма. ультразвуковая диагностика; послеоперационная реабилитация; выявление онкологических заболеваний.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:30 Сб: 08:00-20:30 Вс: 09:00-18:00