Відновлення вушної раковини — це операція, яка направлена на реконструкцію вуха за допомогою протеза. Існує два види порушень цілісності вуха: вроджене та набуте. На сьогодні немає точного пояснення щодо появи вродженої вади розвитку. Дефект трапляється приблизно у 1-2 із 10 тисяч новонароджених. Інша причина виникнення патології вушної раковини — механічні травми.
Підготовчі процедури
Прийнявши рішення провести реконструктивну операцію, потрібно врахувати багато факторів. По-перше, ступінь зрілості — припинення росту здорового вуха. Як правило, процес завершається у віці 5 років. Також реконструкція за допомогою власного хряща (із ребра) передбачає достатній розмір грудної клітини. Тому хірургічне втручання можливе у віці від 6 до 10 років. Можна провести операцію і пізніше. Однак за психологічно-соціального дискомфорту (дитячий садок, школа) краще провести маніпуляцію раніше, аби дитина не зазнала стресу. В обов’язковому порядку потрібно здати кров на аналіз та зробити ЕКГ.
Відновлення вушної раковини
Операція проходить у два хірургічних етапи. При першому втручанні знімають форму здорового вуха для проектування іншого. Після цього через невеликий надріз грудної клітини беруть зразки хрящової тканини. Із них ретельно і точно конструюють трьохвимірний хрящовий каркас вушної раковини. Далі лікар готує спеціальну підшкірну кишеню, куди розмістять виготовлену каркасну конструкцію. Для цього видаляють всі неправильно розвинені хрящі. На другому етапі, який відбувається не раніше ніж через 6 місяців, хрящовий каркас розміщують до підшкірної кишені та закривають шкіряною складкою (поверхневу частину шкіри беруть із волосяної частини голови).
Показання та протипоказання
Передумови до проведення операції:
- пошкоджене вухо;
- відсутність латеральної ніжки, вушної раковини;
- деформація чи асиметрія вуха.
Не проводять хірургічне втручання пацієнтам, у яких:
- захворювання крові;
- цукровий діабет;
- гострі інфекційні хвороби;
- серцево-судинні, ендокринні порушення;
- наявність запальних процесів в організмі;
- вагітність та період лактації;
- онкологія.
Наслідки
До позитивних результатів зараховують:
- естетичний вигляд вуха;
- позбавлення психологічного дискомфорту.
Після операції у пацієнта можуть виникнути такі ускладнення:
- сильний набряк;
- оніміння окремих частин вуха;
- виникнення больових відчуттів;
- порушення слуху.