Ліпофілінг сідниць ― це методика збільшення об’єму проблемних зон шляхом пересадки власної жирової тканини пацієнта. У більшості випадків ліпофілінг викликаний бажанням збільшити розмір сідниць і надати їм форму, близьку до ідеальної. Зазвичай, це можливо після першої ж процедури. Але іноді, коли необхідна значна корекція, операцію доведеться повторити.
Підготовчі процедури
До операції пацієнт проходить повний медичний огляд. Крім того, потрібно здати кров на загальний аналіз, пройти флюорографію, ЕКГ і тести на наявність спадкових захворювань. Людям, схильним до надмірного вживання тютюну, доведеться відмовитися від цієї звички не пізніше ніж за 14 днів до призначеного втручання.
Ліпофілінг сідниць
Найчастіше використовується місцева або комбінована анестезія. Однак може бути застосований і загальний наркоз. Хірург за допомогою шприца і тонкої канюлі проводить забір необхідного обсягу жиру на тих ділянках, де його в надлишку. Відкачаний жир проходить кілька стадій очищення та підготовки до подальшого введення. Під час очистки частина жирових клітин вибраковується, тому обсяг забраного матеріалу завжди більший, ніж закачаного згодом. До того ж від 10 до 40 % жиру не приживається і розсмоктується, тому остаточний результат може потребувати декількох процедур з інтервалом між ними від 3 до 12 місяців. Очищені жирові клітини підсаджуються в сідниці. Загальна тривалість маніпуляцій ― близько 1,5 години. Після ліпофілінгу на шкірі не залишається розрізів, тільки невеликі проколи не більше 3 мм. Відповідно, ніяких швів не накладається.
Показання та протипоказання
Ліпофілінг сідниць використовують при вирішенні таких проблем:
- природної або придбаної асиметрії сідниць;
- наявності дуже великих западин на сідницях;
- недостатньому об’ємі;
- втраті пружності сідниць;
- опущенні м'яких тканин;
- пласкій формі сідничного м'яза.
Не може застосовуватися процедура, якщо наявні:
- серйозні захворювання серцево-судинної системи;
- онкологічні або аутоімунні хвороби;
- захворювання та порушення згортання крові;
- активні віруси та інфекції в організмі;
- хронічні шкірні хвороби.
Не виконується при вагітності, годуванні грудьми та під час місячних. Небажано її проведення пацієнткам до досягнення 25 років.
Наслідки
Можуть з'явитися такі ускладнення:
- виникнення кіст;
- інфекція у місці проколів;
- підшкірні вузлики, рубці;
- гематоми;
- асиметрія.