Усе, що пацієнт повинен знати про порядок проведення консультації дерматолога

Лікар-дерматолог — спеціаліст, який займається порушеннями функцій або будови верхнього шару шкіри, волосся, нігтьових пластин, сальних та потових залоз. Фахівець лікує різні хвороби епітелію як найбільшого органу в організмі людини. Діяльність лікаря-дерматолога регульована наказами МОЗ (Наказ МОЗ України від 28.03.2016 No 246, Наказ МОЗ України від 27.11.2015 No 784, Наказ МОЗ України від 29.07.2016 No 797, Наказ МОЗ України від 04.07.2016 No 670 та інші).

Проблеми, якими займається дерматолог:

• вірусні, інфекційні, грибкові ураження шкіри;
  • прояви алергічних реакцій;
  • акне;
  • хвороби слизової оболонки шкіряного покрову;
  • ураження нігтів;
  • папіломи;
  • захворювання епітеліального покриву;
  • паразитарні ураження;
  • запалення сальних або потових залоз;
  • підліткові висипання;
  • ураження шкіри, викликані порушеннями в роботі внутрішніх органів, впливом токсичних речовин або лікарських препаратів, ВІЛ.

Алгоритм проведення консультації дерматолога

Візит до дерматолога відбувається за потреби пацієнта або за призначенням педіатра, терапевта, сімейного лікаря та інших фахівців. Складові медичної консультації:

• опитування хворого, збір анамнезу;
  • фізичний огляд враховуючи загальний стан шкіри, патологічні процеси та їх характер;
  • у разі потреби призначають додаткову диференційну діагностику, яка допомагає виявити збудників запалення;
  • виявлення ускладнень;
  • у разі потреби призначаються консультації інших лікарів (алерголога, ендокринолога, трихолога, гінеколога, уролога, терапевта, хірурга тощо);
  • консультування щодо розвитку хвороби;
  • призначення лікування;
  • встановлення дати наступного візиту.

Для діагностики лікар використовує лабораторні дослідження, виконує за потреби пошаровий зішкріб, діаскопію, просвітлення. При повторному візиті оцінюються результати лабораторних досліджень та данні обстеження. Дерматолог також оцінює дію призначених медичних препаратів, корегує лікування, призначає наступний візит.

На що звернути увагу!

Напередодні візиту до дерматолога заборонено мити або обробляти уражені ділянки шкіри будь-якими дезинфікуючими засобами. Краще запобігати нанесенню лікарських препаратів або мазей на протязі 48 годин до обстеження.

Коли треба відвідати дерматолога

Звернутися за допомогою потрібно при виявленні у дорослого чи дитини порушень:

• бліді або чітко виражені висипки;
  • набряк або свербіння шкіри;
  • гнійникові освіти, фурункули;
  • бородавки, родимки, зміна їх розмірів або форми;
  • лущення шкіри, почервоніння окремих ділянок;
  • запалення, мокнучі ділянки на шкірі;
  • вугри;
  • деформація нігтьової пластини.

Як часто звертатися

Найбільш поширені захворювання шкіри: шкірні бородавки, грибкові захворювання, екземи, псоріаз, вугри (акне), різні дерматити, простий герпес. До дерматолога звертаються у разі потреби при перших проявах шкірних хвороб. Повторний візит призначає спеціаліст після проведення лікування для контролю якості терапевтичних дій.

З практики лікаря

Пацієнти іноді скаржаться:

• нашому педіатру не сподобався висип на шкірі малечі, та він відправив до дерматолога, але ж це проста алергія;
  • в мене багато родимок, а дерматолог кожного разу призначає дорогу діагностичну процедуру, каже, в мене може бути меланома;
  • в усіх підлітків є висип на шкірі, нащо ще здавати якісь аналізи.
Послуги центру Агапіт на м. Чернігівська: інструментальна діагностика; лабораторні аналізи; гастроскопія; консультації кардіолога, терапевта, гастроентеролога, гінеколога, уролога, дерматолога, маммолога, стоматолога та інших фахівців; фізіотерапія; лікувальні масажі; мануальна терапія та ін.
Суми вул. Троїцька, 48
7,3
Медико-діагностичний центр "Експерт" створений в 2013 році, спеціалізується в області магнітно-резонансної томографії внутрішніх органів і систем. Лікарі центру мають високу кваліфікацію, вдосконалюють свої навички, пройшли навчання в країні і за її межами.
Київ пр-т Володимира Івасюка (Героїв Сталінграда), 8 (корп. 4) м.Оболонь23 4 м.Почайна33 8
Медичний заклад “Мати та дитина” - це спеціалізована клініка, яка займається лікуванням та підтримкою жіночого репродуктивного здоров'я. Почав функціонувати у 2013 році. Серед перших пріоритетів установи – ДРТ.
Пн: 09:00-17:00 Вт: 09:00-17:00 Ср: 09:00-17:00 Пт: 09:00-17:00
Клініка "Мати та дитина" - це спеціалізований медичний центр, у якому проводиться робота щодо збереження репродуктивного здоров'я. Почав функціонувати у 2011 році. Основним вектором діяльності клініки є допоміжні репродуктивні технології.
Краматорськ м. Дружківка, вул. Соборна, 22
9,6
Медична лабораторія "Нова діагностика" м. Дружківка відноситься до мережі діагностичних лабораторій, спеціалізується на проведенні різних аналізів і досліджень. Деякі з проведених аналізів не мають аналогів в країні.
Сучасний кабінет ультразвукової діагностики організму "Ультра-Соно" займається медичною діагностикой неінвазивними методами, які більш інформативні. В кабінеті працюють кваліфіковані фахівці, лікарі та лаборанти, які вдосконалюють свої знання.
Пн: 10:00-14:00 Вт: 16:00-19:00 Ср: 10:00-14:00 Чт: 16:00-19:00 Пт: 10:00-14:00
7,1
Більше 10 років відома на ринку медичних послуг компанія «Інститут клінічної медицини». Клініка пропонує послуги щодо своєчасної якісній діагностиці стану організму і виявленню проблем на ранніх стадіях: експертне ультразвукове дослідження, дуплексне сканування судин, ендоскопічна діагностика (гастроскопія, кольпоскопія), дерматоскопія, функціональна діагностика (електрокардіографія), фолікулометрія.
Київ вул. Анни Ахматової, 31 м.Позняки8 5 м.Осокорки24 10
7,6
Сучасний медичний центр "ВІзіум" надає кваліфіковану медичну допомогу для всієї родини, що включає інструментальну і лабораторну діагностику, вакцинацію, амбулаторне оперативне лікування, маніпуляції і медичні процедури, виклик лікаря додому до пацієнта.