Cервіс пацієнтів "Лікарні" є БЕЗКОШТОВНИМ для пацієнтів та не містить ніяких прихованих комісій.

Альтернатива біопсії печінки - еластографія (Альтернатива биопсии печени — эластография)

Киев пр. Героїв Сталінграда, 48
5,1
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-18:00Сб: 09:00-18:00

УЗИ-специалист

8,65
Альтернатива біопсії печінки - еластографія (Альтернатива биопсии печени — эластография)

Інтерв'ю з лікарем I категорії, кандидатом медичних наук, Синепуповою Нелею Анатоліївною

— Суть процедури?

Зараз в арсеналі сучасного лікаря УЗД є такий інформативний метод дослідження, як еластографія. Суть процедури полягає в тому, що можна вимірювати жорсткість (еластичність) нормальної та патологічно зміненої тканини. Виявлено, що патологічно змінені тканини мають більш високу жорсткість і менше підлягають деформації під впливом різних факторів. Вимірюючи цю жорсткість, ми можемо судити, чи нормальна тканина, чи патологічно змінена.

Сучасний апарат зібрав найновіші технології.

  • Загальне УЗД.
  • Допплер.
  • Еластографія (еластометрія).

На даний момент найчастіше застосовується методика при дослідженні печінки. У пацієнта з хронічним гепатитом В та С розвивається фіброз, який закінчується цирозом, тому дуже важливо на ранньому етапі визначити наявність фіброзу та його ступінь.

Еластрограма відповідає на питання, є чи ні фіброзу, а також який його ступінь. Зараз використовуються сучасні препарати для лікування гепатиту В і С, тому методика дає можливість об'єктивно оцінити і якість лікування, що проводиться. На початкових стадіях фіброзу можна говорити, що є шанс повного одужання.

Еластографія дозволяє не тільки діагностувати фіброз печінки, але й оцінити якість проведеного лікування.

— Як часто можна застосовувати методику та яка має бути підготовка?

Раз на півроку можна застосовувати, необхідності частіше проводити дослідження немає. Перед дослідженням пацієнти мають бути добре підготовлені. Протягом двох днів до дослідження дотримуються дієти, яка виключає вживання продуктів, що викликають підвищене газоутворення у кишечнику, алкоголь, газовані напої, соки, молочні продукти, чорний хліб. За день до дослідження слід пити активоване вугілля після кожного їди.

Оскільки дослідження має проводитися натщесерце, призначається процедура на ранковий час.

Наш досвід показує, що досить ефективним способом підготовки пацієнта є просте активоване вугілля та суворе дотримання запропонованої дієти. Тривалість дослідження – 40 хвилин.

— Чи є якісь протипоказання?

Жодних протипоказань немає.

— Які методи дослідження використовуються визначення фіброзу печінки?

Існує ще два методи визначення ступеня фіброзу печінки — фібротест (береться кров із вени) та фіброскан. Ці методи мають свої значні недоліки.

  • Фібротест не можна проводити при гострому гепатиті, гострому гемолізі, позапечінковому холестазі. Наявність фіброзу інших органів завищує загальний показник.
  • Фіброскан — технологія дорога, дає завищення результатів аналізу, які не можна порівняти з клінічними даними.

Еластографія має переваги перед описаними вище методами.

— Чи проводиться еластографія дітям та вагітним?

Дослідження проводиться і призначається тим дітям, у яких вроджений фіброз печінки. Доки не з'явилася ця методика, малюкам робили біопсію (пункцію печінки). Як правило, вагітним не проводиться (можна, але не бажано).

— Коли застосовується? Переваги методики?

Результати дослідження готові одразу. До нас приходять пацієнти вже після консультації спеціаліста. При собі бажано мати медичну документацію. Лікар повинен спочатку розуміти, про що думає лікар. Фахівець, який направляє до нас, ставить цілі та завдання. Жорсткість патологічних тканин відрізняється від жорсткості нормальних тканин, тому за допомогою еластографії можна проводити диференціальну діагностику між раком та доброякісним утворенням. Так, можна діагностувати рак щитовидної залози, рак молочних залоз, передміхурової залози, нирки, лімфатичних вузлів, матки.

