Дитячий енурез: причини та лікування (Детский энурез: причины и лечение)

Енурез потребує лікування, якщо дитина старша за чотири роки мочиться в ліжко більше одного разу за три тижні.
Енурез може виникнути через:
- порушення роботи сечового міхура, нирок, сечовивідних шляхів;
- виникнення інфекції;
- стрес, розлади психіки;
- ураження ЦНС.
До лікування дитячого енурезу потрібно переконатися у відсутності ознак запалення (циститу) та інших порушень – зробити аналізи, пройти обстеження. Якщо патології не виявлено, можливо це погана передача інформації в мозок про переповненість сечового міхура, що говорить про незрілість ЦНС.
Визначити причину прояву енурезу нічного у дітей та призначити грамотне лікування може лише група фахівців: уролог, невропатолог, гінеколог, педіатр. Для дитини віком понад 6 років призначається урологічна діагностика.
Застосовується кілька методик:
- цистографія- рентген;
- урофлоуметрія- оцінка функціональної роботи органу;
- цитоскопія - здійснюється за показаннями;
- УЗД.
Лікування енурезу у хлопчиків/дівчат і підлітків складається з безлічі способів, які не дають повної гарантії одужання. Однак кілька методів, що нині використовуються, вважаються високоефективними. За типами вони поділяються на:
- режимні;
- медикаментозні (прийом таблеток);
- немедикаментозні (фізіо- та психотерапевтичні).
Вибір способу залежить від ситуації. При цьому успіх лікування дитячого енурезу реальний лише за участю малюка та дорослих.
Енурез нічний: лікування в домашніх умовах
Пара порад, які стануть у нагоді батькам:
- Не лайте своє чадо за калюжу в ліжку. Він не винний. Підтримайте карапуза, виявите розуміння.
- Не надягайте підгузки. Більшість тих, хто страждає на дане захворювання, тривалий період носила підгузки. Забудьте про існування непромокаючих штанців, коли дитині виповниться 1,5 роки. Привчайте дитину до туалету!
- Водіть карапуза до вбиральні перед сном. Обмежте приймання рідин на ніч.
- Уникайте зайвого перезбудження ввечері. Жодних страшних фільмів та активних ігор!
- Діти дошкільного віку повинні відходити до сну не пізніше дев'ятої години.
- Якщо ваше чадо лякається темряви і не хоче залишатися сам, залиште включеним світло в кімнаті, а двері - відчиненими. Іноді слід розмістити малюка в батьківській спальні в окремому ліжку, поки проблема не вирішиться.
- Не будіть дитину вночі, щоб вона сходила до туалету! Лікарі радять цього не робити. Карапуз знаходиться у напівсонному неадекватному стані, тому такий підхід не дасть позитивного результату, а лише закріпить енурез. Якщо ж ви все-таки хочете, щоб малюк сходив пописати, розбудіть його повністю.
- Хваліть малюка за кожну "суху" ніч - так ви будете ближче до усунення захворювання.
Ваш запит успішно відправлено!
У найближчий час з Вами зв'яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.
Не чекайте, що проблема зникне сама по собі. Це ще можливо, якщо дитина не досягла 6-річного віку. Після початку шкільного навчання "вичікувальна" тактика не працює, і малюк повинен отримати адекватну допомогу фахівців.
Переклад російською мовою:
Энурез нуждается в лечении, если ребенок старше четырех лет мочится в кровать более одного раза за три недели.
Энурез способен возникнуть из-за:
- нарушения работы мочевого пузыря, почек, мочевыводящих путей;
- возникновения инфекции;
- стресса, расстройства психики;
- поражения ЦНС.
До лечения детского энуреза нужно убедиться в отсутствии признаков воспаления (цистита) и других нарушений - сделать анализы, пройти обследование. Если патологии не выявлены, возможно, это плохая передача информации в мозг о переполненности мочевого пузыря, что говорит о незрелости ЦНС.
Определить причину проявления энуреза ночного у детей и назначить грамотное лечение может лишь группа специалистов: уролог, невропатолог, гинеколог, педиатр. Для ребенка старше 6 лет назначается урологическая диагностика.
Применяется несколько методик:
- цистография- рентген;
- урофлоуметрия- оценка функциональной работы органа;
- цитоскопия - осуществляется по показаниям;
- УЗИ.
Лечение энуреза у мальчиков/девочек и подростков состоит из множества способов, которые не дают полной гарантии выздоровления. Однако несколько методов из ныне используемых считаются высокоэффективными. По типам они делятся на:
- режимные;
- медикаментозные (прием таблеток);
- немедикаментозные (физио- и психотерапевтические).
Выбор способа зависит от существующей ситуации. При этом успех лечения детского энуреза реален лишь при участии малыша и взрослых.
Энурез ночной: лечение в домашних условиях
Пара советов, которые пригодятся родителям:
- Не ругайте свое чадо за лужу в постели. Он не виноват. Поддержите карапуза, проявите понимание.
- Не надевайте подгузники. Большая часть тех, кто страдает данным заболеванием, длительный период носила подгузники. Забудьте о существовании непромокающих штанишек, когда крохе исполнится 1,5 года. Приучайте ребенка к туалету!
- Водите карапуза в уборную перед сном. Ограничьте на ночь прием жидкостей.
- Избегайте излишнего перевозбуждения вечером. Никаких страшных фильмов и активных игр!
- Дети дошкольного возраста должны отходить ко сну не позже девяти часов.
- Если ваше чадо пугается темноты и не хочет оставаться сам, оставьте включенным свет в комнате, а дверь - открытой. Иногда следует разместить кроху в родительской спальне в отдельной кровати, пока проблема не разрешится.
- Не будите ребенка ночью, чтобы он сходил в туалет! Врачи советуют этого не делать. Карапуз находится в полусонном неадекватном состоянии, поэтому такой подход не даст положительный результат, а лишь закрепит энурез. Если же вы все-таки хотите, чтобы малыш сходил пописать, разбудите его полностью.
- Хвалите кроху за каждую "сухую" ночь - так вы будете ближе к устранению заболевания.
Не ждите, что проблема исчезнет сама по себе. Это еще возможно, если ребенок не достиг 6-ти летнего возраста. После начала школьного обучения "выжидательная" тактика не работает, и кроха должен получить адекватную помощь специалистов.






