Підтяжка шиї ― це спосіб хірургічного омолодження шийної ділянки, спрямований на усунення зовнішніх ознак старіння й досягнення довготривалого естетичного результату. За допомогою підтяжки шиї поліпшуються контури та усуваються вікові зміни, пов'язані з утратою еластичності шкіри та підшкірних тканин (м'язів і фасцій).
Підготовчі процедури
Варто утриматися від прийому аспірину й інших протизапальних ліків за два тижні до підтяжки, проінформувати лікаря про всі уживані препарати. Активні фізичні вправи не рекомендуються. Потрібно пройти повне медичне обстеження та отримати консультацію спеціаліста.
Підтяжка шиї
Ліфтинг шиї та другого підборіддя при вираженому птозі можна усунути за допомогою радикального, операційного втручання. Зараз існує кілька способів його проведення.
- Ліпосакція. Пластика такого роду показана при надмірному скупченні жирових відкладень і нормальній пружності шкіри. Розріз для здійснення маніпуляцій проводиться під підборіддям. Також для ліпосакції може використовуватися лазер.
- Цервікопластика. Найбільш простий та ефективний метод корекції, часто поєднується з ліпосакцією. Суть втручання полягає у висіченні та підтяжці зайвої шкіри.
- Платизмопластика. Трудомістке та хворобливе втручання, часто супроводжується ускладненнями. Суть полягає у висіченні й підтяжці м'язів, а також зайвої шкіри.
- Установка ендотинів. Підтяжку шиї також можна здійснити за допомогою ендотинів — спеціальних пластин, що встановлюються під шкірою. Вони утримують тканини при підтяжці й усувають птоз і вікові зміни.
Показання та протипоказання
Показано проведення при:
- обвисанні шкіри;
- другому підборідді;
- в'ялості та нерівності шиї;
- тяжах;
- складках і зморшках;
- нечіткості кута між шиєю та обличчям;
- рихлості й втраті об'єму;
- порушенні контурів обличчя.
Не виконується пацієнтам, що страждають на серцево-судинні, інфекційні, онкологічні захворювання, хвороби системи згортання крові, цукровий діабет.
Наслідки
Операція може мати такі ускладнення:
- помітні сліди на місці розрізів;
- утворення рубців;
- гематоми та сіроми;
- запальні процеси;
- недостатність шкірного клаптя.