Вакцини проти COVID-19, туберкульозу, дифтерії та правця: кому показані

26-04-2023
Вакцини проти COVID-19, туберкульозу, дифтерії та правця є одними з найважливіших у графіку профілактичних щеплень. Усі ці хвороби є серйозними інфекційними захворюваннями, які можуть призвести не тільки до небезпечних ускладнень, але навіть до смерті.
Вакцини проти COVID-19, туберкульозу, дифтерії та правця: кому показані

Природного захисту проти цих типів інфекцій не існує, а імунітет після перенесеного захворювання зовсім нетривалий. Захиститися від хвороб допоможе лише вакцинація. Давайте розглянемо кому показані ці щеплення.

Показання до щеплення проти COVID-19:

Вакцинація проти COVID-19 рекомендована всім у віці від 16 років. Обовʼязковою вакцина є для працівників:

• центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових
  • установ незалежно від типу та форми власності.

Показання до щеплення БЦЖ (проти туберкульозу):

• діти повинні отримати 1 дозу вакцини БЦЖ на 3-5 день після народження;
  • діти старше 5 днів також можуть бути вакциновані, якщо раніше вони не були щеплені.

Показання до щеплення АДП (проти дифтерії та правця):

• діти у віці понад 3 роки;
  • епідзони, де обов'язково проводяться щеплення проти дифтерії;
  • дітям, у яких спостерігалися ускладнення після вакцинації АКДП;
  • при плановій ревакцинації АДП в 6, 16 років і в наступні роки через кожні 10 років;
  • дітям, в анамнезі яких є коклюш (щеплення проводиться замість АКДП в будь-якому віці);
  • дорослим, у яких не збереглася інформація про щеплення проти правця і/ або щеплення від дифтерії.

За даними урядового порталу, під час більш ніж річного продовження війни в Україні МОЗ продовжує отримувати медичну гуманітарну допомогу від партнерів у вигляді вакцин проти COVID-19, туберкульозу, дифтерії та правця. Так, цього разу вона надійшла від: окремо Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у колаборації з глобальною ініціативою, спрямованою на рівний доступ до вакцин проти COVID-19, СOVAX; Уряду Греції; Урядового агентства стратегічних резервів в Польщі; благодійної організації зі США Direct Relief; фармацевтичної компанії з Великобританії Amaxa; Help Ukraine Center, який залучає гуманітарну допомогу зі всього світу і транспортує її до України.

Допомогу передано у вигляді:

• 190 000 доз вакцини БЦЖ (проти туберкульозу);
  • 60 000 доз вакцини Пентаксим (зокрема для профілактики дифтерії, правця, кашлюку);
  • 50 000 доз вакцини Сomirnaty (проти COVID-19);
  • 52 палет лікарських засобів;
  • 13 палет «Такролімусу» і «Піроксикаму»;
  • 261 палети захисних костюмів.
8,2
Oxford Medical Ilaya — это современный медицинский центр с крупным отделением репродуктивной медицины, а также поликлиникой для взрослых и дневным стационаром. Здесь установлено новое диагностическое и лечебное оборудование экспертного класса.
Центр «Медпомощь» специализируется на лечении и уходе за больными, оказании услуг лежачим и тяжелобольным пациентам. Выполнение самых сложных медицинских манипуляций и забор материала для анализов, современные исследования как в условиях клиники, так и на дому у пациента — ежедневная работа штата лицензированных врачей и медсестер.