Усе, що пацієнт повинен знати про порядок проведення консультації ЛОРа

Лікар-отоларинголог — це спеціаліст, який займається діагностикою, лікуванням та профілактичними діями захворювань 3 органів: вуха, горла та носа, які пов’язані один з одним фізіологічно. Також у компетенції отоларинголога лікування травм, вилучення сторонніх предметів, які потрапили в органи дихання чи слуховий прохід. Діяльність фахівця регламентована уніфікованими клінічними протоколами, а також наказами Міністерства охорони здоров’я.

(Наказ від 24.03.2009 No 181 Про затвердження протоколів надання медичної допомоги за фахом "отоларингологія", від 28.12.1992 No 198 Про заходи щодо подальшого вдосконалення медичної допомоги, від 28.09.2012 No 751 та інші).

Завдання консультативної допомоги:

• консультації хворих;
  • госпіталізація хворих, які потребують негайної допомоги;
  • діагностичне інструментальне обстеження;
  • протезування хворих, які мають порушення слуху;
  • реабілітація голосу.

Алгоритм проведення консультації ЛОРа

Основні етапи медичної допомоги лікаря-отоларинголога:

• опитування пацієнта, збір анамнезу;
  • клінічний огляд, пальпація ЛОР-органів;
  • отоскопія за допомогою лобового рефлектора та світла;
  • ларингоскопія;
  • риноскопія;
  • аудіометрія слуху;
  • оцінювання параметрів;
  • призначення додаткових обстежень, консультацій спеціалістів;
  • визначення діагнозу;
  • встановлення схеми лікування;
  • призначення фізіотерапевтичних, медичних процедур;
  • медичний висновок;
  • встановлення дати наступного візиту.

Залежно від результатів призначають додаткове обстеження: лабораторні дослідження, ультразвукову діагностику, рентген, комп’ютерну, магнітно-резонансну томографію.

На що звернути увагу!

Для лікування хвороб ЛОР-органів використовують протизапальну медичну терапію, антибактеріальну терапію, знеболюючі засоби. Найчастіше отоларинголог стикається з такими проблемами:

• запалення слухової труби та середнього вуха (отит, євстахіїт, тимпаніт);
  • запалення носової порожнини (гайморит, риніт, синусит);
  • запальні процеси горлянка та гортані (ангіна, тонзиліт, фарингіт, ларингіт);
  • травми та ушкодження вуха, гортані, носа;
  • сторонні тіла.

Коли треба відвідати ЛОРа

Симптоми, з якими треба відвідати отоларинголога позапланово:

• зниження гостроти слуху;
  • неприємний запах з роту;
  • хропіння;
  • вкладеність носа;
  • носова кровотеча;
  • шум або біль у вухах;
  • зміна тембру голосу;
  • неспроможність відчувати запахи;
  • нежить, який триває понад 1 тижня;
  • сильний біль у горлі.

Як часто звертатися

Планові візити до отоларинголога та регулярні обстеження відбуваються згідно з рекомендаціями за віком пацієнта. Діти відвідують ЛОРа у складі щорічних профілактичних оглядів. Також потрібно регулярно відвідувати отоларинголога пацієнтам, які мають хронічні захворювання вуха, гола, носа.

З практики лікаря

Подекуди хворі скаржаться:

• лікар заборонила будь-які прогрівання носа у дитини, але ми завжди так лікували раніше;
  • лікар направив мене на дорогу діагностику, чому не зробити простий рентген;
  • у дитини нежить, а лікар відправив її на рентген, який шкідливий для малечі.
Вінниця вул. Космонавтів, 53
7,8
Медичний лікувально-діагностичний заклад "Центр-В" на вул. Келецька надає послуги дорослим та дітям у лікуванні різноманітних захворювань ЛОР-органів. Кваліфіковані лікарі вищої категорії приймають пацієнтів, виконують діагностику за допомогою сучасного обладнання, лікують інфекційні та вірусні захворювання. Це один з трьох медичних закладів мережі.
Сучасна клініка сімейної медицини з денним стаціонаром та аптекою, що забезпечує доступну діагностику і лікування основних захворювань під одним дахом.
Багатопрофільний медичний центр "Клініка Образцова" спеціалізується в області сімейної медицини, проводить діагностику і лікування дітей з 3 років і дорослих. У медичному центрі пацієнтів приймають сімейний лікар, отолорінголог, терапевт, невропатолог, ендокринолог, психотерапевт, дерматолог, хірург, хірург-онколог, ортопед-травматолог, окуліст, рефлексотерапевт, акушер-гінеколог, лікар УЗД.
Кривий Ріг пр-т Мира, 5 Б
9,1
Всім, кому необхідно пройти якісну діагностику на сучасному обладнанні, свої послуги пропонує МРТ-центр в Кривому Розі. Центр має у своєму розпорядженні магнітно-резонансний томограф AIRIS Mate (відкритого типу), що дозволяє провести обстеження різних зон тіла і структур організму.
Київ вул. Данила Щербаківського, 52 м. Нивки18 11 м.Сирець30 12
Філія клініки «Допомога Плюс» на Нивках надає повний комплекс медичних послуг, починаючи від консультації і завершуючи хірургічним втручанням, за такими напрямками, як урологія, проктологія, гінекологія, ортопедія, маммология, пластична хірургія.
Це першій приватний гінекологічний кабінет у місті з 1994 року. Великій досвід у діагностиці та лікуванні. Росташований у центрі міста, у районі Критого ринка, близько до транспорту, на першому поверсі житлового будину з окремим входом. Займається питаннями УЗД, гінекології, гінекологічної ендокринології, маммології.
"Verum expert clinic — спеціалізований центр здоров'я експертного рівня і узгодженого медичного обслуговування. особливості клініки "
Багатопрофільний медико-хірургічний центр ім. Пирогова пропонує пацієнтам повний цикл лікування за різними напрямками медицини: гінекології, отоларингології, урології, хірургії, травматології, ортопедії, нейрохірургії, пластичної та щелепно-лицевої хірургії, реабілітації після оперативного лікування.