Колоноскопія: кому показана

20-10-2023
Колоноскопія – це обстеження, яке використовується для виявлення змін у товстому кишківнику (товстій кишці) та прямій кишці, наприклад, набряклість, подразнення тканин, поліпи або рак.
Колоноскопія: кому показана

Під час колоноскопії в пряму кишку вставляється довга гнучка трубка (колоноскоп). Крихітна відеокамера на кінці трубки дозволяє лікарю оглянути внутрішню частину товстої кишки. Якщо необхідно, поліпи або інші типи аномальної тканини можна видалити через скоп під час колоноскопії. Зразки тканин (біопсії) також можна взяти під час колоноскопії.

Кому та чому показана колоноскопія?

Колоноскопія може бути профілактичною, діагностичною чи терапевтичною. Лікар може порадити пройти колоноскопію для регулярного скринінгу на рак, якщо у вас статистично вищий ризик розвитку колоректального раку. Оскільки будь-яка людина може захворіти на колоректальний рак у будь-який час без попередження чи симптомів, скринінг є найкращим способом випередити його.

Пройти колоноскопію для виявлення раку рекомендовано, якщо:

• Вам більше 45 років.
  • Ви не проходили колоноскопію 10 років.
  • Вам видалили тканину під час останньої колоноскопії.
  • Маєте сімейну історію колоректального раку.
  • Маєте спадкове захворювання, яке підвищує ризик, наприклад сімейний аденоматозний поліпоз або синдром Лінча.
  • Є запальні захворювання кишківника.

Ваш лікар може порекомендувати колоноскопію, щоб:

• Дослідити кишкові ознаки та симптоми. Колоноскопія може допомогти вашому лікареві вивчити можливі причини болю в животі, ректальної кровотечі, хронічної діареї та інших кишкових проблем.
  • Скринінг на рак товстої кишки. Якщо вам 45 років і більше, і ви маєте середній ризик раку товстої кишки (у вас немає факторів ризику раку товстої кишки, окрім віку), ваш лікар може рекомендувати проходити колоноскопію кожні 10 років. Якщо у вас є інші фактори ризику, лікар може порекомендувати пройти обстеження раніше. Колоноскопія є одним із небагатьох варіантів скринінгу раку товстої кишки. Поговоріть зі своїм лікарем про найкращі варіанти для вас.
  • Виявити та видалити додаткові поліпи. Якщо у вас раніше були поліпи, ваш лікар може порекомендувати повторну колоноскопію, щоб виявити та видалити додаткові поліпи. Це робиться для зниження ризику раку товстої кишки.
  • Лікувати проблему. Іноді колоноскопію можна зробити з метою лікування, наприклад, встановлення стента або видалення об’єкта з товстої кишки.
Oxford Medical Ilaya — это современный медицинский центр с крупным отделением репродуктивной медицины, а также поликлиникой для взрослых и дневным стационаром. Здесь установлено новое диагностическое и лечебное оборудование экспертного класса.
Центр «Медпомощь» специализируется на лечении и уходе за больными, оказании услуг лежачим и тяжелобольным пациентам. Выполнение самых сложных медицинских манипуляций и забор материала для анализов, современные исследования как в условиях клиники, так и на дому у пациента — ежедневная работа штата лицензированных врачей и медсестер.