Пластична операція зі збільшення грудей ― це один із різновидів відновлювальних (естетичних) хірургічних втручань. Може виконуватися з використанням грудних імплантів (ендопротезування молочних залоз), що є найбільш популярним варіантом, або власної жирової тканини (ліпофілінг).
Підготовчі процедури
Перед операцією доведеться здати кілька видів аналізів і пройти низку обстежень, які призначить хірург. Також слід відмовитися від нікотину та алкоголю мінімум за 2 тижні.
Пластична операція зі збільшення грудей
Проводиться різними шляхами.
- Пахвинний. Створює ідеальні умови для контрольованої імплантації ендопротеза і дозволяє домогтися чудового естетичного результату. Шрам може бути помітний тільки при погляді збоку, якщо жінка підніме вгору руки. Головний недолік аксилярного доступу ― висока травматичність, що може ускладнювати перебіг післяопераційного періоду.
- Підгрудний. Забезпечує ідеальний доступ до імплантаційних кишень і дозволяє виконати якісну установку ендопротеза під залізисту тканину або під грудний м'яз. Оскільки післяопераційний шрам буде перебувати в природній складці під молочною залозою, помітити його буде вкрай складно.
- Ареолярний. Найбільш складний із технічної точки зору і вимагає майстерності хірурга. Розріз у ділянці сосково-ареолярного комплексу не залишає видимих шрамів і дозволяє одночасно зі збільшенням об’єму грудей провести корекцію форми й розташування соска. Недолік ― утруднений доступ до фізіологічних кишень, ризик пошкодження проток молочної залози, що може негативно позначитися на подальшій лактації.
Показання та протипоказання
У більшості випадків пластику виконують в естетичних цілях, наприклад, при явній асиметрії грудей, маленькому розмірі грудей чи зменшенні грудей у зв'язку з різким скиданням ваги.
Протипоказано при:
- інфекційних та хронічних захворюваннях;
- онкології;
- вагітності й лактації;
- віці до 18 років;
- психологічній нестабільності;
- цукровому діабеті;
- запальних процесах;
- шкірних захворюваннях.
Наслідки
Мамопластика може викликати такі ускладнення:
- гематома;
- серома;
- інфікування;
- розбіжність країв рани;
- зміщення протеза;
- порушення чутливості соска;
- розрив протеза;
- утруднення виявлення пухлини або раку грудей;
- капсульна контрактура.