Підтяжка лоба та брів ― це пластична операція, що має на меті розгладити зморшки лоба та перенісся, виконати підтяжку брів, зовнішніх кутів очей. Використовується класичний хірургічний чи ендоскопічний методи.
Підготовчі процедури
До проведення маніпуляцій лікар аналізує загальний стан здоров'я пацієнта, стан шкірних покривів, виявляє протипоказання, вивчає аналізи. Спеціаліст попередньо проводить ретельне обстеження обличчя, м'язів і кісток черепа.
Підтяжка лоба та брів
Залежно від анатомічних особливостей і побажань пацієнта хірург обирає одну з технік проведення операції.
- Коронарна підтяжка ― припускає нанесення довгого розрізу по волосистій частині голови з подальшою підтяжкою шкіри та видаленням її надлишків. Особливість ― збільшення висоти лоба на 1-2 см. Крім того, необхідно враховувати, що шрам після такої підтяжки стане помітний у разі випадіння волосся.
- Підтяжка по лінії зростання волосся ― у цьому варіанті розріз наноситься у верхній частині лоба. У цілому нагадує коронарний ліфтинг, але висота чола після такої підтяжки не змінюється.
- Ендоскопічну підтяжку зараховують до найбільш щадних способів проведення операції. Розрізи довжиною всього в декілька міліметрів практично непомітні після загоєння. Проте результат від такого ліфтингу буде менш виражений і менш тривалий. Ендоскопічна методика ― ідеальний варіант для пацієнтів із високим лобом і залисинами або схильністю до облисіння;
- Скроневий (бічний) ліфтинг допомагає впоратися з опущенням зовнішніх куточків очей. Розрізи наносяться в скроневій ділянці в межах волосистої ділянки голови. Зміни до серединної частини брів будуть мінімальними.
Показання та протипоказання
Як правило, операція проводиться пацієнтам віком від 40 років, які мають:
- опущення брів;
- нависання верхніх повік;
- зморшки на лобі й переніссі.
Протипоказання до виконання:
- інсулінозалежний діабет;
- шкірні хвороби;
- онкологія будь-якій стадії;
- погане згортання крові;
- захворювання щитоподібної залози, внутрішніх органів, кровоносної та серцево-судинної систем;
- вагітність і період лактації;
- підвищений тиск;
- інфекції;
- пошкодження шкірних покривів лоба.
Наслідки
Операція може викликати ускладнення:
- набряк;
- ризик післяопераційної кровотечі й запалення;
- біль і лихоманка;
- втрата волосся;
- синці;
- оніміння чола;
- зменшення чутливості;
- труднощі із опусканням верхніх повік.