Мініабдомінопластіка ― це обмежена підтяжка живота у нижньому його відділі без переміщення пупка. На відміну від повної абдомінопластики, вона має меншу тривалість, більш легкий реабілітаційний період, а рубець у зоні бікіні залишається менш помітний. Найкраще підходить для пацієнтів, які мають невелику кількість вільної шкіри нижче пупка і водночас не мають значних розтяжок, провисання шкіри.
Підготовчі процедури
Перед проведенням визначається загальний стан здоров'я, ступінь патологічних змін черевної порожнини, їхня причина, можливі супутні хвороби. За 2 тижні до операції необхідно припинити прийом лікарських препаратів, що впливають на згортання крові, не курити, не вживати алкоголь. Також хірург може призначити спеціальну дієту, яка допоможе нормалізувати обмін речовин і попередити утворення підшкірного жиру.
Мініабдомінопластіка
Процедура міні-підтяжки живота може бути виконана за допомогою ендоскопа під місцевим або загальним наркозом. Хірург робить невеликий розріз над лобкової кісткою, схожий на розріз для кесаревого розтину, щоб видалити зайвий жир. Для кращого формування зони може бути використана ліпосакція. М'язи живота підтягуються, а потім вільна шкіра розтягується вниз до розрізу, з видаленням надлишку шкірної тканини. Процедура займає від однієї до двох годин. На відміну від повної підтяжки живота, пупок залишається на місці. Розрізи закривають невеликими швами, для запобігання накопичення рідини, як правило, вставляють тимчасові дренажні трубки.
Показання та протипоказання
Показано при:
- розтяжках і в'ялості шкіри в нижній та середній третинах живота;
- розбіжності м'язів, грижових випинань;
- необхідності підтягнути шкіру після виконання ліпосакції;
- формування жирового «фартуха» у нижній третині живота.
Основними протипоказаннями вважають:
- цукровий діабет;
- важкі соматичні захворювання;
- коагулопатії (порушення згортання крові);
- виражене ожиріння;
- запальні або інфекційні процеси в зоні корекції, а також менструальні кровотечі.
Відмовитися від цієї операції варто пацієнткам, які найближчим часом планують завести дитину. З іншого боку, якщо жінка вагітніє незабаром після операції, боятися не варто: шви дуже швидко міцніють і вже через 3 місяці можуть без проблем витримувати розтягування, пов'язане з ростом плода.
Наслідки
Можуть виникнути такі ускладнення:
- набряки;
- гематоми;
- болі;
- сильний натяг шкіри на животі.