Встановлено суттєву відмінність значень жорсткості для нормальної тканини, доброякісних та злоякісних утворень. Еластограма має кількісні та якісні показники. Існують прикордонні значення жорсткості, які не дозволяють визначити характер освіти. У таких випадках ми рекомендуємо провести біопсію.

Виникли питання — проконсультуйтеся з лікарем
Для запису на консультацію телефонуйте або заповніть форму зворотнього зв'язку:
(050) 301-99-26 (067) 446-11-79
Введіть ім'я
Введіть телефон
Заповніть поле телефона
Коментар
Відправляючи запит, Ви приймаиєте правила роботи сервісу
Дякуємо,

Ваш запит успішно відправлено!

У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.

Результати еластограми є обґрунтованим показанням для біопсії.

Переваги еластографії:

  • мінімальні тимчасові витрати;
  • неінвазивність;
  • висока точність та інформативність.

Переклад російською мовою:

Интервью с врачом I категории, кандидатом медицинских наук, Синепуповой Нелей Анатольевной

— Суть процедуры?

Сейчас в арсенале современного врача УЗИ имеется такой информативный метод исследования, как эластография. Суть процедуры заключается в том, что можно измерять жесткость (эластичность) нормальной и патологически измененной ткани. Выявлено, патологически измененные ткани имеют более высокую жесткость и меньше подлежат деформации под воздействием различных факторов. Измеряя эту жесткость, мы можем судить, нормальная ткань или паталогически измененная.

Современный аппарат собрал самые новые технологии.

  • Общее УЗИ.
  • Допплер.
  • Эластография (эластометрия).

В настоящей момент чаще всего применяется методика при исследовании печени. У пациента с хроническим гепатитом В и С развивается фиброз, который заканчивается циррозом, поэтому очень важно на раннем этапе определить наличие фиброза и его степень.

Эластрограмма отвечает на вопрос, есть или нет фиброза, а также какова его степень. Сейчас используются современные препараты для лечения гепатита В и С, поэтому методика дает возможность объективно оценить и качество проводимого лечения. На начальных стадиях фиброза можно говорить, что еще есть шанс полного выздоровления.

Эластография позволяет не только диагностировать фиброз печени, но и оценить качество проведенного лечения.

— Как часто можно применять методику и какая должна быть подготовка?

Раз в полгода можно применять, необходимости чаще проводить исследование нет. Перед исследованием пациенты должны быть хорошо подготовлены. В течение двух дней до исследования соблюдают диету, которая исключает употребление продуктов, вызывающих повышенное газообразование в кишечнике, алкоголь, газированные напитки, соки, молочные продукты, чёрный хлеб. За день до исследования следует пить активированный уголь после каждого приема пищи.

Так как исследование должно проводится натощак, назначается процедура на утреннее время.

Наш опыт показывает, что достаточно эффективным способом подготовки пациента является простой активированный уголь и строгое соблюдение предлагаемой диеты. Длительность исследования — 40 минут.

— Есть ли какие-то противопоказания?

Никаких противопоказаний нет.

— Какие методы исследования используются для определения фиброза печени?

Существует еще два метода определения степени фиброза печени — фибротест (берется кровь из вены) и фиброскан. У этих методов есть свои значительные недостатки.

  • Фибротест нельзя проводить при остром гепатите, остром гемолизе, внепеченочном холестазе. Наличие фиброза других органов завышает общий показатель.
  • Фиброскан — технология дорогостоящая, дает завышение результатов анализа, которые несопоставимы с клиническими данными.

Эластография имеет преимущества перед вышеописанными методами.

— Проводится ли эластография детям и беременным?

