В який час краще снідати
Відомий факт — люди, які систематично відмовляються від сніданку, часто страждають від хронічних захворювань органів травного тракту. Це може бути гастродуоденіт (запалення слизової шлунка, 12-палої кишки), виразкова хвороба шлунка. Крім органної дисфункції, відсутність ранкового прийому їжі негативно позначається на психоемоційному стані. Людина до обіднього часу поступово починає відчувати занепад сил, що є "сигналом" організму про дефіцит енергетичних запасів. Меню сніданку може бути різноманітним, однак прийом їжі повинен проходити приблизно в один і той же час. Найбільш підходящим часом вважається період з 7 до 9 години ранку. Привчивши свій організм до надходження їжі в даний час, вже не вдасться його обдурити.
"Правильний" сніданок включає в себе кілька основних пунктів:
- прийом їжі в один і той же час;
- невелика порція, що дозволяє попередити переїдання;
- різноманітність (вживання різних каш, салатів, рибних, м'ясних виробів, овочів).
Скласти найбільш корисне меню може дієтолог або гастроентеролог, який на підставі проведених досліджень спочатку визначає вираженість дисфункції того чи іншого органу, а потім підбирає оптимальні продукти. При складанні меню також враховується фізична, розумова активність людини, умови праці, вік, стать, заняття фітнесом.
Якщо у людини планується навантаження протягом дня, в сніданок рекомендується включити білки, вуглеводи (хліб з висівками, листя салату, куряче м'ясо, каші). Марними продуктами вважається ковбаса, солодощі, здоба. Якщо хочеться солодкого, можна випити чай з медом. До речі, крім чаю вранці дозволяється пити заварну натуральну каву, свіжі соки, негазовану воду.
Сніданок дуже важливий, тому організму не варто відмовляти в ньому, навіть, якщо Ви проспали на роботу.