Усе, що пацієнт повинен знати про порядок проведення консультації педіатра
Лікар-педіатр — це спеціаліст, який контролює розвиток та здоров’я дитячого організму на всіх етапах росту, виявляє хвороби, проводить лікування, призначає дослідження, контролює процес одужання. Діяльність педіатра затверджена документами МОЗ. (Наказ від 10.01.2005 № 9 Про затвердження Протоколів лікування дітей за фахом "Педіатрія", від 20.03.2008 № 149 Про затвердження Клінічного протоколу медичного догляду за дитиною та інші).
При перших ознаках порушень здоров’я або відхиленні від норми у дітей віком до 16 років треба звертатися до педіатра. Фахівець повинен відрізняти та діагностувати інфекційні захворювання, харчові отруєння, серцево-судинні хвороби, порушення дихальної системи, розлад роботи шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок, ураження нервової системи, порушення обміну речовин у дітей від народження до 16 років. У разі потреби призначаються консультації профільних фахівців. Також педіатр оцінює фізичний стан та психомоторний розвиток дитини згідно з її віком, проводить консультації батьків щодо харчування дітей.
Алгоритм проведення консультації педіатра
Дії фахівця затверджені клінічним протоколом, якій заснований на рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я, де зафіксовані терміни та обсяги профоглядів. Медогляди дітей відбуваються у присутності батьків або інших опікунів, будь-яке втручання потребує обґрунтування. У кабінеті мають створити відповідний температурний режим, який відповідає санітарним нормам. Основні складові огляду педіатра:
- збір анамнезу.
- клінічний огляд.
- загальна оцінка вигодовування та харчування.
- оцінка фізичних параметрів (вимір зросту, зваження, антропометричні виміри).
- оцінювання психологічного розвитку.
- контроль вакцинацій.
- консультування батьків.
- медичний висновок.
- призначення консультацій профільними фахівцями.
- призначення лабораторних досліджень.
- визначення схеми лікування.
- встановлення дати наступного візиту.
Ваш запит успішно відправлено!
У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.
На що звернути увагу!
Для кожної дитини повинен бути доступним медичний профілактичний огляд згідно з віком, якісне харчування, психомоторний розвиток, безпечне середовище. Педіатр розповідає батькам правила грудного вигодовування, введення прикорму, харчові норми. Психомоторний розвиток включає моторику, статику, сенсорні реакції, мову та психічний стан.
Коли треба відвідати педіатра
Позапланові відвідування відбуваються в тих випадках, якщо батьки або рідні бачать розлади фізичного або психологічного стану малечі, при підвищенні температури тіла, при кашлі, болях у горлі, нежиті, почервонінні очей, висипах на шкірі, про болі в животі, нудоті, проносі. Також відвідують лікаря при проведенні щеплень. (Наказ від 16.09.2011 № 595 "Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні"). Для кожної дитини у разі потреби розробляється персональний календар щеплення.
Як часто звертатися
Обов’язкові медичні консультації та огляд дитини проводять у термін:
- впродовж першого місяця життя після виписки з пологового будинку щотижня;
- впродовж першого року щомісяця;
- у два роки два рази на рік;
- у віці 3-16 років раз на рік;
- при вакцинації.
- за потреби (при виникненні хворобливого стану).
З практики лікаря
Подекуди батьки скаржаться:
- прийшли робити вакцинацію, а нас відправили до педіатра стояти у чергу, коли дитина здорова;
- лікар змушує приводити дитину до лікарні, коли в неї температура 37,3;
- не розумію, чому лікар призначив консультацію в офтальмолога, коли дитині рік, нащо.