Исследование проводится и назначается тем деткам, у которых врожденный фиброз печени. До тех пор, пока не появилась эта методика, малышам делали биопсию (пункцию печени). Как правило, беременным не проводится (можно, но не желательно).

— Когда применяется? Преимущества методики?

Результаты исследования готовы сразу. К нам приходят пациенты уже после консультации специалиста. При себе желательно иметь медицинскую документацию. Врач должен изначально понимать, о чем думает лечащий врач. Специалист, направляющий к нам, ставит цели и задачи. Жесткость патологических тканей отличается от жесткости нормальных тканей, поэтому с помощью эластографии можно проводить дифференциальную диагностику между раком и доброкачественным образованием. Так, можно диагностировать рак щитовидной железы, рак молочных желез, предстательной железы, почки, лимфатических узлов, матки.

Установлено существенное различие значений жесткости для нормальной ткани, доброкачественных и злокачественных образований. Эластограмма имеет количественные и качественные показатели. Существуют пограничные значения жесткости, которые не позволяют определить характер образования.. В таких случаях мы рекомендуем провести биопсию.

Результаты эластограммы — это обоснованное показание для биопсии.

Преимущества эластографии:

  • минимальные временные затраты;
  • неинвазивность;
  • высокая точность и информативность.
Медичний центр «Оксфорд Медікал» — це багатопрофільна клініка, яка надає лікувальну допомогу, використовуючи малоінвазивні методи. Серед фахівців установи — кандидати і доктора медичних наук.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-20:00 Сб: 08:00-20:00 Нд: 08:00-20:00
Одеса вул. Академічна (кол. Піонерська), 1 (оф. 1) р.Приморський
8,6
Клініка "Відродження життя" — це спеціалізований медичний центр, в якому лікарі поєднують стандартну медицину і новітні нетрадиційні методики.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-19:00 Сб: 09:00-16:00
Одеса вул. Маршала Говорова, 18 р.Приморський
9,5
Медичний центр в Одесі. Апаратне лікування головного болю, мігрені, ВСД, післяінсультних станів, остеохондрозу, гриж, болю в спині та суглобах. Прийом ведуть невролог, дитячий невролог, травматолог, ортопед, вертебролог, рефлексотерапевт, психолог. У штаті — професор, доктор та кандидат медичних наук.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-18:00 Сб: 09:00-18:00 Нд: 09:00-16:00
Медичний центр "Медея" — це багатопрофільна клініка амбулаторно-поліклінічного типу. Є частиною мережі однойменних лікувальних установ.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-19:00 Сб: 09:00-19:00 Нд: 09:00-19:00
МедЕліт — це спеціалізований медичний центр, в якому проводиться діагностування та лікування різних патологій з використанням найсучасніших методик. Почав функціонувати в 2011 році. Основні медичні області, в яких практикує клініка - неврологія і гастроентерологія.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 09:00-18:00 Сб: 09:00-18:00
Інститут вертебрології і реабілітації на Лук'янівці займається проблемами патології хребта, заснований в 2002 році. Колектив інституту має багаторічний досвід роботи в даній області, вся діяльність сертифікована МОЗ, авторські методики запатентовані.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-21:00 Сб: 09:00-17:00
Інститут вертебрології і реабілітації є мережею медичних центрів у Києві і регіонах України, головною спеціалізацією яких є консервативне лікування захворювань опорно-рухового апарату, комплексна ортопедична реабілітація посттравматичних і постхірургічних станів, профілактика захворювань хребта і суглобів.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:00-21:00 Сб: 09:00-17:00
Запоріжжя вул. Гончаренка (кол. Панфіловців), 7 р.Вознесенський
7,0
Медичний центр Оксфорд Медікал орієнтований на лікування щадними малотравматичними методиками по 9 основних напрямків в медицині. Прийом ведуть 350 фахівців - професори, кандидати і доктора медичних наук, лікарі вищої кваліфікації.
Записатися на прийом
Пн — Пт: 08:30-18:00 Сб: 08:30-17:00 Нд: 08:30-15:00