Епідуральна анестезія для вагітних: кому можна, а кому ні

25-01-2024
Епідуральна анестезія є найпопулярнішим методом знеболення під час пологів. Жінки вимагають епідуральної анестезії більше, ніж будь-якого іншого методу знеболювання. Понад 50% жінок, які народжують у стаціонарі, використовують епідуральну анестезію. Проте, цей метод знеболення підходить не всім, оскільки є багато причин, чому епідуральна анастезія може бути протипоказана.
Епідуральна анестезія для вагітних: кому можна, а кому ні

Що таке епідуральна анестезія?

Епідуральна анестезія - це регіонарна анестезія, яка блокує біль у певній ділянці тіла. Метою епідуральної анестезії є забезпечення анальгезії або полегшення болю, а не анестезії, яка призводить до повної відсутності відчуттів. Епідуральні засоби блокують нервові імпульси від нижніх відділів хребта. Це призводить до зниження чутливості в нижній половині тіла. Епідуральні препарати належать до класу препаратів, які називаються місцевими анестетиками, наприклад бупівакаїн, хлорпрокаїн або лідокаїн.

Як проводиться епідуральна анестезія?

Внутрішньовенне введення рідини розпочнеться до початку активних пологів і перед процедурою встановлення епідуральної анестезії. Ви можете очікувати отримання 1-2 літрів внутрішньовенної рідини під час пологів. Анестезіолог, акушер або медсестра-анестезист введуть вам епідуральну анестезію. Ви повинні залишатися нерухомими протягом 10-15 хвилин, поки встановлюється епідуральна анестезія, а потім почекати до 20 хвилин, перш ніж ліки почнуть діяти повністю.

Які переваги епідуральної анестезії?

• Епідуральна анестезія забезпечує дуже ефективне знеболювання, яке можна використовувати під час пологів.
  • Анестезіолог може контролювати ефект, регулюючи тип, кількість і силу препарату. Це важливо, тому що коли ваші пологи прогресують і ваша дитина спускається у ваші родові шляхи, доза, яку ви отримували, може перестати бути адекватною, або ви можете раптово відчути біль в іншій області.
  • Ліки впливають лише на певну ділянку, тож під час пологів ви не будете не спати, а будете напоготові. А оскільки у вас немає болю, ви можете відпочити (або навіть поспати!), коли ваша шийка матки розширюється, і зберегти енергію, коли прийде час тужитися.
  • Коли епідуральна анестезія встановлена, її можна використовувати для анестезії, якщо вам потрібен кесарів розтин або якщо вам перев’язують труби після пологів.

Коли НЕ можна використовувати епідуральну анестезію?

Епідуральна анестезія може бути протипоказана для полегшення болю під час пологів, якщо має місце будь-яке з наступного:

• Ви використовуєте засоби для розрідження крові.
  • Маєте низький рівень тромбоцитів або інші проблеми з кровʼю.
  • Маєте крововилив або шок. Якщо у вас сильна кровотеча або ви переживаєте шок, вам не введуть епідуральну анестезію з міркувань безпеки. Оскільки багато жінок, як правило, мають нижчий артеріальний тиск після епідуральної анестезії, це може бути ще більш небезпечним.
  • Маєте інфекцію на або в спині. Не у ваших інтересах, щоб ваш анестезіолог ставив епідуральну анестезію через інфіковану ділянку. Це може спричинити поширення інфекції на хребет та інші частини вашого тіла та потенційно може завдати значної шкоди.
  • Якщо у вас немає принаймні 4 см розширення.
  • Лікар не може визначити епідуральний простір. Іноді через ріст, вагу або проблеми зі спиною (включаючи сколіоз) анестезіологу може бути неможливо знайти епідуральний простір. Тому епідуральна анестезія при сколіозі може не спрацювати.
  • Якщо пологи протікають занадто швидко і немає достатньо часу для введення анестезії.
Oxford Medical Ilaya — это современный медицинский центр с крупным отделением репродуктивной медицины, а также поликлиникой для взрослых и дневным стационаром. Здесь установлено новое диагностическое и лечебное оборудование экспертного класса.
Центр «Медпомощь» специализируется на лечении и уходе за больными, оказании услуг лежачим и тяжелобольным пациентам. Выполнение самых сложных медицинских манипуляций и забор материала для анализов, современные исследования как в условиях клиники, так и на дому у пациента — ежедневная работа штата лицензированных врачей и медсестер.