Сервис "Лікарні" является БЕСПЛАТНЫМ для пациентов и не содержит никаких скрытых комиссий.

Усе, що пацієнт повинен знати про порядок проведення гастроскопії

Усе, що пацієнт повинен знати про порядок проведення гастроскопії

Підготовка до процедури

Гастроскопія — це сучасна діагностично-лікувальна процедура, яка дозволяє оглянути стан слизової оболонки верхніх відділів шлунково-кишкового тракту. Виконується за допомогою ендоскопічного обладнання, яке поступово вводиться через ротову порожнину та стравохід у шлунок. Гастроскопія потребує додаткової підготовки:

 • останнє приймання їжі відбувається за 6-8 годин до початку проведення процедури;
 • забороняється курити, жувати гумку за 2-3 години до початку процедури, щоб уникнути підвищеної секреції в шлунку.

Процедура відбувається за стандартами організації медичної допомоги хворим з гострими та хронічними станами. (Накази МОЗ України та уніфіковані медичні протоколи лікування від 06.11.2014 No 826, від 21.06.2016 No 613, від 31.10.2013 No 943, від 11.02.2016 No 90 та інші).

З чого складається, як проводиться

Для діагностики використовується гнучкий фіброгастроскоп, який обладнаний волоконно-оптичною системою. За допомогою камери та монітора фахівець слідкує за поступовим введенням трубки, проводить візуальний огляд стравоходу, шлунку, дванадцятипалої кишки.

Обстеження виконується амбулаторно у медичному закладі (поліклініці, приватній лікарні або лікувально-діагностичному центрі, міській або районній лікарні), які мають відповідне обладнання та кваліфікованого фахівця. Гастроскопія для лікування при кровотечі в порожнину ЖКТ застосовується для тимчасової або остаточної зупинки кровотечі, впливу на патологічні процеси для упередження рецидивів.

Пацієнт укладається на столі в положенні на лівому боці, ноги трохи зігнути у колінах, спина пряма. Трубку апарату поступово вводять у стравохід. Увесь процес займає 2-3 хвилини. Лікар ретельного оглядає шлунково-кишковий тракт, після закінчення процедури хворий отримує результати протоколу.

Як має виглядати висновок лікаря

По завершенні гастроскопії лікар надає пацієнту висновок, з яким треба звернутися до гастроентеролога для подальшого лікування. Протокол дослідження складається з таких частин:

 • особиста інформація, ПІБ та вік пацієнта;
 • назва медичної установи, у якій виконалась процедура;
 • повний опис стану слизової оболонки стравоходу, шлунку, дванадцятипалої кишки;
 • висновок лікаря;
 • ПІБ та підпис лікаря, печатка медичного закладу.
Возникли вопросы — проконсультируйтесь с врачом
Для записи на консультацию звоните по телефонам или заполните форму обратной связи:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введите имя
Введите телефон
Заполните поле телефона
Комментарий
Отправляя заявку, вы принимаете правила работы сервиса
Спасибо,

Ваш запрос успешно отправлен!

В ближайшее время с Вами свяжется специалист
call-центра и уточнит все вопросы.

На що треба звернути увагу!

Для уникнення неприємних відчуттів горло пацієнта обробляють лідокаїном у формі спрею. Процес діагностики займає декілька хвилин, але неприємні відчуття у горлі пацієнт відчуває ще 2-3 години. Після закінчення обстеження варто декілька годин уникати приймання їжі, кави та чаю, газованих напоїв, а також куріння.

Гастроскопія по точності діагностики перевершує рентгенологічні методи. Гастроскопія виконується дітям до 6 років під загальною анестезією, після 6 років наркоз використовується за потреби. Для дітей застосовуються тонкі трубки малого діаметра 6-9 мм.

Коли процедура неефективна

Планова гастроскопія не виконується, якщо пацієнт має такі порушення:

 • серцево-судинну недостатність;
 • гострий інфаркт міокарда;
 • гостре порушення мозкового кровообігу;
 • дихальну недостатність;
 • аневризму;
 • порушення серцевого ритму;
 • важкі психічні розлади.

Невідкладна допомога при екстрених випадках практично не має протипоказань.

З практики лікаря

Деякі пацієнти скаржаться:

 • маю хворий шлунок, але не хочу робити гастроскопію, бо це дуже неприємна процедура, а іншої діагностики лікар не призначає;
 • у процесі виконання гастроскопії лікар провів процедуру не дуже вдало, горло потім дуже сильно боліло декілька діб;
 • у нашій лікарні апаратура застаріла, трубка дуже широка, ковтати її важко та неприємно.
Киев ул. Вышгородская, 38 м.Петровка28 м.Оболонь30
8,1
Многопрофильная клиника семейной медицины «Медима» основана в 2012 году. Учреждение располагает диагностическим и физиотерапевтическим отделением и двумя отделениями для детей и взрослых.
Записаться на прием
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 09:00-16:00 Вс: 09:00-16:00
8,0
Стоматологический центр "Вилида" - медицинское учреждение, объединившее высококвалифицированных врачей данной специальности. Преимуществом центра является комплексное решение стоматологических проблем: от проведения диагностики до получения полноценного результата.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-20:00 Сб: 09:00-18:00
Частная стоматологическая клиника "Вилида" - это специалисты высокой квалификациии с большим опытом работы со взрослыми и детками, современное импортное оборудование. Для пациентов в центре создается комфортная обстановка, бесплатный WI-FI, детская комната, парковка.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-21:00 Сб: 09:00-21:00
Центр репродуктивной медицины "Nativita (Нативита)" специализируется на лечении женского и мужского бесплодия. Клиника применяет комплексные протоколы терапии, учитывая все индивидуальные особенности пациента. Специалисты центра активно внедряют последние достижения биомедицины.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-18:00 Сб: 09:00-14:00
Основным направлением деятельности медицинского учреждения является проведение обследований и выдача медицинских справок различных форм. "Медстрахсервис" работает по лицензии Министерства здравоохранения Украины. Пациентов принимают высококвалифицированные врачи, имеющие соответствующие сертификаты на осуществление медицинской практики.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-19:00 Сб: 09:00-15:00 Вс: 12:00-15:00
Специализированное учреждение “Частный кабинет Пророченко” занимается диагностированием и лечением сердечно-сосудистых патологий. Приём ведёт врач высшей квалификационной категории.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-20:00
Киев г. Вишневое, ул. Святошинская, 27б (вход с улицы Леси Украинки)
6,7
Многопрофильный центр "Прайм-плюс" - это частная семейная клиника, предоставляющая широкий комплекс услуг. В учреждении функционирует собственная служба скорой помощи.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-19:00 Сб: 09:00-19:00 Вс: 09:00-19:00
Многопрофильное медучреждение "Медицинский центр имени доктора Геймана" — это современная клиника, которая предлагает своим пациентам широкий спектр услуг по оказанию терапевтической и оперативной помощи.
Записаться на прием
Пн — Пт: 09:00-19:00 Сб: 10:00-16:00