Як зрозуміти, що в тебе алергія

18-07-2023
Іноді буває важко відрізнити алергію від застуди або інших захворювань, що викликають схожі симптоми, особливо, якщо у вас легкі симптоми алергії.
Як зрозуміти, що в тебе алергія

Хоча симптоми можуть відрізнятися, якщо у вас свербіж, сльозотеча і нежить, цілком імовірно, що у вас є алергія. Люди страждають на неї все частіше, і як демонструють дані, у світі від 10 до 30% населення страждає на алергічні риніти (нежить).

Що таке алергія?

Алергія - це реакція організму на речовини, які вважає шкідливими. Однак ці речовини часто нешкідливі. Наприклад, деякі люди можуть чхати та у них сльозяться очі при контакті з пилком. Пилок, який змушує ваше тіло реагувати в такий спосіб, є алергеном.

Під час алергії ваша імунна система виробляє антитіла, які називаються імуноглобуліном Е (IgE), які позначають нешкідливий алерген як шкідливий. Коли ви стикаєтеся з алергеном, ваша імунна система запалює різні частини вашого тіла, такі як шкіра, носові пазухи та дихальні шляхи.

Загальні алергени включають:

• Пилок трави та дерев
  • Лупа домашніх тварин, крихітні лусочки шкіри або волосся
  • Пилові кліщі
  • Харчові продукти, такі як арахіс та лісові горіхи, пшениця, соя, риба, молюски та молочні продукти
  • Укуси комах
  • Ліки, включаючи ібупрофен та деякі антибіотики, такі як пеніцилін
  • Латекс
  • Побутова хімія

Ознаки та симптоми алергії

Алергічні реакції залежать від залученого алергену та можуть вражати різні частини тіла. Симптоми алергії можуть бути легкими чи тяжкими. Тяжка алергія може спричинити небезпечну реакцію, відому як анафілаксія. Загальні симптоми алергії включають:

• Чхання, особливо напади чхання, які тривають день за днем без очевидної причини.
  • Нежить, при чому виділення з носа зазвичай прозорі та водянисті.
  • Закладеність носа: через алергію оболонка носової порожнини запалюється і товстішає, викликаючи закупорку носового каналу.
  • Сльозогінність очей та свербіж очей за відсутності зовнішнього подразника.
  • Свербіж шкіри.
  • Кропивʼянка.
  • Погіршення симптомів астми чи екземи.
Oxford Medical Ilaya — это современный медицинский центр с крупным отделением репродуктивной медицины, а также поликлиникой для взрослых и дневным стационаром. Здесь установлено новое диагностическое и лечебное оборудование экспертного класса.
Центр «Медпомощь» специализируется на лечении и уходе за больными, оказании услуг лежачим и тяжелобольным пациентам. Выполнение самых сложных медицинских манипуляций и забор материала для анализов, современные исследования как в условиях клиники, так и на дому у пациента — ежедневная работа штата лицензированных врачей и медсестер.