Транскон'юктивальна блефаропластика — це хірургічна операція, яка проводиться за допомогою невеликих проколів у кон’юнктиві очей. Головна мета цієї процедури — мінімальна травматичність при досягненні результату.
Підготовчі процедури
Перед операцією проводяться лабораторні дослідження, діагностика гостроти зору, функції зорового нерва, визначається тонус повік, обговорюються всі наявні алергічні реакції та карта пацієнта. За необхідності лікар-хірург може призначити проходження інших фахівців.
Перед маніпуляцією припиняється прийом препаратів, що впливають на згортання крові. Заборонено куріння, прийом алкоголю та вживання їжі за вісім годин до операції.
Транскон'юктивальна блефаропластика
При великому обсязі хірургічного втручання пацієнту дають загальний наркоз, однак частіше використовується комбінація місцевої анестезії і невеликих внутрішніх седацій.
Залежно від мети операції у відповідних місцях робиться спеціальна розмітка і проводяться надрізи. Аби згодом вони були непомітні, їх роблять у природних складках шкіри. Через надрізи видаляється зайвий підшкірний жир та формується новий погляд. Лікар проводить підтяжку й акуратно з’єднує краї рани.
Операція триває до 3-х годин і практично не залишає слідів. У разі накладення швів їх заборонено мочити, а знімаються вони через 3 дні. Через 10 днів проходять синці. Якщо операція проводилась під місцевою анестезією і лікар знаходить стан пацієнта задовільним, то пацієнт виписується наступного дня.
Під час реабілітації потрібно відмовитися від носіння контактних лінз та на 10 днів від сонцезахисних окулярів, від роботи за комп’ютером і максимально обмежити перегляд телевізора. Не рекомендується нахилятися, займатися спортом, вживати алкоголь, каву, курити, користуватися косметичними засобами. Пацієнт повинен спати з піднятою головою і на 10 днів відмовитися від відвідування лазні, сауни, солярію та басейну.
Показання та протипоказання
Показання до застосування маніпуляції такі:
- корекція азіатського розрізу очей;
- кантопексія, або виправлення опущених куточків очей;
- лікування виряченого очного яблука;
- асиметрія очей;
- великі повіки;
- грижі;
- мішки під очима.
Протипоказання до проведення блефаропластики:
- інфекційні захворювання;
- герпес в активній стадії;
- злоякісні новоутворення;
- діабет;
- підвищена температура;
- захворювання щитоподібної залози;
- вагітність і період лактації;
- хвороби імунної системи;
- артеріальна гіпертензія;
- хвороби шкіри;
- рецидиви кон’юнктивіту;
- порушення згортання крові.
Наслідки
У реабілітаційному періоді може виникнути низка ускладнень (опущення й виворіт повік, гематоми, інфікування), тому варто уважно виконувати всі рекомендації лікаря.
Для повної оцінки результатів повинно пройти не менше 6 тижнів. Досягнутий ефект триває дуже довго, повторно до цієї процедури не повертаються.